بواسیر خارجی

درمان بواسیر خارجی (هموروئید خارجی ترومبوزه) قطعی، سریع و بدون عمل جراحی

بواسیر خارجی یا همان هموورئید خارجی یکی از انواع این بیماری است که شیوع نسبتاً گسترده ای دارد. این بیماری می تواند در هر سنی ایجاد شود و هم در زنان و هم مردان مشاهده شده است. این عارضه در حال حاضر در حدود 50% از جمعیت دنیا را به خود درگیر کرده است. هموروئید از نتایج زندگی ماشینی، بی تحرکی و مصرف غذاهای آماده و فاقد فیبر است.

با مطالعه ادامه مطلب از درمان تهران می توانید با علت ها و علائم بواسیر خارجی چیست آشنا شوید و اطلاعات کاملی در مورد دروشهای درمان هموروئید خارجی با لیزر و درمان خانگی هموروئید داخلی و درمان با پماد و قرص کسب نمایید.

هموروئید خارجی زائده ای متورم و ملتهب و اغلب دردناک در اطراف مقعد است، با لمس مقعد می‌توانید این زائده را به راحتی احساس کنید. اگر داخل این زائده خون جمع شود و یا رنگ آن به کبودی بزند، هموروئید ترومبوزه شده، هموروئید ترومبوزه خطرناک نیست، اما به شدت دردناک است و باید فوراً درمان شود.

فیلم عمل بواسیر خارجی با لیزر / سرپایی، بدون نیاز به بیهوشی و بدون درد یا خونریزی

هموروئید خارجی چیست؟

بواسیر خارجی چیست

بواسیر یا هموروئید متورم شدن یا گشاد شدن شبکه ای از دیواره سیاهرگ های مقعدی است. اگر عروق متورم شده داخل مقعد و راست روده باشند، هموروئید داخلی و اگر خارج از آن و در زیر پوست اطراف مقعد ایجاد شود، هموروئید خارجی (به انگلیسی hemorrhoids external) یا هموروئید بادکرده نام میگیرد.

در واقع هموروئید ها سیاهرگ ها یا بالشتک هایی پر خونی هستند که به عمل دفع مدفوع از بدن کمک می کنند و همه افراد هموروئید دارند، و مشکلی نیز برای آنها مشکل ایجاد نمی کند، مگر اینکه متورم شود. به بیانی دیگر بواسیر خارجی یا هموروئید خارجی به تورم سیاهرگ ها در خارج از مقعد و روی عضله مقعدی گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید : علت هموروئید چیست ؟

به نقل از hemorrhoidanswers.com

هموروئید خارجی در ساده ترین شکل خود برجستگی یا برآمدگی در زیر پوست در خارج از مقعد است. این برآمدگی ها زمانی ایجاد می شود که فشار زیادی روی رگ های راست روده وارد شود و باعث تورم بافت اطراف مقعد شود. با گذشت زمان ، بواسیر خارجی می تواند بیش از حد تحریک کننده شود و در نتیجه باعث خارش ، درد و تورم مکرر می شود.

In their simplest form, external hemorrhoids are bumps or bulges under the skin around the outside of the anus. These bumps and bulges form when too much pressure gets put on the rectal veins, causing the tissue around the anus to become swollen. As time goes on, external hemorrhoids can become more and more irritating, resulting in frequent itching, pain and swelling.

عکس بواسیر خارجی

مشاهده عکس هموروئید خارجی می‌تواند در شناسایی دقیق تر این بیماری به شما کمک کند. با دقت بیشتر به عکس می‌توانید مشاهده کنید که بافتی متورم در اطراف دریچه مقعدی ایجاد شده است. این بافت ملتهب و قرمز و رنگ است. در اغلب موارد در این موضع متورم شده، لخته خون تجمع می کند. که این مورد نیز در عکس ها به راحتی قابل شناسایی می باشد.

بیشتر بخوانید : برای مشاهده عکس انواع بواسیر داخلی، زنان، خونی و … می توانید صفحه عکس بواسیر را مشاهده نمایید.

درمان خانگی بواسیر خارجی

درمان خانگی بواسیر خارجی می‌تواند در مراحل اولیه بیماری به رفع علائم و نشانه ها کمک کرده و بیماری را تسکین دهد اما به ندرت بیماری را درمان میکند. بنابراین اگر بعد از گذشت 10 روز نتیجه حاصل نشد، فورا باید برای روشهای موثر تر با پزشک مشورت نمایید. روشهای درمان بواسیر خارجی در خانه به این شرح است :

درمان خانگی بواسیر خارجی
درمان بواسیر خارجی در خانه
 • برای درمان بواسیر خارجی در خانه فیبر کافی دریافت کنند ، حداقل 30 گرم فیبر در طول روز . این ماده در انواع میوه ها، سبزیجات و غلات یافت می‌شود.
 • نوشیدن 8 لیوان آب را در رژیم غذایی خود قرار دهند. مایعات به خصوص آب میتوانند با نرم کردن مدفوع به عبور راحت تر آن از مقعد کمک ویژه ای کنند.
 • ورزش به خصوص پیاده روی می تواند حرکات روده را تنظیم کند. حداقل 30 دقیقه در طول روز ورزش کنید.
 • حمام سیتز (حمام نشیمن) نیز می تواند در کاهش درد اثر گذار باشد. برای این منظور یک لگن را از آب گرم پر کنید و برای حدود 20 دقیقه در آن بنشینید. برای اثرگذاری می توانید به آب نمک اپسوم اضافه کنید.
 • کمپرس سرد به منظور کاهش درد بواسیر خارجی توصیه میشود. فقط کافی است چند قطعه یخ را درون کیسه ای پلاستیکی قرار داده و برای چند دقیقه روی مقعد ماساژ دهید.
 • ماساژ مقعد با روغن های گیاهی به دفع راحت تر کمک می‌کند.
 • آلوئه ورا : استعمال ژل آلوئه ورا می تواند در تسکین التهاب و سوزش مقعد موثر باشد.
 • ملین اگر دچار یبوست هستید، با مشورت پزشک از داروهای ملین مناسب استفاده کنید.
 • استفاده از لباسهای گشاد با الیاف طبیعی به بهبود وضعیت کمک میکند.
 • برای خشک کردن مقعد از دستمال نرم استفاده کرده و این کار را با ظرافت انجام دهید.

روشهای درمان بواسیر خارجی

درمان بواسیر خارجی

درمان هموروئید خارجی با استفاده از روشهای مختلفی امکان پذیر است. در ادامه مهمترین روشهای خشکاندن بواسیر را بررسی می کنیم:

درمان هموروئید خارجی با لیزر

درمان بواسیر خارجی با لیزر، موثرترین و بهترین روش برای درمان است. در این روش با استفاده از قدرت و نور لیزر جراحی انجام میشود. لیزر بدون درد یا خونریزی و در کمتر از نیم ساعت به صورت سرپایی انجام میشود. بلافاصله بعد از لیزر درمانی درد و سایر علائم بیماری تسکین می‌یابد. بعد از لیزر احتمال عود بیماری بسیار کمتر است و هیچ عوارضی هم برای بیمار ایجاد نخواهد شد.

 بیشتر بخوانید : درمان بواسیر (هموروئید) با لیزرهزینه جراحی بواسیر با لیزر

جراحی ترومبوکتومی و درمان هموروئید ترومبوزه

در صورتی که در بواسیر خارجی لخته خون تجمع کرده باشد، هموروئید ترومبوزه نام میگیرد. ترومبوزه وضعیتی اورژانسی است. کلمه “ترومبوز” و به معنی لخته شدن است. در همه افراد هموروئید خارجی، ترومبوزه نمیشود. هنوز پزشکان نتوانستند علت تجمع لخته خون در بعضی از بیماران را کشف کنند.

درمان دارویی هموروئید ترومبوزه امکان پذیر نیست. در این مورد لازم است، جراحی سرپایی ترومبکتومی انجام شود. بیمار می بایست با مراجعه به پزشک بواسیر، برای تخلیه لخته خون اقدام نمایید. در این حالت پزشک با ایجاد برش بر روی بافت متورم، لخته خون را تخلیه می کند.

جراحی ترومبوکتومی زمانی انجام میشود که در زائده هموروئید خارجی خون لخته شده باشد. این لخته خون خطرناک نیست، اما باید به سرعت درمان شود، زیرا به شدت دردناک است. این جراحی همراه با بیهوشی یا بیحسی انجام می‌شود. اما مهم است که بلافاصله بعد از تجمع خون برای درمان اقدام نمایید. اگر درمان هموروئید خارجی ترومبوزه در طی 48 ساعت اول پس از ایجاد لخته انجام شود، احتمال اینکه نتیجه مثبت باشد، بیشتر است. در غیر این صورت ممکن است نیاز به انجام دیگر روشها مثل جراحی باشد.

هشدار : هرگز خود شما برای تخلیه لخته اقدام نکنید. این کار ممکن است به عفونت بیانجامد و عوارض بعدی را به همراه داشته باشد.

هموروئیدکتومی هموروئید خارجی

این روش همان جراحی بواسیر است. این درمان در بیمارستان و معمولاً تحت بیهوشی انجام می‌شود. در طی آن پزشک با استفاده از جراحی زائده را از بین می برد. جراحی هموروئید خارجی ممکن است با عوارض خاص خود مانند عفونت، خونریزی و یا درد همراه باشد. همچنین امکان عود مجدد بیماری در این روش بیشتر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد روشهای جراحی هموروئیدکتومی صفحه جراحی بواسیر را مطالعه کنید.

پماد برای بواسیر خارجی

استعمال پماد برای بواسیر خارجی یکی از روشهای درمان این بیماری است. یکی از معروف ترین این پمادها، پماد آنتی هموروئید نام دارد. این پماد می تواند در رفع علائم بیماری از جمله، درد، سوزش و خارش موثر باشد. همچنین با دارا بودن خاصیت قابض به رفع بیماری نیز کمک نماید. از دیگر پمادهای مناسب برای درمان این بیماری می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم :

درمان بواسیر خارجی با یخ

استفاده از یخ برای بواسیر خارجی نمی تواند درمان قطعی این بیماری باشد. اما در تسکین درد، سوزش و التهاب موثر خواهد بود. برای انجام این درمان از تماس مستقیم یخ با پوشت اجتناب نمایید. چند قطعه یخ را در کیسه ای پلاستیکی بپیچید و روی موضع قرار دهید. یخ را می توانید برای 10 الی 20 دقیقه روی هموروئید خارجی قرار دهید.

قرص بواسیر خارجی

تنها داروی تایید شده برای بواسیر خارجی قرص روهمورین است. این دارو در خشک کردن و از بین بردن عروق بواسیری موثر است. برای این منظور توصیه میشود، 2 بار در روز با معده خالی از این قرص استفاده کنید. اگر بعد از گذشت 10 روز با مصرف دارو، درمان حاصل نشد می بایست برای معالجه با پزشک مشورت کنید

ارتباط با پزشک در واتساپ

جهت مشاوره رایگان و پرسش سوالات به این شماره در واتساپ پیام دهند.

اسکلروتراپی

در این روش دارویی مخصوص به بواسیر خارجی تزریق میشود. این دارو در سیاهرگ آسیب دیده چسبندگی ایجاد کرده و به مرور باعث از بین رفتن آن میشود. البته تجربه نشان داده اسکلروتراپی به جز مواردی که بیماری که در مراحل اولیه قرار دارد، نمی تواند این زائده را از بین ببرد.

داروهای گیاهی

درمان هموروئید خارجی با داروهای گیاهی امکان پذیر نیست. اما استفاده از این نوع داروها، در کنار سایر روشها می تواند به رفع علائم بیماری و تسریع روند درمان کمک کند. به طور مثال مصرف برگ تازه آلوئه ورا در رفع خارش و التهاب بواسیر موثر است. همچنین مصرف سیر یا پیاز می تواند از عفونت جلوگیری کند.

دیگر داروهایی گیاهی شامل فندق جادوگر، روغن نارگیل یا حتی سرکه سیب است که همگی از روشهای موثر در رفع علائم بیماری محسوب میشوند.

علت بواسیر خارجی

علت این عارضه اعمال فشار زیاد به این سیاهرگ ها است که موجب تورم آنها می گردد. از عواملی که می توانند باعث ایجاد این عارضه شوند، می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • یبوست مزمن
 • بلند کردن اجسام سنگین
 • استرس شدید
 • اضافه وزن
 • زور زدن برای دفع مدفوع
 • بارداری و زایمان
 • نشستن به مدت طولانی
 • رابطه مقعدی
 • کهولت سن (با افزایش سن، بافت های اطراف مقعد و راست روده ضعیف می شوند.)

علائم هموروئید خارجی

علائم بواسیر خارجی شامل موارد زیر است:

 • درد شدید و تیرکشنده که در تمام طول روز احساس میشود و حتی در مواردی نشستن عادی را برای فرد مشکل می کند.
 • مشاهده تورم، التهاب و یا قرمزی در نزدیکی دریچه مقعدی
 • تجمع لخته خون در زیر پوست اطراف مقعد (هموروئید ترومبوزه)
 • سوزش و خارش در نزدیکی دریچه مقعد
 • خونریزی
 • گوشت اضافه مقعد
علائم هموروئید خارجی
علائم هموروئید خارجی

این نوع بواسیر بیشتر از سایرین در معرض عفونت قرار دارد و حتی ممکن است به آبسه منجر شود. در این حالت بیمار علائم دیگری مانند تب را نیز تجربه خواهد نمود.

به یاد داشته باشید، این علائم ممکن است در اثر بیماری های دیگری ایجاد شود، بنابراین برای تشخیص قطعی باید با پزشک مشورت کنید.

آیا بواسیر خارجی دارید؟

کارشناسان ما در مرکز درمان تهران آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تشخیص علائم این بیماری و ارائه مشاوره رایگان برای درمان هموروئید خارجی هستند.

بیشتر بخوانید : دکتر بواسیر یا متخصص هموروئید کیست ؟

درمان بواسیر خارجی بدون جراحی

اگر می خواهید بیماری خود را بدون جراحی و در سریع ترین زمان ممکن درمان کنید، درمان هموروئید با لیزر را به شما پیشنهاد می کنیم. در این روش زائده هموروئید بدون درد و خونریزی از بین می رود. لیزر سرپایی انجام شده و چون دوره نقاهتی نیاز ندارد، بیمار می تواند در همان روز محیط کار خود بازگردد.

به علاوه از آنجایی هموروئید خارجی به شدت در معرض عفونت قرار دارد، با انجام لیزر می توانید این خطر را تا حد زیادی کاهش دهید.

خطرات و عوارض بواسیر خارجی

مهمترین مشکل بواسیر خارجی درد شدید آن است، این زائده در ناحیه ای حساس واقع شده و حتی نشستن هم می تواند باعث درد شدید در این ناحیه شود. بنابراین در ادامه می توانید خطرات هموروئید خارجی را مطالعه کنید :

جهت ذخیره اطلاعات این صفحه میتوانید محتوای آن را از طریق لینک زیر دانلود کنید :

سوالات متداول بواسیر خارجی چیست ؟

بواسیری که در خارج از مقعد ایجاد شده، خطرناک تر است؟

خیر، این بیماری کشنده نیست. اما لازم است قبل از شدت گرفتن علائم برای درمان آن اقدام کنید.

امکان ایجاد همزمان بواسیر در داخل و خارج از مقعد وجود دارد؟

بله

آیا می توان از پمادهایی که برای هموروئید داخلی و استعمال در داخل مقعد ساخته شده، برای نوع خارجی استفاده کرد؟

خیر، این دسته از پمادها تنها مناسب مصرف یا استعمال داخلی هستند. قبل از مصرف هر پمادی با پزشک خود مشورت کنید.

برای درمان بواسیر خارجی می توان از لیزر استفاده کرد؟

بله، لیزر هموروئید داخلی و خارجی را در بدون ایجاد درد یا خونریزی و یا حتی عوارض بعدی مثل عفونت درمان می کند. برای درمان لیزری هموروئید در کلینیک درمان تهران با شماره های 02186084973 و09199536808 تماس بگیرید.

84 دیدگاه دربارهٔ «درمان بواسیر خارجی (هموروئید خارجی ترومبوزه) قطعی، سریع و بدون عمل جراحی»

  1. هیچ نوع بواسیری خود به خود و یا با دارو درمان نمیشود.
   برای از بین بردن این بیماری باید زائده ایجاد شده با استفاده از لیزر برطرف شود.

   1. سلام تو پیام قبل فرمودید در جواب یکی از دوستان، که درمانی جز لیزر و جراحی وجود نداره ولی تو جواب دوست بعدی یک پماد برای درمان معرفی کردید.
    قضیه چیه؟ درمانی داره غیر از جراحی یا خیر

    1. مشاور کلینیک

     سلام. برای درمان بواسیر پماد هم هست اما درمان قطعی نیست. هموروئید با هیچ دارویی درمان نمیشه! در بهترین حالت دارو ها میتوانند درد، خارش و سوزش را درمان کنند و هیچ تاثیری در درمان بیماری ندارند. برای درمان قطعی بواسیر، تنها راه درمان عمل جراحی بواسیر یا لیزر بواسیر است.

  1. سلام.
   خیر، مصرف ویتامین ای نه تنها این بیماری را درمان نمیکند، بلکه می تواند موجب تشدید علائم بیماری گردد.

 1. سلام آقای دکتر
  من سه ماه متوجه شدم بواسیر دارم ولی فعلا نمی تونم جراحی کنم، به نظرتون میشه از شیاف برای بواسیر خارجی استفاده کنم؟

  1. سلام. بهتر است برای بواسیر داخلی از شیاف و برای بواسیر خارجی از شیاف استفاده شود. اما به یاد داشته باشید، درمان دارویی روش موقتی هستند که تنها علائم بیماری منثل درد را تسکین می دهند و نمی توانند روش قطعی برای درمان باشند، پس هرچه سریع تر برای درمان قطعی اقدام کنید.

 2. سلام
  آیا لیزر روش قطعی درمان بواسیر خارجی هست؟ و اینکه بعدش باید از پماد و دارو استفاده کنم؟

  1. بله، با یکبار انجام لیزر برای همیشه این بیماری درمان میشود. خیر به جز موارد خاص، نیازی به مصرف دارو و پماد و باندینگ نیست.

 3. برای بواسیر خارجی که عفونت کرده چه روشی پیشنهاد می کنید و آیا با عفونت لیزر را انجام میدهید؟

  1. این موضوع بستگی به مقدار عفونت دارد. عفونت بواسیر خارجی معمولاً تخلیه میشود و سپس لیزر انجام میشود.

 4. نظرتون راجب درمان هموروئید خارجی با ویتامین ای چی هست؟ آیا باعث عفونت میشه یا خوبه

  1. سلام. مصرف دارو تاثیری در برطرف کردن بواسیر ندارد. در بهترین حالت مصرف ویتامین میتواند تا حدودی موقتا علائم بیماری را بهبود بخشد. پس هرچه سریع برای درمان های قطعی اقدام کنید.

  1. سلام. یک لگن از آب گرم پر کنید و مقداری نمک اپسوم هم در آن بریزید. نشستن در لگن آب کرم میتواند به کاهش عفونت و التهاب کمک کند.

 5. سلام خدمت دکتر . برای لیزر بواسیر خارجی چند جلسه باید مراجعه کنم؟ من ساکن تهران نیستم

 6. سلام دکتر ،من به تشخیص دکتر عمومی بواسیر خارجی دارم. اما به دلایلی نمیتونم فعلا جراحی انجام بدم. اگر برای چند ماه جراحی عقب بیفته خطرناک هست؟ و اینکه برای کاهش درد چی استفاده کنم؟

  1. بواسیر خارجی کشنده نیست. اما هر چقدر درمان به تاخیر بیاندازید، بیماریتون بیشتر پیشرفت میکنه و درمان اون پیچیده تر میشه. توصیه میکنم در اولین فرصت برای درمان بیماریتون اقدام کنید. برای کاهش درد هم میتونید یک لگن را از آب گرم پر کنید و برای 30 دقیقه در آن بنشینید.

 7. سلام. من یک تکه گوشت اضافه در کنار دریچه مقعدم دارم که به شدت هم دردناک شده و قرمزه. ایا این بواسیر خارجی هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنید چون تهران نیستم و اینجاهم پزشک نداریم.

 8. من چند هفته اس که یک تکه گوشت از مقعدم بیرون زده، ولی فقط بعضی وقتا درد داره، بیشتر اوقات زمانی که میرم دستشویی. آیا میشه این.و برداشت یا پماد مصرف کنم از بین میره؟

 9. سلام دکتر . ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایین.
  در حدود 3 ماه هست که دچار بواسیر از نوع داخلی و خارجی شدم. علائمم بیشتر درد، خونریزی، خارش و سوزش مقعد هست. دکترم گفتن که بواسیر داخلی لیزر میکنم ولی خارجی خیر. میخواستم نظرتون بدونم و اینکه چرا نوع خارجی نمیشه لیزر کرد؟

 10. آیا داروی آنتی هموروئید را می توان برای درمان نوع خارجی هم استفاده کرد. درد امانم رو بریده و نمی دونم که باید چیکار کنم؟ 38 سالمه

  1. سلام بله میتونید. ولی آنتی هموروئید درمان قطعی نیست و در بهترین حالت می تواند علائم شما را تا حدودی تشکین دهد. برای درمان قطعی باید هموروئید لیزر بشه و از بین بره. پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر صفحه عمل بواسیر با لیزر را مطالعه کنید.

 11. سلام دکتر جان
  من بواسیر خارجی دارم و جدیداً خیلی اذیتم میکنه. سوزش مقعد منو دیوونه کرده دیگه. شما چه توصیه ای برای درمان سوزش بواسیر خارجی دارید. اگر پماد معرفی کنید ممنون میشم.

  1. سلام.
   بواسیر خارجی با پماد و دارو رفع نمیشود و باید برای درمان قطعی به پزشک مراجعه کنید. اما برای کاهش فوری سوزش می تونید در یک لگن آب گرم بنشینید و از پماد لیدوکائین استفاده نمایید.

 12. طول درمان بواسیر خارجی چقدر است؟ من کارمندم و نمیتونم مدت زمان زیادی مرخصی بگیریم ولی درد شدیدی هم دارم.

  1. بستگی به روشی که برای درمان انتخاب می کنید. دارد. لیزر نیازی به دوران نقاهت نداشته و میتوانید از فردای جراحی به کارهای روزمره خود برسید. اما برای جراحی سنتی باید حداقل یک ماه در منزل استراحت کنید.

  1. سلام. خیر. به هیچ یخ را به صورت مستقیم بر روی بواسیر خارجی قرار ندهید. یخ هیچ تاثیری در درمان قطعی این بیماری ندارند. اما می توان کمپرس یخ برای کاهش درد استفاده نمود. برای این کار یخ ها را در چند لایه دستمال بپیچید و درون کیسه پلاستیکی قرار دهید. سپس این کمپرس یخ برای 20 دقیقه بر روی هموروئید خارجی قرار دهید.

 13. سلام خسته نباشيد
  دو سه ماه پيش از مقعدم سه تا گوشت زده بود بيرون و خيلي درد داشتم تا دوهفته نه ميتونستم درست بشينم نه راه برم بعد از دوهفته دردش كاملا خوب شد امروز كه رفتم دستشويي موقع مدفوع خيلي كم سوزش و درد داشتم ولي خب بعدش زود خوب شد چك كردم ديدم اون گوشتا كه مثل جوش بزرگن هستن هنوز ولي ورمشون كمتر از سه ماه پيش بود.چيكار بايد بكنم؟

  1. سلام. احتمالا بیماری تون بواسیر هست. از مقعد عکس بگیرین و به شماره 09198770284 در واتساپ پیام ارسال کنید تا بعد از تشخیص، همکارا در مورد درمان راهنمایی تون کنن.

 14. سلام من حدود یه ماهه یه دانه بزرگ لبه دهانه مقعد در آمده
  که پماد همورئید مصرف میکنم . اما نه دردی داره نه خارشی … فقط یه دانه قده به نخود بیرون زده است … این چیه آیا ؟؟

  1. سلام.از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کنید. احتمالا مشکل شما بیماری دیگری است. برای تخشیص دقیق به شماره 09198770284 ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنند.

 15. سلام.حدود یک‌ماه هست کنار مقعدم یه بیرون‌زدگی به وجود اومده.که گوگل کردم و فهمیدم بواسیر خارجی‌هست.
  اوایل درد داشت و با اب گرم ‌‌‌‌‌دردش کمتر شد.ولی الان‌ ۲ روزه خیلی درد میکنه از آنتی هموروئید هم‌استفاده کردم ولی برای چند دقیقه خوب‌ میشه و دوباره درد میکنه.
  .خواستم‌بدونم با لیزر‌ کامل از بین‌میره و برای مایی که‌شهرستانیم. میتونیم برگردیم شهرستان. یا باید دوره‌ای رو‌استراحت کنیم.
  و هزینش چقدر هست

  1. سلام. این بیماری با هیچ درمان خانگی و دارویی برطرف نمیشود. برای درمان قطعی باید بواسیر جراحی شود. جراحی با لیزر بهترین روش سریع و سرپایی است که در کمتر از نیم ساعت و سرپایی بواسیر را از بین می برد. این درمان تا 97% موفقیت آمیز خواهد بود. همجنین بعد از درمان خطر عود مجدد این بیماری، بسیار از کمتر از سایر روشها خواهد بود.
   بیمارانی که از شهر های دیگر مراجعه می کنند، می توانند آنلاین ویزیت شوند، به این صورت که عکس بواسیر را در واتساپ برای کارشناسان ارسال میشود، پس از بررسی های دقیقو تشخیص به بیمار نوبت لیزر داده میشود. روز عمل باید به کلینیک مراجعه کنید تا به صورت سرپایی و بدون تزریق داروی بی هوشی بواسیر برداشته شود. بعد از عمل نیز می توانید به شهر خود بازگردید، فقط بهتر است، شخص دیگری رانندگی کند، زیرا ممکن است داروهای بی حسی هوشیاری فرد را کاهش دهند.
   در مورد هزینه هم ذر واتساپ ( ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) به طور کامل راهنمایی خواهند کرد.

 16. سلام
  من حدود شش هفت سال هست که دو تکه دایره شکل زائده از مقعدم خارج شده که نه درد داره نه خارش و سوزش فقط متورم هست.
  اوایل اصلا نمیدونستم که این ممکنه بیماری باشه چون بچه بودم
  بعد که تحقیق کردم متوجه بیماری به اسم بواسیر شدم.
  ممکنه مشکل من بواسیر باشه؟

 17. سلام ببخشید من چها ماهی هست که موقع نشستن روی کاسه دستشویی یه برامدگی روی مخرجم هست که نه درد داره نه خونریزی نه حتی احساسش میکنم خواستم ببینم ممکنه بواسیر یاشه رشد نمیکنه یا رنگ غیر طبیعی نداره

 18. سلام. آیا هموروئید خارجی هم لیزر میکنید؟ کامل از بین میره یا اینکه بازم به وجود میاد؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. لیزر درمان قطعی هست و مشکل فعلی کامل از بین میبره. اما اگر رعایت نکنید و مجدد دچار یبوست بشید امکان عود بیماری وجود دارد.

 19. سلام من چند وقتی درگیر بواسیر خارجی شدم.چند روز پیش شدیدا عود کرد .طوری که نمیتونستم درست راه برم.امشب متوجه شدم که خود به خود تخلیه شده و لباس زیرم و شلوارم پر از خون و لخته خون بود.میخواستم ببینم ایا امکان داره عفونت کنه؟ و اینکه الان که تخلیه شده مشکلم رفع شده یا خیر؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. الان فقط لخته خونی که درش تجمع کرده بوده تخلیه شده بنابراین احتمال عود مجدد وجود دارد! مراقب زخم باشید و ضدعفونی اش کنید.

 20. سلام. من حدود سه سال هست که بواسیر دارم. از نوع خارجی. الان کمی درد گرفته و کبود شده آیا میتونم لیزرش کنم یا باید برم دکتر خونش تخلیه کنه؟

 21. با سلام بنده 5 اردیبهشت عمل لیزر همیرویید داخلی و خارجی را در بهترین بیمارستان اصفهان انجام دادم و هر دستوری جراح محترم گفتند انجام دادم و هر داروی هم که تجویز کرد استفاده کردم ولی متأسفانه نه روی پا می توانم بایستم و ن می توانم بنشینم تورم داخلی دارم یبوست هم نگرفتم

 22. سلام. من یک زائده قرمز رنگ لبه مقعدم ایجاد شده که خیلی هم دردناک شده، ایا بواسیر خارجی هست؟

 23. سلام آقای دکتر
  من حدود ده سال پیش عمل بواسیر داخلی و شقاق رو دریکی از بهترین بیمارستانهای شیراز انجام دادم شقاق رو با چاقو و همورویید رو با لیزر انجام دادن
  چند روز پیش بدنبال یبوست شدید خونریزی داشتم و الان هم در هنگام دفع سوزش شدید دارم ولی خونریزی قطع شده با لمس مقعد برآمدگی در لبه اسفنکتر حس میکنم که سوزش هم دارد آیا این همورویید داخلی است یا خارجی ودرمانش چیه پایان ممکنه که شقاق هم دوباره گرفته باشم ممنون

 24. سلام
  من بواسیر خارجی دارم دوسال و خوب بشو هم نیست ک
  ب جز اوایل دیگ درد و خونریزی ندارم
  ورزش رزمی چقد باعث تشدید این مشکل میشه ؟؟

 25. سلام آفای دکتر
  من سابقه مشکل و بیماری نداشتم اما چند روزی هست که یک توده کنار مقعدم رده که همرنگ پوست هم هست. این چی میتونه باشه؟

 26. سلام من ی غده کوچیک کنار مقعدم هست ک درصورت عادی دیده نمیشه ولی هنگام دفع مدفوع یا نشستن روی سنگ توالت بیرون زده میشه و میشه حسش کرد ایا من دچار بیماری بواسیر خارجی هستم؟

 27. سلام من یه توده روی مقعدم بود که به دکتر مراجعه کردم و ایشان تشخیص بواسیر خارجی دارد. الان به من یه پماد به اسم آنتی هموروئید دادند خوبه و شما مصرفش رو توصیه میکنید؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله مصرف کنید. این پماد علائم بیماری را درمان میکند. اما درمان قطعی بیماری نیست.

 28. سلام من بواسیر خارجی دارم هر موقع که میرم دستشویی بعدش خیلی درد دارم. به علاوه مجبورم مدت زمان زیادی ار روز نشسته باشم. چیکار کنم که دردم کمتر بشه؟

 29. سلام.
  من ۱۵ سالم هست.
  و حدود دو سال پیش به نوع خارجی این بیماری مبتلا بودم.
  که مدفوعم بسیار سخت بود و با فشار و زور میامد.
  ولی بعد ۱ هفته که مدفوعم از حالت سختی در اومد دیگه نه خونی می آمد و نه دردی داشتم.
  ولی هنوز هم میتوانم آن توده بنفش رنگ را در کنار مقعدم مشاهده کنم.
  ولی دیگه ازش خون نمیاد و درد هم ندارد.
  میخواستم بدونم اشکالی نداره که عملش نکنیم؟چون تا الان که برام مشکلی ایجاد نکرده مگر اینکه بعدا مشکلی ایجاد کنه که انشالله نمیکنه.
  فقط این واسم سوال بود.
  خواهشا اگه میشه پاسخ بدید.

  1. کارشناس سایت

   سلام دوست عزیز عواملی چون یبوست یا اسهال باعث حاد شدن این ارضه می شود. توده بنفش هم که میفرمایید تجمع خون و ورم عروق می باشد که باید تحت درمان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *