بواسیر داخلی

علائم بواسیر داخلی درجه 1، 2، 3 و 4 + درمان انواع هموروئید داخلی

بیماری بواسیر (هموورئید) شایع ترین بیماری مقعدی است و زمانی ایجاد میشود، که دیوار رگها در اثر کشیدگی نازک، متورم و یا گشاد شود.  این بیماری بسته به اینکه این سیاهرگ (عروق) آسیب دیده داخل مقعد قرار دارد و یا خارج از آن، به انواع مختلفی شامل نوع داخلی و خارجی تقسیم می‌شود.  معمولاً اولین علائم هموروئید داخلی، خونریزی مقعد بدون درد است. به تدریج علائم بیماری شدت می‌گیرد. راه‌های مختلفی برای بهبودی و رفع این وضعیت وجود دارد، که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. با مطالعه ادامه مطلب می توانید با مفهوم علائم بواسیر داخلی در زنان و مردان، انواع ، علت و روشهای تشخیص و درمان هموروئید داخلی بیشتر آشنا شوید.

هموروئید داخلی ( بواسیر داخلی) داخل مقعد است و وقتی بزرگتر میشود، شبیه زائده گوشتی صورتی رنگ از مقعد بیرون میزند. این نوع معمولاً تا قبل از بیرون زدن از مقعد دردناک نیست و باعث خونریزی بعد از اجابت مزاج می‌شود.

بواسیر داخلی یا هموروئید داخلی چیست؟

هموروئید داخلی چیست

بیماری بواسیر داخلی (Internal hemorrhoids) یا هموروئید داخلی به متورم شدن، گشاد شدن یا واریسی شدن سیاهرگ های داخل کانال مقعد (رکتوم) گفته می‌شود. سیاهرگ متورم شده شبیه به زائده یا توده گوشتی در کانال مقعد ایجاد می‌شود. این توده به تدریج بزرگ تر شده و به سمت مقعد دچار افتادگی می‌شود و در نهایت از مقعد خارج می‌شود. در این حالت گفته می‌شود، بواسیر داخلی دچار پرولاپس یا بیرون زدگی شده است.

هموروئید داخلی در ابتدا داخل مقعد یا همان راست روده قرار دارد، بنابراین نمی‌توانید آن را ببینید و یا لمس کنید. حتی ممکن است درد هم نداشته باشید، فقط دسته ای از بیماران دچار خونریزی بعد از دفع مدفوع می‌شوند و یا لکه ها خونی را روی دستمال توالت و یا لباس زیر مشاهده می کنند.

همان طور که در عکس نیز مشخص است، هموروئید خارجی، یکی دیگر از انواع بواسیر است که در خارج از مقعد و بر روی عضله دریچه مقعدی ایجاد میشود. 

هموروئید داخلی با هر درجه (گریدی) که باشد، باید سریعا درمان شود. زیرا این بیماری به سرعت پیشرفت کرده و درمان بواسیر های پیشرفته، پیچیده تر و مدت زمان بهبودی طولانی تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید : پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری صفحهبواسیر چیسترا مطالعه کنید.

علائم بواسیر داخلی چیست؟

علائم بواسیر داخلی چیست؟

اولین علائم هموروئید داخلی ترشحات یا خونریزی های بی دلیل به خصوص بعد از اجابت مزاج است. ممکن است لکه های خون روشن را روی کاسه توالت، لباس زیر و یا دستمال مشاهده کنید. همچنین ممکن است بدون هیچ علائمی مدام احساس کنید که نیاز به اجابت مزاج دارید! بزرگ شدن بواسیر در راست روده باعث تحریک حس نیاز به اجابت مزاج، میشود. بواسیر به تدریج بزرگتر می‌شود، و حتی ممکن است اندازه آن به 3 سانتی متر برسد. و یا حتی دریچه مقعد را مسدود و دفع را با مشکل روبه رو کند. سایر علائم هموروئید داخلی شامل موارد زیر است:

مشاوره با کارشناسان کلینیک

کارشناسان ما در واتساپ آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند

تصاویر یا عکس بواسیر داخلی

همان طور که در عکس و تصاویر بواسیر داخلی مشاهده می کنید، این بیماری شبیه به زائده گوشتی از مقعد بیرون می زند، این زائده در ابتدا خود به خود به داخل بر می گردد ، اما به تدریج بزرگ تر شده و دریچه مقعدی را مسدود خواهد کرد. در ادامه عکس بواسیر یا هموروئید داخلی را مشاهده می کنید :

بیشتر بخوانید : برای مشاهده عکس دیگر انواع این بیماری مثل نوع خارجی، خفیف، ترومبوزه، بادی و … پیشنهاد میکنیم، صفحهعکس بواسیر را مشاهده نمایید.

درمان بواسیر داخلی

 درمان بواسیر داخلی

روشهای مختلفی برای درمان هموروئید داخلی وجود دارد که شامل لیزر، رابربند، استاپلر، جراحی و … می‌شود. در ادامه به بررسی بیشتر این روشها می پردازیم:

لیزر، بهترین درمان هموروئید داخلی

واقعیت این است که این بیماری تنها زمانی رفع می شود که زائده هموروئیدی از بین برود، هیچ دارو خوراکی یا درمان خانگی نمی تواند این زائده را رفع کند! در واقع این زائده فقط با روش های جراحی ( سنتی یا لیزر) از بین می‌رود.تا زمانی که بیماری از نوع درجه یک باشد، علائم بیماری از طریق درمان های خانگی و دارویی تا حدی قابل کنترل است. اما در صورتی که وارد مرحله دوم، سوم یا چهارم شود، وضعیت حاد تر است و بیمار نیاز به درمان های فوری و جدی تری دارد.

بیشتر بخوانید : برای آشنایی با لیزر و چگونگی و مزایای آن، صفحه درمان بواسیر با لیزر را مطالعه نمایید.

بهترین روش درمانی که تا به امروز پیشنهاد شده است، درمان لیزری است. لیزر با کمترین میزان آسیب، بدون درد و بدون خونریزی و سرپایی بیماری شما را رفع می‌کند.

به نقل از : www.mayoclinic.org

Coagulation techniques use laser or infrared light or heat. They cause small, bleeding internal hemorrhoids to harden and shrivel. Coagulation has few side effects and usually causes little discomfort.

تکنیک های انعقاد از لیزر یا نور مادون قرمز یا گرما استفاده می کنند. آنها باعث سفت شدن و چروک شدن هموروئیدهای داخلی می شوند. انعقاد ( لیزر) عوارض جانبی کمی دارد و معمولاً ناراحتی کمی ایجاد می کند.

هزینه این عمل بسته به نوع و درجه بواسیر داخلی و نیز نوع لیزر متفاوت است. طبیعی است که هزینه هموروئید درجه یک و دو از هزینه هموروئید درجه 4 کمتر خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید هزینه های کمتری را پرداخت کنید، باید به محض شروع علائم بیماری، برای درمان اقدام کنید.

بیشتر بخوانید : هزینه جراحی بواسیر با لیزر

مشاوره با مرکز درمان تهران

پاسخگویی 24 ساعته کارشناسان به سوالات درمان و لیزر بواسیر

درمان خانگی بواسیر داخلی

درمان خانگی بواسیر داخلی

درمان هموروئید داخلی در خانه تاثیری در درمان هموروئید داخلی ندارد، و در بهترین حالت می توانند در رفع علائم بیماری مثل درد، سوزش و خارش موثر باشند. چند مورد از روشهای خانگی را بررسی میکنیم :

 • آلوئه ورا : یکی از داروهای گیاهی که در درمان این بیماری اثر گذار است، آلوئه ورا است. آلوئه ورا خاصیت ضد التهاب داشته و می تواند درد و سوزش بواسیر را از بین ببرد.
 • روغن نارگیل : از دیگر داروهای گیاهی می توانیم به روغن نارگیل اشاره کنیم. این روغن حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین E است و می تواند در بهبود آسیب های ناشی از بواسیر و علائم بیماری موثر باشد.
 • فیبر بخورید : فیبر بیشتری را در طول روز مصرف کنید و حتما انواع میوه ها و سبزیجات تازه و غلات را در رژیم غذایی خود قرار دهید. هر فرد باید حدودا 30 گرم فیبر در طول روز مصرف نماید.
 • نوشیدن آب و مایعات به میزان کافی (حداقل 8 لیوان در طول روز) ، آب میوه ها جایگزین خوبی هستند، اما نوشیدنی‌های حاوی کافئین توصیه نمیشود.
 • ورزش : حداقل 30 دقیقه پیاده روی را در برنامه روزانه خود بگنجانید.
 • حمام سیتز : برای تسکین درد بواسیر داخلی، یک لگن را از آب گرم پر کنید و برای 30 دقیقه در آن بنشینید. این کار بعد از دفع به کاهش درد، سوزش و خارش کمک میکند.
 • کمپرس سرد : یکی دیگر از راههای تسکین درد قرار دادن کمپرس یخ روی مقعد است.

بهترین دارو برای بواسیر داخلی

داروهایی که برای درمان بواسیر داخلی به کار می روند یا به صورت شیاف هستند و یا توسط اپلیکاتور هایی مخصوص که در جعبه پماد ها موجود است و به داخل مقعد تزریق می‌شوند. 

یکی از مهمترین داروهایی که برای درمان این بیماری کاربرد دارد، پماد آنتی هموروئید است. این دارو می تواند در رفع سوزش، خارش و التهاب مقعد موثر عمل کند.  آنتی هموروئید را می توانید از داروخانه ها هم به صورت شیاف و هم به صورت پماد تهیه کنید. از دیگر داروهایی که برای درمان این بیماری استفاده میشود، می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

بیشتر بخوانید : جهت آشنایی با نحوه مصرف این دارو ها و دوز مناسب ، پیشنهاد میکنیم ، صفحه داروی بواسیر را مطالعه کنید.

جراحی 

جراحی هموروئید داخلی به روش های مختلفی انجام میشود و از روشهای قدیمی تر درمان این بیماری است. در این روش زائده هموروئید طی یک جراحی در بیهوشی کامل از مقعد خارج می‌شود. ولی چند سالی است که پزشکان این عمل جراحی را توصیه نمی کنند، زیرا، این جراحی معمولاً درد شدید را به همراه داشته و ممکن است موجب عفونت، بی اختیاری در کنترل مدفوع گردد و حتی عود مجدد بیماری را به همراه داشته باشد.

بیشتر بخوانید : برای آشنایی با روشهای جراحی پیشنهاد میکنیم، صفحه عمل جراحی بواسیر(هموروئید) را مطالعه نمایید.

درجه بندی انواع بواسیر داخلی

یکی از انواع شایع بواسیر، نوع داخلی آن است. اگر رگ های داخل و نزدیک مقعد در رکتوم در اثر اعمال فشار دچار التهاب و تورم شوند، بواسیری که ایجاد شده است، از نوع داخلی است. این نوع بواسیر در ابتدای شروع علائم به ندرت درد دارد و معمولاً بیمار با خونریزی مقعدی پی به وجود آن می برد.

این بیماری فقط در طی چند هفته پیشروی می کند. در موارد پیشرفته تر (از درجه یک به بعد) این رگ های متورم شده در اثر اعمال فشار و با دفع مدفوع به سمت مقعد دچار افتادگی یا پرولاپس شده و زائده هایی گوشتی از مقعد خارج می شوند، که مهمترین علامت این نوع هموروئید همین زائده ها است و بر همین اساس هم به 4 درجه مختلف دسته بندی می‌شود. درجه بندی انواع هموروئید داخلی به شرح زیر است:

هموروئید یا بواسیر داخلی درجه 1

هموروئید یا بواسیر داخلی درجه 1

 این نوع هموروئید، خفیف ترین نوع این بیماری است و در این مرحله زائده ایجاد شده هنوز داخل مقعد قرار دارد. معمولاً این بیماری در هفته های اول از این درجه است، و وقتی بیماری نسبت به درمان و رعایت نکات پیشگیری کننده، بی توجهی کند، عارضه پیشرفت خواهد کرد.

در این حالت میزان برآمدگی و افتادگی سیاهرگ متورم شده به حدی کم است که هنوز از مقعد خارج نشده است. بنابراین بیمار نمی تواند زائده ای را در خارج از مقعد مشاهده کند.

علائم این نوع هموروئید خفیف بوده و  معمولاً بیمار تنها به میزان کم احساس درد داشته و یا ممکن است خونریزی داشته باشد.

هموروئید یا بواسیر داخلی درجه 2

از مرحله اول تا دوم بین چند روز تا چند هفته فاصله وجود دارد. در این مرحله زائده ای که قبلا در مقعد شکل گرفته بود، حالا پیشرفت کرده و متورم تر از قبل از شده است. بنابراین در این شرایط زائده هموروئیدی دچار پرولاپس یا افتادگی بیشتری شده و معمولاً با دفع مدفوع از مقعد خارج میشود. اما خود به خود و حتی بدون نیاز به فشار دست، به داخل باز می گردد.

علائم بواسیر درجه دو شامل موارد زیر میشود:

 • درد خفیف
 • بیرون زدگی که به داخل برمی گردد.
 • خونریزی خفیف
 • سوزش و خارش مقعد
هموروئید یا بواسیر داخلی درجه 2

هموروئید یا بواسیر داخلی درجه 3

هموروئید یا بواسیر داخلی درجه 3

وقتی بیماری وارد مرحله سوم شود، یعنی زنگ خطر برای شما روشن شده و باید هرچه سریع تر بیماری خود را درمان کنید!

در هموروئید داخلی درجه سوم نیز با اعمال فشار به مقعد زائده ای گوشتی از مقعد خارج می‌شود، ولی این زائده تنها با فشار دست به داخل باز می گردد.

از علائمی که بیمار در این حالت تجربه می‌کند، می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • درد شدید
 • خونریزی
 • زائده ای که به سختی به داخل برمی گردد.
 • خارش و سوزش
 • احساس مداوم نیاز به دفع مدفوع

هموروئید یا بواسیر داخلی درجه 4

 درجه چهارم شدیدترین نوع بواسیر است. در این حالت علائم تشدید و زائده بواسیری از مقعد خارج شده و حتی با فشار دست نیز به داخل باز نمی گردد.

 هموروئید درجه چهار وضعیتی اورژانسی محسوب می‌شود. در این حالت :

 •  بیمار درد شدیدی احساس می کند. 
 •  معمولاً به دلیل خونریزی غیر قابل کنترل، نیاز به درمان سریع دارد.
 •  در مواردی جدی تر بیمار به دلیلی انسداد روده توانایی دفع مدفوع را از دست می دهد.
 • ترشحات مخاطی و لزج در این مرحله مشاهده میشوند.
 • خارش و سوزش شدید، به دلیل عدم توانایی بیمار در تمیز کردن مقعد
هموروئید یا بواسیر داخلی درجه 4

بواسیر شما از کدام نوع است؟

اگر همچنان در تشخیص نوع بواسیر خود مردد هستید، می توانید از مشاوره کارشناسان کلینیک در واتساپ بهره مند شوید.

عوارض هموروئید داخلی چیست؟

اگر این بیماری به موقع درمان شود، خطرناک نبوده و مشکل جدی محسوب نمی‌شود، ولی بی توجهی به درمان این بیماری عوارض مختلفی را به دنبال دارد، که البته این عوارض نیز پس از درمان با لیزر به طور کامل برطرف خواهند شد. برخی عوارض بواسیر داخلی به این شرح است :

 • کم خونی
 • از دست رفتن حس اعتماد به نفس
 • درد 
 • تاثیرات منفی در رابطه جنسی
 • تنگی مقعد

تشخیص بواسیر داخلی

بواسیری که از مقعد خارج شده است از طریق معاینه چشمی هم قابل تشخیص است، اما بواسیر درجه یک که داخل مقعد قرار دارد، از طریق معاینه انگشتی تشخیص داده میشود. اگر در حین اجابت مزاج خونریزی دارید و پس از یک هفته مراقبت در منزل بهبود نمی یابد، با پزشک خود صحبت کنید.

در مراحل بعدی به تشخیص پزشک ممکن است کولونوسکوپی و سیگموئیدوسکوپی نیز انجام میشود.  

بیشتر بخوانید : بهترین دکتر بواسیر در تهران

علت هموروئید داخلی

علت بواسیر داخلی معمولاً یکی از موارد زیر است:

 • یبوست یا اسهال مزمن
 • زایمان
 • رابطه جنسی مقعدی
 • اضافه وزن
 • بارداری 
 • وارد کردن فشار به مقعد حین دفع
 • کهولت سن
 • و …..

تفاوت بواسیر داخلی و خارجی

بواسیر داخلی در داخل کانال مقعد یا همان رکتوم ایجاد میشود. این نوع هموروئید در مراحل اولیه علامت خاصی را ایجاد نمی کند. تنها برخی از بیماران ممکن است اندکی خونریزی داشته باشند. با پیشرفت بیماری علائم شدت می یابد. در این مراحل درد شدت میگیرد و زائده ی هموروئیدی از مقعد خارج میشود.

در حالی که بواسیر خارجی، خارج از کانال مقعد و بر روی دریچه ی خروجی مقعد ایجاد میشود. این نوع هموروئید از همان ابتدا درد شدید و غیر قابل تحملی را ایجاد می کند.

پیشگیری

بهترین راه برای جلوگیری از این بیماری این است که مدفوع خود را نرم نگه دارید تا به راحتی دفع شود. برای پیشگیری از هموروئید داخلی و کاهش علائم ، نکات زیر را رعایت کنید:

 • غذاهای غنی از فیبر بخورید. بیشتر میوه، سبزیجات و غلات کامل بخورید. انجام این کار مدفوع را نرم می کند.
 • مقدار زیاد مایعات بنوشید. هر روز شش تا هشت لیوان آب و مایعات دیگر (نه الکل) بنوشید تا به نرمی مدفوع کمک کنید.
 • برای دفع مدفوع زور نزنید.
 • دفع مدفوع را به تاخیر نیندازید.
 • ورزش کنید. حداقل 30 دقیقه در طول روز به کنترل وضعیت اجابت مزاج کمک ویژه ای می نماید.
 • از نشستن طولانی مدت پرهیز کنید.

برای ذخیره سازی محتوای این صفحه فایل pdf این صفحه را دانلود کنید. 👇

سوالات متداول بواسیر داخلی

آیا هموروئید داخلی از بین می رود؟

هموروئیدهای داخلی در داخل راست روده یافت می شوند. آنها معمولاً جدی نیستند. گاهی اوقات، بواسیر داخلی می تواند متورم شده و از مقعد خارج شود، که در این صورت به عنوان هموروئید پرولاپس شناخته می شود.

اگر هموروئید داخلی درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟

در صورت عدم درمان، هموروئید پرولاپس داخلی ممکن است از مقعد خارج شده و باعث تحریک، خارش، خونریزی و درد شود .

آیا هموروئید داخلی خطرناک است؟

این بیماری خطرناک نیست ، اما می تواند منجر به درد و تورم شود. هموروئید داخلی وریدهای متورم در داخل راست روده است که ممکن است خونریزی کنند، اما معمولاً دردناک نیستند.

45 دیدگاه دربارهٔ «علائم بواسیر داخلی درجه 1، 2، 3 و 4 + درمان انواع هموروئید داخلی»

 1. سلام دکتر . من حدود 5 سال هست که بواسیر داخلی دارم. بعضی اوقات موقع مدفوع گوشت اضافه میزنه بیرون و با فشار دستم میرم داخل. میخواستم بدونم الان باید جراحی انجام بدم؟و ممکن هست که بشه درجه 4؟

 2. میخواستم بدونم باریک شدن مدفوع ارتباطی با بواسیر داخلی دارد؟ شنیدم این مشکل بخاطر سرطان هست و خیلی نگرانم

  1. سلام. بله ممکن است باریک شدن مدفوع در نتیجه ی بواسیر داخلی ایجاد شده باشد. با این حال این مشکل یکی از علائم سرطان است. پیشنهاد میکنم، برای معاینه و تشخیص دقیق تشریف بیارین مطب

 3. سلام. من 2 سال درگیر این بیماری از نوع داخلی هستم و در حال حاضر درد خیلی شدیدی دارم که با مسکن هم اروم نمیشه و وقت جراحی و و مرخصی هم ندارم. از طرفی این کرونا باعث شده از رفتن به بیمارستان هم ترس داشته باشم. شما چه راهی پیشنهاد میدین برای درمان؟
  ممنون

  1. بواسیر لیزر کنید. این روش سرپایی و بدون درد و خونریزی هست. به علاوه نیازی به مرخصی و استراحت در منزل ندارید، چون از فردای عمل می تونید به کارهای روزمره برسید.
   در مرکز درمان تهران تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت میشود و به بیماران به گونه وقت ویزیت داده میشود تا از تجمع در مطب جلوگیری شود.

 4. سلام دکتر میخواستم ازتون تشکر کنن بابت حل مشکلم. لیزر خیلی کارساز بود و دردم کامل از بین رفت

  1. سلام. حتما در طول روز از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید، میتونید مصرف خوراکی های سرشار از فیبر مثل آلوی خشک و انجیر را در رژیم غذایی خود بگنجانید. تا از یبوسنت جلوگیری شود و بیماری پیشرفت نکند. اگر درد دارید مصرف پماد آنتی هموروئید استفاده کنید.
   به یاد داشته باشید آین راهکار ها نمی توانند بیماری شما را درمان کنند،اما میتوانند از وخیم شدن شرایط پیشگیری کنند.

  1. سلام. زائده بواسیر با دارو یا درمان خانگی از بین نمی رود. این زائده تنها زمانی برطرف میشود که جراحی از مقعد خارج شود. برای جراحی دو راه لیزر و جراحی سنتی را پیش رو دارید. برای اطلاعات دقیق تر صفحه درمان بواسیر با لیزر را مطالعه کنید.

 5. سلا. اقای دکتر
  من رفتم دکتر عمومی و بهم گفتن که بواسیر داخلی دارم. علامت های من همیشه نیست. بعضی وقتا فقط به وجود می یابد یه زائده میاد بیرون و بعد دورباره برمیگرده داخل. بواسیر من چه نوعی هست؟ اطراف مقعدم هم خیلی درد دارم. ممنون

  1. سلام خیر هیچ بواسیری با مصرف پماد درمان نمیشود. برای رفع این بیماری می بایست جراحی به روش سنتی یا با لیزر انجام شود.

 6. سلام من با خوندن مقاله شما فهمیدم دچار هموروئید درجه یک شدم برای پیشگری چی بهم پیشنهاد میکنید؟

  1. سلام. برای پیشگیری از پیشرفت بیشتر این بیماری، باید ورزش های سبک مثل پیاده روی انجام بدین، حتما در رژیم غذایی فیبر قرار بدین و از انواع میوه ها، سبزیجات و غلات استفاده کنید. نوشیدن حداقل 8 لیوان در طول روز را فراموش نکنید.

 7. سلام .من حدود یک سال پیش دچار این بیماری شدم و از شدت تورم در کنار مقعدم نه داخل اون مجبور به عمل جراحی سنتی شدم ولی متأسفانه دوباره گرفتار شدم و مشکل بیماریم با توجه به حتی عمل جراحی شدنم‌، برطرف نشده . چه راه حلی برای بنده توصیه میکنید که بطور دائم بتونم خلاص بشم از این مشکل؟

  1. سلام. بهترین راه قطعی، بدون درد و خونریزی و سرپایی برای درمان هموروئید لیزر درمانی است. البته باید بعد از لیزر درمانی نیز مراقب سلاکت دستگاه گوارش به خصوص یبوست باشید.

 8. سلام. من شقاق دارم و هموروئید درجه یک که دکتر برایم پماد تجویز کردند. من از دکترم پرسیدم نظرشونو در مورد لیزر به صورت کلی که گفتند این لیزرها در ایران لیزر پوستی است و نه عمقی و فایده ای ندارد ممکنه بی اختیاری دفع بیاورد و گفتند جراحی هم فایده ندارد چون پس از جراحی اگر بیمار دوباره یبوست پیدا کند همه چی برمی گردد. نظر شما در این زمینه چه می‌باشد.ممنون

  1. مشاور کلینیک

   سلام. خیر اینطور نیست. لیزر در یک جلسه هم بواسیر و هم شقاق را درمان میکند. لیزر درمان قطعی هست و درد و خونریزی ایجاد نمیکند. در ضمن لیزر به هیچ وجه باعث بی اختیاری نخواهد شد!!! بلکه جراحی است که می تواند باعث بی اختیاری شود. در ضمن این بیماریها درمان قطعی دارند و اگر مراقب باشین که دچار یبوست نشین به هیچ وجه بیماری برنمیگرده

 9. سلام. من بعد از مدت طولانی درد و خونریزی رفتم دکتر . ایشون گفتن بواسیر داخلی درجه 2 داری و باید جراحی انجام بدی. خودم در گوگل سرچ و مطالعه کردم و متوجه شدم لیزر بهتر از جراحی هست. آیا این بواسیری که من دارم با لیزر درمان میشه؟

 10. سلام. من بواسیر داخلی درجه یک و خفیف دارم. آیا این مشکل با لیزر قابل درمان هست؟

 11. سلام. دکتر جان من بعداز اینکه خونریزی داشتم به پزشک مراجعه کردم و بعداز کلونوسکوپی دکتر گفتند هموروئید درجه بین 3و4 دارم آیا با لیزر درمان میشم و یا عمل سنتی بهتره؟
  اگر لیزر بهتره لطفاً به من درس بدید من خدمت برسم بابت عمل لیزری

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله انواع بواسیر با لیزر قابل درمان هست. مسلما لیزر بهتر از جراحی سنتی است. بیمار در حین عمل درد و خونریزی ندارد. بعد از عمل نیازی به نگرانی در مورد عوارض جراحی و دوران نقاهت نیست. یک روز بعد از لیزر میتونید کار های روزمره را از سر بگیرید. برای اطلاعات تکمیلی صفحه درمان بواسیر با لیزر را مطالعه کنید.
   آدرس کلینیک : تهران میدان ونک، کوچه صانعی ( جنب دادگاه خانواده)، پلاک 50، طبقه 5 و واحد 15

 12. سلام. بواسیر من فقط موقع دستشویی میاد بیرون و بلند میشم میره تو. این از کدوم نوع هست و چطور باید درمان بشه؟

 13. سلام من ۳ روز پیش عمل لیزر بواسیر انجام دادم العان فقط موقع دفع کمی درد وخون ریزی دارم اما از دیروز در محل لیزر کمی خارش دارم آیا مشکلی دارد

  1. سلام. مشکب جدی نیست طبیعیه. اگر تا یک هفته مشکلاتتون رفع نشد، حتما با پزشکی که جراحی انجام دادن مشورت کنید.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بواسیر بیرون زده با پماد رفع نمیشود. برای درمان این بیماری باید جراحی سنتی یا لیزر انجام بدین. باری اطلاعات بیشتر صفحه درمان بواسیر را مطالعه کنید.

 14. سلام. چرا بواسیر داخلی خونریزی میکنه؟ دارویی داره که دیگه خونریزی نکنه؟ و اینکه چه راهی برای درمان قطعی اش هست

 15. درود بر شما
  من شقاق دارم
  چند وقتی هست که خودم داخل مقعد رو چک کردم یه زائده گوشه راست هست که کمی فشار بدم خون میاد متوجه شدم بواسیر نوع ۱ هست. آیا زائده بواسیر با دست لمس میشه؟ و اینکه لیزرش راحت تره؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. متوجه نشدم یعن هم شقاق دارید هم بواسیر؟ بستگی داره بواسیر از چه نوعی باشه ولی بله قابل لمس هست. بله هر چه زودتر لیزر کنید راحت تر درمان میشود. بواسیر به تدریج بزرگ تر میشه و هم عوارض ناخوشایندی برای شما ایجاد کرده و هم درمان آن پیچیده تر خواهد شد.

 16. سلام .وقت بخیر
  من متاسفانه دو سه بار رابطه کوتاه مدت مقعدی داشتم اون لحظه دردم داشتم ولی بعدش مشکلی نداشتم بعد اومدم چک کنم انگاری ک تو قسمت داخلی دو تا زائده کوچیک شاخک مانند تقریبا سفید و صورتی ک روبروی هم بودند دیدم یعنی اینا همون خطوط دندانه دار مقعدن یا ی چیز دیگن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *