هزینه جراحی بواسیر با لیزرر

هزینه عمل جراحی بواسیر (هموروئید) با لیزر 1403 چقدره؟{بیمه؛ بیمارستان دولتی}

هزینه عمل بواسیر با لیزر یکی از مهمترین موضوعاتی است که در بحث انتخاب نوع درمان ذهن بیماران را به خود مشغول می سازد. اما به نظر شما می بایست تنها هزینه ای که بابت درمان پرداخت میکنید، را مورد توجه قرار داد؟ آیا می دانید در انتخاب نوع درمان هموروئید به جز هزینه آن چه فاکتورهای دیگری را باید مد نظر قرار داد؟

اگر قصد دارید، به زودی هموروئید خود را درمان کنید، با ما همراه شوید تا شما را با هر آنچه که باید در مورد هزینه جراحی بواسیر با لیزر و هزینه عمل بواسیر با بیمه تامین اجتماعی بدانید، آشنا کنیم.

هزینه جراحی بواسیر با لیزر در مراکز مختلف و بسته به نوع و اندازه بواسیر و نوع لیزر مورد استفاده تعیین میشود، این هزینه تقریبا بیش از 5 میلیون تومان می باشد.

ویزیت رایگان در واتساپ

برای مشاوره آنلاین و یا رزرو نوبت ویزیت به این شماره در واتساپ پیام دهید.

هزینه جراحی بواسیر با لیزر

هزینه لیزر بواسیر

قبل از اینکه بگوییم هزینه این درمان چقدر است؟ بهتر است یک تعریف ساده از این بیماری ارائه دهیم، بواسیر به گشاد شدن سیاهرگ در اثر اعمال فشار بیشتر از اندازه به آن گفته میشود. در اثر این بیماری سیاهرگ ها در داخل کانال مقعد و یا خارج از آن متورم میشوند. لیزر از روشهای نوین درمان این بیماری است که چند دهه ای از ورود آن به ایران می گذرد.

بیشتر بخوانید : بواسیر چیست؟ هموروئید چیست ؟

در واقع پزشک با استفاده از لیزر بافتی که متورم شده است را برش داده و از مقعد خارج می کند. این درمان بدون درد، بدون ایجاد خونریزی است و نه تنها سرپایی انجام شده بلکه بیمار خیلی سریع به نتیجه دلخواه و قطعی خود می رسد.

با عمل لیزر می توان انواع هموروئید داخلی و هموروئید خارجی و یا چند هموروئید را همزمان درمان کرد. شاید در نگاه اول با خود تصور کنید. این همه مزیت هزینه های سنگینی را به شما تحمیل می کند. اما این تصور کاملاً غلط است. فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه جراحی بواسیر با لیزر اثر گذار هستند. از جمله :

 • نوع بواسیر
 • میزان پیشرفت بیماری
 • شهری که جراحی در آن انجام میشود.
 • دستمزد جراح
 • نوع لیزر

بنابراین برای اینکه بگوییم دقیقا هزینه جراحی لیزر بواسیر برای هر فرد چه مقدار است، باید اول بیمار تحت معاینه قرار بگیرید. این معاینه اولیه در کلینیک درمان تهران به صورت رایگان انجام میشود.

تماس بگیرید!

جهت اطلاع از هزینه های لیزر بواسیر در مرکز درمان تهران تماس بگیرید.

آیا بیمه هزینه عمل بواسیر با لیزر را پرداخت می کند؟

هزینه عمل بواسیر با بیمه تامین اجتماعی در بیمارستان بسته به نوع بیمارستان دارد. برخی از بیمارستان ها تا 50 درصد هزینه را تقبل می کنند. و برخی دیگر با داشتن این بیمه هیچ هزینه دیگری را از شما دریافت نمی کنند. ولی توجه داشته باشید اگر قصد استفاده از بیمه را دارید، فقط می توانید عمل جراحی سنتی را انجام دهید.

متاسفانه بیمه تامین اجتماعی هزینه عمل هموروئید با لیزر را به دلیل سرپایی بودن بر عهده نمی گیرند. اما برخی از بیمه های تکمیلی این هزینه را تقبل می کنند. نگران نباشید! با وجود اینکه بیمه تامین اجتماعی هزینه ای به شما پرداخت نمی کند اما باز هم با درمان لیزری در زمان و هزینه خود صرفه جویی کرده اید. اما چرا؟

اولاً! در نظر داشته باشید که اگر لیزر را در کلینیک ما انجام دهید، نیازی به صرف زمان برای دریافت نوبت را ندارید و در همان روز ویزیت میشوید و حتی اگر از شهری دیگر مراجعه کرده باشید، می توانید در همان روز تحت درمان نیز قرار گیرید.

لیزر به کمتر از یک ساعت زمان نیاز دارد و پس از انجام آن نیز بیمار مرخص شده و می تواند به محل کار بازگردد، بنابراین هزینه های مربوط به بستری در بیمارستان، طی کردن دوره نقاهت در منزل، کشیدن بخیه و تعویض پانسمان نیز حذف میشود.

دیگر علت به صرفه بودن این درمان، قطعی بودن آن است. سایر درمان ها شاید در ظاهر به صرف هزینه کمتری نیاز داشته باشند، اما اگر بیماری عود کند، می بایست تمام این هزینه را مجدداً پرداخت کنید و این یعنی چند برابر شدن هزینه ها. در صورتی که بیماری را با روش لیزر رفع کنید. با یکبار درمان برای همیشه از شر این عارضه خلاص می شوید.

هزینه عمل جراحی بواسیر یا هموروئید چقدر است؟

هزینه عمل بواسیر یا هموروئید

عمل بواسیر (هموروئیدکتومی) به عمل جراحی برداشت این زائده گفته میشود. هزینه عمل هموروئید در بیمارستان به نسبت بیشتر از لیزر است. زیرا عمل جراحی و دردسرهای مربوط به آن هزینه های بیشتری را می طلبد.

جراحی درد بیشتر و خونریزی شدیدی را به بیمار تحمیل میکند، که به واسطه آن بیمار مجبور به مصرف مورفین ها قوی و تزریق خون می شود. این یعنی سلامت بیمار به خطر می افتد.

از طرفی دیگر عمل جراحی به یک سری پیش نیاز مثل آزمایشات های مختلف، تست حساسیت بیهوشی و … را می طلبد. بیمار می بایست حداقل یک روز قبل و تا دو روز بعد از جراحی در بیمارستان بستری و تحت کنترل باشد. همچنین بعد از عمل به استراحت دو هفته در منزل نیاز دارد. به علاوه اگر عوارض جراحی مثل عفونت یا بی اختیاری ایجاد شود. تا مدتی باید بابت رفع آنها به دردسر بیفتد. همه این موارد یعنی صرف زمان و هزینه ای بیشتر. تعیین دقیق هزینه عمل بواسیر نیز غیر ممکن است، زیرا بسته به عوامل مختلفی تعیین میشود.

بیشتر بخوانید : تجربه عمل بواسیر با لیزر از زبان بیماران….

هزینه عمل هموروئید در بیمارستان دولتی

یکی دیگر از عوامل اثرگذار در مقدار هزینه درمان این بیماری، این است که این عمل را در بیمارستان دولتی انجام می دهید یا خصوصی ؟ مسلما هزینه درمان در بیمارستان خصوصی چندین برابر بیمارستان دولتی است. علت این مورد عدم تخصیص یارانه به بیمارستان های خصوصی است. در نظر داشته باشید که عمل انجام شده در بیمارستان دولتی همان جراحی سنتی بواسیر است و تخت بیهوشی انجام میشود، ضمن آنکه باید حداقل 1 شب را در بیمارستان بستری باشید. هزینه عمل بواسیر در بیمارستان دولتی بین 7 تا 10میلیون تومان است.

مقایسه هزینه لیزر و جراحی بواسیر (کلینیک، بیمارستان دولتی، بیمارستان خصوصی)

نوع عمل بواسیرهزینه درمان دوران نقاهت
هزینه لیزر بواسیربیشتر از 5 میلیون تومانسرپایی، کمتر از یک هفته
هزینه عمل بواسیر در بیمارستان خصوصیبیشتر از 10 میلیون تومانتحت بیهوشی ، 2 تا 4 هفته
هزینه عمل بواسیر در بیمارستان دولتی بین 7 تا 10 میلیون تومانتحت بیهوشی ، 2 تا 4 هفته

یکی دیگر از نکات تاثیرگذار در نتیجه درمان، مهارت و تجربه پزشک است. مطالعه مقاله “دکتر بواسیر “می تواند به شما در انتخاب پزشک کمک کند.

بهترین انتخاب

انتخاب روش درمان کاملاً وابسته به نظر بیمار نیست. اما معمولاً پزشک بیمار را با روشهای درمانی و مزیت و معایب هر یک آشنا کرده و با توجه به بودجه و وضعیت بیماری بهترین روش مناسب بیماران انتخاب میشود. اگر بیماری وارد مراحل پیشرفته شده (بواسیر درجه 3 و 4) انجام روشهای تهاجمی تر نظیر جراحی و لیزر الزامی است. اما ما به شما توصیه می کنیم، هنگام انتخاب روش درمان فاکتور های زیر را مد نظر قرار دهید.

 • نتیجه درمان : برای این منظور بعد از مطالعه مطالب مختلف، حتما با پزشک و بیمارانی که تجربه چنین عملی را داشته اند، مشورت کنید.
 • هزینه جراحی بواسیر با لیزر یا جراحی سنتی : مسلماً و با توجه به وضعیت فعلی اقتصاد کشور یکی از مهمترین مسائل بودجه درمان است. پس سعی کنید با انتخاب صحیح کمترین هزینه را پرداخت کنید.
 • عوارض : توجه به عوارض پس از درمان، از مهمترین فاکتورها در انتخاب محسوب میشود. چون مسلماً نمی خواهید با رها شدن از یک بیماری، درگیر عارضه ای احتمالاً شدیدتر از قبلی شوید. مهمترین عارضه ای که در اثر بی دقت در درمان هموروئید ایجاد میشود، بی اختیاری در کنترل گاز روده و مدفوع و عفونت است.
 • مدت زمان بهبودی : هر مقدار دوره نقاهت شما بیشتر طول بکشد، نه تنها زمان بلکه هزینه بیشتری را صرف خواهید کرد. پس درمانی را انتخاب کنید که سریع شما را به نتیجه قطعی برساند.

سوالات متداول هزینه جراحی بواسیر با لیزر

آیا کلینیک شما پرداخت قسطی هم دارد؟

خیر تمام هزینه های دریافتی کلینیک بر طبق تعرفه های تعیین شده است.

هزینه لیزر بیشتر است یا جراحی سنتی؟

جراحی سنتی، زیرا هزینه های جانبی مثل هزینه های بستری در بیمارستان را داشته و ممکن است به چندین مرتبه جراحی نیاز باشد. در صورتی که لیزر تنها در یک جلسه و سرپایی انجام میشود.

آیا بیمه هزینه لیزر را پرداخت می کند؟ بیمه های تکمیلی چطور؟

خیر، تنها برخی از مراکز بیمه تکمیلی این هزینه را برعهده میگیرند. لازم است با بیمه های طرف قرارداد خود مشورت کنید.

هزینه عمل بواسیر با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

متاسفانه هزینه این عمل توسط بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمی‌شود. مراکز دولتی از دستگاه لیزر جهت درمان این بیماری استفاده نمی کنند.

38 دیدگاه دربارهٔ «هزینه عمل جراحی بواسیر (هموروئید) با لیزر 1403 چقدره؟{بیمه؛ بیمارستان دولتی}»

 1. سلام من رفتم دکتر و بهم گفتن بواسیر درجه 2 دارم و جراحی کنم. شما میتونید هزینه حدودی بهم بگین.

  1. سلام خیر ، اما در نظر داشته باشید، حتی اگر جراحی سنتی انجام بدین باید هزینه های بیشتری پرداخت کنید و بیمه تمام هزینه را تقبل نمی کند.

 2. سلام آقای دکتر وقت بخیر
  میشه یکمی در مورد لیزر توضیح بدین و اینکه آیا همه میتونن لیزر بواسیر انجام بدن؟

 3. سلام.
  من 26 سالمه و بواسیر داخلی دارم. من ساکن شیراز هستم و میخواستم برای لیزر به تهران بیام. لطفا هزینه لیزر را اعلام بفرمایید. با تشکر

 4. سلام من ۴۷ ساله هستم و مدت سه سال هست که به بیماری بواسیر مبتلا شده ام با وجود مصرف پماد های مختلف هیچ نتیجه‌گیری نداشتم آیا امکان انجام لیزر را دارم؟هزینه حدودی برای درمان بواسیر خارجی چقدر است؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله لیزر همه انواع بواسیر را درمان میکند. هزینه بستگی به نوع بیماری دارد. برای اطلاع از هزینه ها با این شماره تلفن تماس بگیرید : 2186084961

  1. کارشناس سایت

   سلام. بستگی به بیمارستانی داره که عمل انجام میدین. برخی از بیمارستان ها تا کل هزینه عمل پرداخت می کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *