درمان زگیل تناسلی

بهترین {درمان زگیل تناسلی با لیزر } + فیلم ، 100% سریع و قطعی

زگیل تناسلی، شایع ترین بیماری‌های جنسی و عامل آن ویروس hpv است. بیشتر افراد از بیان این بیماری و مراجعه به پزشک خجالت می‌کشند. علاوه بر این که زگیل‌ها ظاهر ناخوشایندی دارند، در صورت رشد در نواحی حساس مثل مجرای ادرار یا مقعد می‌تواند درد، سوزش و خارش هم داشته باشد. بنابراین بیماران باید ترس و خجالت را کنار بگذارند و در صورت مشاهده اولین علائم برای درمان مراجعه کنند. هرچقدر درمان زگیل تناسلی را به تعویق بیندازید، به اندازه و تعداد زگیل‌ها اضافه خواهد شد و این درمان را پیچیده و طول دوره بهبودی را افزایش خواهد داد. برای آشنایی بیشتر با این زائده های پر دردسر، می توانید تصاویر واقعی انواع آن را در گالری عکس زگیل تناسلی درمان تهران مشاهده کنید.

 در ادامه بهترین روش درمان زگیل تناسلی با لیزر معرفی کرده و همراه فیلم واقعی به بررسی مزیت ها و مراقبت های بعد از آن می پردازیم و در آخر همه روش هایی که برای درمان وجود دارند، را معرفی می‌کنیم؛ 


درمان زگیل تناسلی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با لیزر

اگر به دنبال راه قطعی و سریع بدون درد و خونریزی برای درمان زگیل های تناسلی هستید!، لیزر زگیل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. درمان زگیل تناسلی با لیزر در یک جلسه سرپایی توسط دکتر زگیل تناسلی انجام می‌شود.برای انجام لیزر زگیل تناسلی باید به کلینیک‌های لیزر مراجعه کنید.

در این روش پزشک بعد از بی حس کردن اطراف زگیل ها (بسته به اندازه ممکن است از بی حسی موضعی و یا در مواردی از بیهوشی استفاده شود.)، توسط پروب مخصوص و با تابش بی وقفه اشعه لیزر، زائده های برجسته را با حداقل درد و خونریزی حذف خواهد کرد. در این روش تابش اشعه نور رگ های خونی ریز داخل زگیل را گرم می کند و آنها را در کمتر از چند دقیقه از بین می برد. بدون خون، زگیل نمی تواند زنده بماند و در نتیجه از بین می‌رود. به علاوه گرمای لیزر می‌تواند به ویروس ایجاد کننده زگیل یا همان اچ پی وی نیز حمله کند و احتمال عود مجدد آن را به حداقل برساند.

با استفاده از لیزر، می توان انواع زگیل تناسلی شامل زگیل های آلت، واژن یا زگیل مقعد را درمان کرد. لیزر برای نقاطی که دسترسی به آنها مشکل است، مثل مجاری ادرار و داخل مقعد نیز قابل استفاده است.

این درمان برای زگیل تناسلی مردان و زنان در هر اندازه ای مناسب است و نیز تنها راه درمان زگیل های بزرگ تر نیز محسوب می‌شود. به علاوه تجربه نشان داده استفاده از لیزر موجب می‌شود، احتمال بازگشت زگیل ها تا حد زیادی کاهش یابد. 

فیلم لیزر زگیل تناسلی

مزایای لیزر زگیل تناسلی

مهمترین مزیت های درمان زگیل تناسلی با لیزر در مقایسه با سایر روش‌ها شامل:

 • لیزر برای انواع زگیل‌ها با هر اندازه و تعدادی قابل انجام است.
 • لیزر پاکسازی 98% درصدی داشته و تاثیرگذاری لیزر در مقایسه با دیگر روش‌ها بسیار بیشتر است.
 • لیزر حین درمان درد و خونریزی ندارد و نیازی به دوره نقاهت یا بستری در بیمارستان نیست.
 • اگر زیبایی پوست برای شما مهم است، لیزر را انتخاب کنید. زیرا لیزر برخلاف دیگر روش‌ها آسیبی به پوست وارد نمی‌کند. و از ایجاد اسکار‌های پوستی پس از برداشت لیزر هم جلوگیری خواهد کرد.
 • با انجام لیزر می‌توان از عوارضی مثل عفونت خارش یا خونریزی که در بیشتر در جراحی مشاهده می‌شود، جلوگیری کرد.
 • لیزر سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری در بیمارستان ندارد.
 • با استفاده از لیزر می‌توان هزینه‌های درمان را حداقل تا 50% کاهش داد.
 • لیزر در مقایسه با دیگر روش‌ها به مراقبت‌های کمتری نیاز دارد. (مثلا پانسمان ندارد.)
 • از لیزر می‌توان برای درمان زگیل‌های داخل مجرای ادراری و مقعد هم استفاده کرد.

به نقل از : https://nyulangone.org/

Recovery can take one to three days, depending on the number of warts removed or the size of the area treated for abnormal cells. Sexual activity should be avoided for one to three weeks after the procedure.

بسته به تعداد زگیل های برداشته شده یا اندازه ناحیه تحت درمان برای سلول های غیر طبیعی، بهبودی ممکن است یک تا هفته روز طول بکشد. یک تا سه هفته پس از عمل باید از فعالیت جنسی خودداری شود.

چه بیمارانی می‌توانند با لیزر درمان شوند؟

زگیل تناسلی

همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم، لیزر برای همه بیماران مبتلا به زگیل مناسب است و همه بیماران می‌توانند آن را انجام دهند. اما افرادی با شرایط زیر لزوماً می‌بایست با لیزر درمان شوند:

 • زنانی که باردار هستند؛ بارداری شرایط ویژه محسوب می‌شود. امکان درمان زگیل تناسلی زنان در بارداری با سایر روش‌ها ممکن است به جنین آسیب وارد کند. اما لیزر هیچ آسیبی وارد نخواهد کرد.
 • افرادی که قبلاً دارو‌های زگیل را مصرف کرده و جواب نگرفته اند.
 • افرادی با زگیل‌های بزرگتر و یا زگیل‌هایی که چندین شاخه دارند.
 • افرادی که در نواحی حساس مثل داخل مقعد، لبه‌های واژن و نوک آلت تناسلی زگیل دارند.

هزینه لیزر زگیل تناسلی

هزینه لیزر زگیل تناسلی ، بسته به تعداد، اندازه، شکل و نیز محل قرارگیری آنها تعیین می‌شود. بنابراین نمی‌توان یک قیمت ثابت برای همه بیماران تعیین کرد. برای اطلاع از هزینه لازم است، مستقیما با مرکز درمان تهران در تماس باشید.

لازم به ذکر است که هزینه لیزر در مقایسه با دیگر روش‌ها مناسب تر است. با انجام یک بار هزینه برای لیزر، برای همیشه بیماری را فراموش خواهید کرد.

مشاوره آنلاین در واتساپ

برای اطلاعات بیشتر از درمان و هزینه لیزر به این شماره در واتساپ پیام دهید.

مراقبت بعد از لیزر زگیل تناسلی

بیماران می‌توانند بلافاصله بعد از لیزر مرخص شده و برای استراحت به منزل بروند. یک روز بعد می‌توانند کارهای روزمره را از سر گرفته و به محل کار برگردند.

برای افزایش سرعت بهبودی و تاثیرگذاری نکات زیر را رعایت کنید؛

 • مدت زمان بهبودی بعد از انجام لیزر، بستگی به محل و تعداد زگیل‌ها دارد، اما بین ۲ تا ۴هفته به طور کامل برطرف خواهد شد.
 • تا زمان بهبودی کامل درد و اثرات زگیل از رابطه جنسی خودداری کنید.
 • در صورت صلاحدید پزشک می‌توانید از پمادهای آنتی بیوتیک بر روی نواحی که لیزر شده استفاده کنید. پماد سیکالفیت یکی از پمادهای است که به ترمیم سریعتر کمک می کند.
 • رعایت بهداشت ناحیه تناسلی و زدودن موهای زائد اطراف زخم
 • احساس درد یا خونریزی خفیف تا چند روز بعد از لیزر طبیعی است، اما در صورتی که درد یا خونریزی شدید بود، باید به پزشک مراجعه کنید.
 • قرمزی و تورم ناحیه لیزر شده، طبیعی است و بعد از چند روز برطرف خواهد شد. 
 •  با بهبودی پوست، ممکن است گاهی خارش داشته باشد. 
 • داروی ضد درد را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • ناحیه را تمیز و خشک نگه دارید و ترجیحاً تا بهبودی کامل لباس زیر نپوشید.
 • حمام کردن بعد لیزر مشکلی ندارد. . به آرامی ناحیه مورد نظر را زیر دوش تمیز کنید و روزانه 1 تا 2 بار وازلین روی آن ناحیه بمالید.
 • در صورت نیاز از داروهای بی حس کننده (مثل ژله یا پماد لیدوکائین دو درصد) استفاده کنید.
 • می‌توانید پس از هر بار رفتن به دستشویی در صورت نیاز، محل را با محلول آب نمک تمیز کنید. محلول آب نمک مورد استفاده محلول کلرید سدیم نه درصد است که می توان آن را با افزودن 1 قاشق غذاخوری نمک به یک لیتر آب تهیه کرد.
 • زنان باید 3 تا 6 ماه بعد برای انجام تست پاپ اسمیر ( بررسی وضعیت سلول‌های پیش سرطانی) به پزشک زنان مراجعه کنند.

در صورتی که در دوره نقاهت هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید :

 • درد شدید
 • تب 
 • خونریزی 
 • ترشحات عفونی یا تخلیه مقدار زیادی عفونت

مزایای لیزر زگیل تناسلی در مرکز درمان تهران

 • نوبت‌دهی فوری در کمتر از 3 روز ( بیمارانی که در شهر های دیگر ساکن هستند، میتوانند یک روز به تهران سفر کنند و همان روز برگردند.)
 • درمان فوری و سریع در یک جلسه نیم ساعته
 • لیزر با پیشرفته ترین و مجهز ترین دستگاه های لیزر
 • پزشک مخصص و مجرب ( تجربه موفق درمان 100 ها مورد مشابه)
 • کادر حرفه ای و دوره دیده ( خانم و آقا )
 • دریافت هزینه ای مناسب ( مطابق با تعرفه های پزشکی)

سایر روشهای درمان زگیل تناسلی 

سایر روش‌های درمان زگیل تناسلی به اندازه لیزر موثر نیستند، و تقریبا منسوخ شده اند، اما آشنایی بیشتر با این روش می‌تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند. بعد از لیزر کرایو زگیل تناسلی محبوب ترین درمان این زائده ها بین پزشکان شناخته شده است و می توان به عنوان دومین روش موثر بعد از لیزر از آن نام برد. روش هایی مثل پماد، دارو، قرص و یا روش های درمان خانگی زگیل تناسلی ممکن است اندکی باعث کاهش التهاب شوند اما هرگز درمان قطعی نبوده اند.

دیگر راههای درمان زگیل تناسلی به این شرح است ؛

کرایوتراپی

کرایو زگیل تناسلی یا همان انجماد با نیتروژن مایع یکی از راه‌های رایج درمان این بیماری است. در این روش با اسپری گاز مایع نیتروژن سلول‌های زگیل دچار یخ زدگی شده و از بین می‌رود. از اسپری گاز تا از بین رفتن زگیل‌ها چندین روز زمان نیاز است. همچنین ممکن است برای نتیجه گیری از درمان به خصوص برای زگیل‌های بزرگتر به چندین جلسه تکرار کرایو نیاز باشد، در حالی که لیزر در یک جلسه انجام شده و نتایج بدست آمده از آن در همان جلسه نمایان می‌شود.

این درمان سرپایی معمولاً با درد و تورم شدید همراه است. همچنین احتمال دارد، جای زخم‌ها روی پوست باقی بماند.

نتایج پژوهش های دانشگاه پزشکی اصفهان نشان داده، میزان اثر بخشی لیزر در از بین بردن ویروس تقریبا 2 برابر کرایوتراپی است و میزان عود مجدد هم بسیار کمتر است.

الکتروکوتر

این روش شامل استفاده از جریان الکتریکی جهت سوزاندن و از بین بردن ضایعات زگیل است. الکتروکوتر روش ایمنی نیست، چرا که می تواند باعث درد  و تورم شدید شود. احتمال سوختگی پوست در این روش زیاد است. بنابراین به ندرت پزشکان انجام آن را توصیه می‌کنند.

جراحی

عمل جراحی در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. در این روش پزشک با استفاده از تیغ جراحی و ابزار مخصوص زگیل از روی پوست برمی‌دارد‌. جراحی معمولاً توصیه نمی‌شود، زیرا ممکن است به بافت‌های اطراف آسیب بزند. اغلب بیماران پس از جراحی از درد و خونریزی شدید آن شکایت دارند.

پماد زگیل تناسلی

پمادها و محلول‌های مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد. میزان تاثیر گذاری هر یک از این داروها متفاوت است، اما هیچ یک به اندازه لیزر موثر نیستند. پماد‌ها فقط برای زگیل‌های بسیار ریز موثر هستند و تاثیرگذاری آنها ممکن است به چندین هفته استفاده مرتب از این داروها نیز داشته باشد. داروهایی که برای درمان این بیماری توصیه می‌شوند، عبارتند از ؛

 • ایمیکیمود 
 • پودوفیلین و پودوفیلوکس
 • تری کلرواستیک اسید
 •  پودوفیلوکس

در زمان مصرف این داروها ار برقراری رابطه جنسی پرهیز کنید. همچنین مصرف این دارو در دوران بارداری به شدت مضر است و باید با تایید پزشک باشد. اغلب این داروها باعث درد، سوزش و خارش می‌شوند.

درمان خانگی زگیل تناسلی

روش های خانگی برای از بین بردن زگیل ممکن است در مراحل اولیه که شخص تازه مبتلا شده است کمی موثر باشد و باعث کاهش علائم زگیل تناسلی شود اما در بلند مدت چاره ساز نبوده و برای درمان قطعی باید به دکتر متخصص زگیل تناسلی مراجعه شود. روش هایی مثل درمان زگیل با سرکه سیب، سیر، جوش شیرین، عسل، زردچوبه و … در بیشتر موارد اتلاف وقت و انرژی فرد است و هیچ نتیجه ای ندارد. تنها ممکن است خاصیت ضدعفونی کنندگی (سرکه سیب) و ضد التهابی (عسل) برخی از این مواد غذایی کمک کننده باشد. برای آشنایی بیشتر با روش های خانگی درمان زگیل تناسلی مطلب زیر را مطالعه نمایید:

بیشتر بخوانید: درمان خانگی زگیل تناسلی + روشهای درمان سریع زگیل در خانه با سرکه، زردچوبه

درمان قطعی ویروس hpv امکان پذیر است؟

تمامی درمان هایی که تا به اینجا اشاره کردیم، برای از بین بردن قطعی زگیل تناسلی است. درست است که لیزر اثرات مثبتی داشته و تا حدی تاثیر ویروس و احتمال عود مجدد را کاهش می‌دهد، ولی با این حال هیچ درمان قطعی برای ریشه کن کردن ویروس HPV وجود ندارد! بنابراین ممکن است مجدداً زگیل تناسلی رشد کند.

تحقیقات جدید نشان داده، سیستم ایمنی بدن در طی چندین سال (2 تا 6 سال) ویروس را ضعیف کرده و از بین می‌برد، به این ترتیب احتمال عود مجدد زگیل‌ها و حتی انتقال آن به دیگران کاهش می‌یابد. اما این مورد به این معنی نیست، که بدون کاندوم اقدام به برقراری رابطه نمایید.

در ضمن رعایت نکات زیر احتمال عود مجدد زگیل را کاهش می دهد:

 • از تیغ و موبر برای زدودن موهای زائد استفاده نکنید و به جای آن ماشین های اصلاح را جایگزین کنید.
 • با پوست ناحیه تناسلی نرم برخورده کرده و مالش پوست یا خاراندن و یا خشک کردن آن با دستمال‌های زبر پرهیز کنید.
 • تا بهبودی کامل رابطه جنسی نداشته باشید. حتی اگر هر دو طرف رابطه قبلا دچار این ویروس شده باشند باید از کاندوم استفاده کنند، زیرا احتمال عود وجود دارد.
 • معاینات دوره ای را فراموش نکنید!
 • از داروهای تقویت کننده سیستم ایمنی بدن استفاده کنید. با تقویت سیستم ایمنی می‌توان به از بین بردن کامل ویروس کمک کرد.

سوالات متداول درمان زگیل تناسلی

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟

زگیل تناسلی با انجام یکی از روشهای جراحی درمان می‌شود، اما از آنجایی که ویروس اچ پی وی در بدن می ماند. احتمال عود مجدد آن وجود دارد.

آیا لیزر زگیل تناسلی درد دارد؟

بسته به تعداد و ابعاد زگیل ها به بیمار بی حسی موضعی یا بیهوشی تزریق می‌شود. بنابراین در طول لیزر و بعد از آن بیماری دردی را احساس نخواهد کرد.

عوارض درمان زگیل تناسلی با لیزر چیست؟

در طول عمل، احساس سرما و ناراحتی در محل خواهید داشت که تنها چند ثانیه طول می‌کشد. معمولاً نیازی به داروهای بی حس کننده نیست. این ناحیه در عرض 24 ساعت ملتهب شده و تاول می‌زند. تاول ممکن است برای چند روز باعث درد خفیف تا متوسط ​​شود.

خیر. واجبی برای درمان زگیل تناسلی هیچ کاربردی ندارد.

4 دیدگاه دربارهٔ «بهترین {درمان زگیل تناسلی با لیزر } + فیلم ، 100% سریع و قطعی»

 1. سلام آقای دکتر.
  من 24 سالمه و هر روز از داروهای مختلفی استفاده میکنم و حتی اگر خوب بشم هم هفته بعد باز زگیل دارم. اگر لیزر انجام بدم از بین میره؟

  1. کارشناس سایت

   سلام. لیزر درصد پاکسازی بیشتری داره و احتمال عود کاهش می ده. توصیه میکنم حتما این مرتبه لیزر انجام بدین.

 2. سلام خسته نباشید. برای درمان زگیل ها با لیزر . اگر از قبل دارو استفاده کرده و نتیجه نگرفته باشیم مشکلی پیش میاد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *