جراحی بواسیر

عمل بواسیر سرپایی و جراحی هموروئید، دوران نقاهت و عوارض

عمل بواسیر یکی از روشهایی است که برای درمان به کار می رود. اما عمل جراحی هموروئید چگونه است؟ در ادامه به بررسی بیشتر عمل جراحی بواسیر، عوارض و مراقبت های قبل و بعد از آن می پردازیم:

بیماری هموروئید تورم سیاهرگ های مقعد است. این سیاهرگ به مرور به حدی متورم میشوند که به زائده ای گوشتی تبدیل شده و از مقعد خارج خواهد شد. درد، خونریزی، خارش و سوزش از مهمترین علائم آزار دهنده این بیماری هستند.

در صورتی که روشهای درمان خانگی و درمان دارویی نتوانند بیماری را برطرف کنند. پزشک انجام روشهای تاثیرگذارتری مثل جراحی یا روش نوین درمان یعنی درمان بواسیر با لیزر را پیشنهاد می کند. لیزر بر خلاف جراحی سنتی سرپایی، بدون درد و خونریزی انجام میشود و از همه مهم تر نتایج به دست آمده از آن اثربخش تر است.

بیشتر بخوانید : بواسیر چیست؟

عمل سرپایی بواسیر با لیزر

عمل سرپایی هموروئید با لیزر، یکی از روشهای درمان این بیماری است که اغلب در مطب پزشک و بدون نیاز به بیهوشی انجام میشود. در این روش با استفاده از نور و قدرت لیزر، و بدون ایجاد زخم، برش و خونریزی این بیماری درمان می‌شود. این درمان در مقایسه با دیگر روش‌ها دوران نقاهت کوتاه مدتی داشته و احتمال ایجاد عوارض بعد از انجام آن بسیار کمتر است.

عمل بواسیر به روش سرپایی بهترین روش کم هزینه و اطمینان بخش است که می‌تواند بدون ایجاد هیچ عوارضی این بیماری را درمان کند.

بیشتر بخوانید : درمان هموروئید

مشاوره با پزشک

برای ارتباط، مشاوره و پرسش سوالات خود به این شماره در واتساپ پیام دهید.

 هموروئیدکتومی یا عمل هموروئید چیست؟

عمل هموروئید یا هموروئیدکتومی

به برش و یا قطع هموروئید تحت بیهوشی و در اتاق عمل، جراحی هموروئیدکتومی گفته میشود. این درمان به جز در مواردی ضروری توصیه نمیشود. این جراحی مناسب درمان هموروئید داخلی درجه 3 و 4 و یا درمان هموروئید خارجی پیشرفته است و به دو روش زیر انجام میشود.

 • عمل هموروئید بسته :

این روش اغلب برای درمان هموروئیدهای داخلی کاربرد دارد. این جراحی تحت بیهوشی و در بیمارستان انجام میشود. پزشک با استفاده از تیغ جراحی، الکتروکوتر، قیچی و … بافت متورم شده را قطع میکند. سپس زخم با استفاده از نخ بخیه قابل جذب بسته میشود. به این ترتیب احتمال عفونت در این درمان کمتر است. این جراحی با وجود عوارض گوناگون اگر با دقت انجام شود، تا حدود 90% احتمال بهبودی وجود دارد.

 • عمل هموروئید باز :

این روش مشابه روش بسته عمل می کند. با این تفاوت که این بار بدون بخیه زدن و باز رها میشود تا به مرور ترمیم شود. احتمال عفونت در این مورد بیشتر است. البته در صورتی که برش در جای نامناسب باشد و یا احتمال عفونت وجود داشته باشد، پزشک از ترکیب روش باز و بسته برای درمان استفاده می کند.

به منظور کاهش درد پس از عمل جراحی پزشک ممکن است از روشی به نام اسفنگتروتومی داخلی-جانبی استفاده نماید. در ضمن تزریق بوتاکس نیز می تواند در کاهش درد بعد از جراحی بواسیر موثر باشد.

برای مشاهده فیلم عمل جراحی هموروئید با لیزر بر روی لینک کلیک کنید.

ارتباط با پزشک در واتساپ

بیماران می توانند جهت مشاوره رایگان و پرسش سوالات به این شماره در واتساپ پیام دهند.

قبل از عمل بواسیر چه باید کرد ؟

عمل بواسیر جراحی پیچیده ای نیست؛ اما دانستن نکات زیر می تواند به شما کمک کند:

 • بیماران باید حداقل یک روز را در بیمارستان بستری شوند.
 • حداقل 6 ساعت قبل جراحی هیچ چیزی نخورید و نیاشامید.
 • اگر دارویی برای شما تجویز شده است، به موقع و طبق دستور پزشک آن را مصرف کنید.
 • مصرف سیگار را حداقل تا بهبودی کامل متوقف نمایید

بیشتر بخوانید : تجربه عمل بواسیر با لیزر از زبان بیماران….

طول درمان

طول درمان بعد از عمل هموروئید به عوامل متعددی بستگی دارد. سلامت جسمی بیمار؛ میزان و عمق برش زخم و نیز مراقبت های پس از درمان همگی در مدت زمان طول درمان اثر گذار هستند. معمولاً بیماران بین 10 – 14 روز پس از عمل به بهبود نسبی می رسند. اما برای درمان کامل مراقبت ها باید تا حدود 1 ماه ادامه داشته باشد.

عوارض جراحی بواسیر

عوارض بعد از عمل هموروئید

صدمات و عوارض جراحی هموروئید، که گاها جبران ناپذیر هم هستند، موجب شده این درمان به ندرت انجام شود. مهمترین این عوارض عبارتند از :

 • درد شدیدی که در حین عمل و پس از آن بیمار را آزار می‌دهد.
 • خونریزی بعد از عمل هموروئید
 • هزینه های که باید بابت بیمارستان و طول درمان پرداخته شود. (برای اطلاع از اینکه هزینه جراحی بواسیر با لیزربر روی لینک کلیک نمایید.)
 • احتمال آسیب به اسفنکتر مقعد که در نتیجه آن بی اختیاری مدفوع و گاز روده ایجاد می‌شود.
 • طولانی بودن دوره نقاهت
 • نیاز به استفاده از تامپون و پانسمان که تعویض آنها ممکن است برای بیمار دردناک باشد.
 • تنگ شدن کانال مقعد
 • خطر عود مجدد بیماری
 • فیستول (مسیری غیر طبیعی مابین کانال آنال و رکتوم)
 • پرولاپس یا بیرون زدگی بواسیر
 • عفونت
 • انسداد روده
 • مشکل در تخلیه ادرار (برای رفع این مشکل ممکن است به دریافت سوند نیاز داشته باشید.)

بعد از عمل خونریزی و درد طبیعی است، اما در صورت احساس درد یا خونریزی شدید و تب و لرز به پزشک مراجعه کنید.

یکی دیگر مشکلات جراحی این است که همه افراد نمی توانند از این روش بیماری خود را درمان کنند. به طور مثال انجام جراحی برای درمان هموروئید در بارداری ممنوع است. در حالی که لیزر درمانی حتی در صورت بارداری و یا شیردهی نیز مشکلی برای مادر و جنین ایجاد نمی کند.

دوران نقاهت بعد از عمل هموروئید

مراقبت بعد از عمل هموروئید

مراقبت و حفاظت از زخم و موضع جراحی پس از درمان اهمیت ویژه ای در نتیجه درمان بیماری دارد. رعایت توصیه های زیر می تواند ضامن بهبودی کامل و پیشگیری از عود مجدد باشد، پس به طور دقیق و مستمر آنها را رعایت نمایید.

 • فیبر بخورید! : دریافت فیبر به میزان کافی می تواند با رفع و جلوگیری از یبوست به درمان سریعتر زخم کمک کند. اگر بیمار دچار یبوست باشد، مجددا به این عروق فشار وارد شده و بیماری عود می کند. هر فرد به طور متوسط به 30 الی 35 گرم فیبر در طول روز نیاز دارد.برای دریافت فیبر کافی لازم است، رژیم غذایی بعد از عمل هموروئید شامل انواع میوه ها، سبزیجات و حبوبات باشد. همچنین تا چند روز بعد از عمل می بایست غذاهای رقیق مانند سوپ میل نمایید.
 • نوشیدن آب : بیماران که به تازگی جراحی کرده اند، باید در طول روز 8 تا 10 لیوان آب یا آب میوه های طبیعی فاقد قند و مواد افزودنی بنوشند. مایعات با نرم کردن مدفوع به درمان یبوست کمک می کنند.
 • رعایت بهداشت : رعایت بهداشت و ضدعفونی کردن زخم از عفونت آن جلوگیری می کند. برای این منظور پانسمان خود را مرتباً تعویض کنید و موضع را با مواد ضدعفونی کننده شستشو دهید.
 • مصرف دارو ها : بسته به نظر پزشک برای بیمار داروهای آنتی بیوتیک و مسکن تجویز میشود و بیمار نباید مصرف آنها را قطع کند. همچنین استفاده از پماد آنتی هموروئید می تواند در بهبودی سریعتر زخم موثر باشد.
 • مراقبت از نشیمنگاه : بهتر است در این مواقع برای نشستن از یک بالش نرم دوناتی شکل کمک بگیرید، تا فشار کمتری به زخم شما وارد شود.
 • کمپرس یخ: استفاده از کمپرس سرد می تواند در کاهش درد بعد از عمل موثر باشد.
 • حمام نشیمن :قرار دادن ناحیه نشیمنگاه در آب گرم و یا همان حمام sitz می تواند در افزایش روند بهبودی موثر باشد. برای تاثیرگذاری بیشتر و جلوگیری از عفونت می توانید به آب این حمام نمک اپسوم یا جوش شیرین اضافه کنید.

آیا خونریزی بعد از عمل هموروئید ادامه دارد؟

مقداری خونریزی و ترشحات خفیف بعد از عمل طبیعی است. این خونریزی ها معمولاً تا 2 ماه ادامه دارند، زیرا در این عمل بالشتک های خونی برداشته میشوند و طبیعی است که در مقایسه با لیزر بیمار مقدار بیشتر خون را از دست بدهد.

اگر خونریزی شدیدی دارید و با گذشت 2 ماه هنوز رفع نشده است، با پزشک خود مشورت کنید.

درد پس از عمل چگونه است؟

شایع ترین مشکلی که عمده بیماران از آن شکایت دارند، درد شدید پس از عمل است. این بیماران با صلاح دید پزشک میتوانند داروهای مسکن قوی تزریق کنند.

معمولاً این درد شدید در طی یک هفته بهبود یافته و درد تا میزان زیادی کاهش می یابد. با این حال 5% از بیماران بعد از این مدت هم بهبود نمی یابند. علت این موضوع پارگی های جزئی در محل جراحی است که با گذر زمان بهبود می یابد.

دفع مدفوع بعد از عمل چگونه است؟

اغلب بیماران تا 3 روز بعد از جراحی دفع ندارند. بعد از این مدت هم عمل دفع با درد شدید انجام میشود. برای کاهش میزان درد با مصرف فیبر و داروهای تجویزی یبوست را کنترل کنید.

عفونت پس از عمل چگونه است؟

خطر عفونت بعد از جراحی لیزری تقریباً صفر است. اما عفونت بعد از عمل سنتی مشکل نسبتاً شایعی است که اغلب بیماران آن را تجربه می کنند. از علائم عفونت بعد از عمل هموروئید می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • باز شدن زخم جراحی
 • ترشحات عفونتی و خونی از زخم
 • بوی بد زخم

برای پیشگیری و درمان عفونت باید سریعاً به پزشک مراجعه کنید. رعایت بهداشت و مصرف دارو های آنتی بیوتیک مناسب با مشورت پزشک، می تواند از این عفونت پیشگیری و یا آن را درمان کند.

استحمام بعد از جراحی

برای استحمام موضع را با استفاده از آب ولرم و شوینده های غیر معطر بشویید و با استفاده از حوله نرم و بدون ایجاد اصطحکاک خشک کنید. نشستن در وان یا لگن آب گرم سرعت ترمیم بافت ها را افزایش می دهد. قبل از این باید لگن یا وان را ضدعفونی کنید.

آیا جراحی هموروئید روش قطعی است؟

تا چند سال گذشته تصور میشد، عمل بواسیر روش قطعی و موثر برای درمان این بیماری است. بنابراین بیماران مجبور میشدند که عوارض و مشکلات حین و پس از عمل جراحی را بپذیرند تا شاید بتوانند از درد غیر قابل تحمل بیماری رهایی یابند.

اما تجربه ای که در همان سالها به دست آمد، نشان داد که جراحی نه تنها همراه با خطر عود مجدد است، بلکه می تواند عوارض به نسبت بدتری از خود بیماری داشته باشد. همه این عوامل دست به دست هم داد تا جراحی هموروئید به روشی منسوخ تبدیل شود.

امروزه پزشکان از روش نوین درمان این بیماری یعنی لیزر استفاده می کنند. این درمان هیچ یک از عوارض جراحی را نداشته و درمان سریع، سرپایی و قطعی است. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با لیزر، صفحه درمان بواسیر را مطالعه نمایید.

مشاوره با کارشناسان

کارشناسان ما در مرکز درمان تهران آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در رابطه با نحوه تشخیص و درمان این بیماری هستند.

سوالات متداول عمل بواسیر

چه زمانی هموروئید نیاز به جراحی دارد ؟

همه انواع هموروئید خارجی و داخلی درجات مختلف آن نیاز به جراحی دارند. هیچ نوع از این بیماری خود به خود از بین نمی رود.

من از جراحی بواسیر می ترسم، چه راه حل دیگری را پیشنهاد می کنید؟

بهترین راه قطعی درمان بواسیر با لیزر است. لیزر در یک جلسه، سرپایی و بدون درد و خونریزی انجام میشود. برای دریافت نوبت لیزر درمانی کافی است با شماره تماس های 02186084973 و 09199536808 در ارتباط باشید.

خونریزی تا چند روز بعد از عمل جراحی طبیعی است؟

بله، احتمال خونریزی یا ترشح خونابه وجود دارد.

عمل جراحی باعث بدتر شدن علائم و برگشت بیماری هموروئید میشه؟

خیر عمل سنتی باعث تشدید علائم بیماری نمیشود، با این حال ممکن است مشکلات دیگری مثل بی اختیاری در کنترل روده را به دنبال داشته باشد.

امکان بی اختیاری مدفوع پس از جراحی وجود دارد؟

بله، در صورت آسیب دیدن اسفنکتر ممکن است بیمار دچار بی اختیاری در کنترل مدفوع شود.

مصرف پماد بعد از عمل جراحی، منعی ندارد؟

خیر، با مشورت پزشک می توانید از انواع پمادها برای تسریع بهبودی استفاده کنید.

بعد از عمل چه مدتی لازم است تا علائم بیماری رفع شود؟

حداقل 4 هفته زمان برای بهبود علائم نیاز داریم.

ترشحات بعد از عمل هموروئید طبیعی است؟

ترشحات مقعد تا بعد از یک هفته طبیعی است. بعد از این مدت باید با پزشک مشورت کنید.

51 دیدگاه دربارهٔ «عمل بواسیر سرپایی و جراحی هموروئید، دوران نقاهت و عوارض»

 1. سلام دکتر. میخواستم بدونم که آیا عمل بواسیر درد دارد؟ چون من شنیدم که بعد از عمل هموروئید، خیلی درد وجود دارد و اینکه چه توصیه می کنید که درد از بین ببریم؟

  1. بستگی به روش درمان دارد. درمان با لیزر بدون درد یا خونریزی انجام میشود و بعد از عمل هم جای زخم به سرعت ترمیم میشه. در مقابل اکثر بیمارانی که با جراحی سنتی درمان شده اند از درد شدید بعد از عمل شکایت داشته اند.

  1. یبوست بعد از عمل می تواند درد شدیدی را ایجاد کند و اگر به صورت مزمن وجود داشته باشد، ممکن است باعث عود مجدد بیمار شود. مصرف خوراکیهای غنی از فیبر مثل انجیر و آلو می تواند به رفع این شرایط کمک کند. در دوران پس از جراحی می توانید با مشورت پزشک از داروهای ملین استفاده کنید. اما در مصرف این داروها زیاده روی نکنید. زیرا این کار می تواند یبوست شما را تشدید کند.

 2. سمانه ساغری

  سلام
  چه زمانی بواسیر باید عمل شود؟ یا در واقع در چه درجه ای از هموروئید باید برای عمل مراجعه کنیم؟ هموروئید های خفیف هم عمل میشوند؟ ممنون از پاسخگویی تون

  1. سلام. انواع بواسیر در هر درجه و نوعی که باشد باید عمل شود. هر چقدر درمان این بیماری را به تاخیر بیندازید، بیماری شدیدتر میشود. همه انواع بواسیر را نیز می توان با لیزر درمان کرد. بله هموروئید خفیف را هم می توان با لیزر درمان کرد.

 3. سلام مادرم تقریبا 2هفته پیش جراحی بواسیرباتیغ انجام دادن امابه تازگی بازهم دچار بیرون زدگی ازمقعدشدن خواستم بپرسم که طبیعی هستش یاعملشون خوب انجام نشده؟ ایشون زیرنظر پزشک جراحی عمومی عمل شدن ممنون میشم پاسخ بدین

 4. سلام علت بیرون زدگی بعد از عمل هموروئید چیست؟
  من یک ماه هست که عمل بواسیر انجام دادم در بیمارستان

 5. سلام وقت بخیر
  من هموروئید و بیرون زدگی از مقعد دارم که موقع دفع مدفوع به شدت متورم و بزرگ میشن همراه با درد و خونریزی. به جراح مراجعه کردم میگن فقط باید به روش سنتی جراحی کنی چون عمل درمانی هست و باید بازسازی هم انجام بشه و لیزر به درد نمیحوره برای تو. میخواستم ببینم واقعا همچین چیزی صحت داره یعنی برای بعضی موارد لیزر جوابگو نیست؟چون من از روش جراحی خیلی میترسم

 6. سلام من ی س ماهی میشه عمل هموروئید داشتم اوایل با وجود درد و خونریزی راضی بودم ولی الان مشکل دفع مدفوع و گاهی هنوز خونریزی موقع دفع مدفوع دارم احساس دردی که زیر دنده چپ ایجاد میشه گاهی فکر میکنم بخاطر این عمل هست و ی حس آبگرفتگی زیر سینه سمت چپ آیا ربطی به عمل داره

 7. من الان میخوام که بواسیرمو درمان کنم ولی نمیدونم جراحی با تیغ بهتره یا لیزر؟میشه راهنمایی کنید. واینکه جراحی با لیزر نیاز به تجربه خاصی داره یا نه هر دکتر جراحی میتونه اینکارو خوب انجام بده؟

  1. سلام. مسلماً لیزر از هر لحاظ بهتر از جراحی سنتی ( با استفاده از تیغ جراحی) است. لیزر سرپایی و بدون درد و خونریزی است و عوارض بعد از جراحی مثل عفونت و بی اختیاری در کنترل گاز مدفوع و روده را نیز ندارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد لیزر پیشنهاد میکنم صفحه درمان بواسیر با لیزر را مطالعه کنید.
   جراحی با لیزر فقط باید توسط متخصص جراح که در این زمینه تجربه لازم هم داشته باشد، انجام شود. هر اشتباهی در طی جراحی می تواند باعث آسیب مقعد شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت ویزیت با شماره 2186084961 تماس بگیرید.

 8. سلام
  من دوسال پیش عمل کردم الان دوباره خیلی شدیدتر شده
  رفتم دارو و پماد داد
  گفتم اگه میشه عمل کنید دکتر گفت چون شدید هستش با لیزر عمل نمیشه
  دکتر گفت اگه جراحی بشه بی اختیاری میاره عمل نمیکنم
  با دارو مدارا کن الان 2ماه دارو میخورم
  نمی‌دونم خودم با این وضعیت خسته شدن درد شدید
  الان چکاری میتونم من انجام بدم

 9. سلام من یک ماه پیش جراحی با لیزر کردم و راضی هم هستم تنها چیزی که اذیتم میکنه دفع گاز روده هست که معمولا بی اختیار صورت میگیره دکترم گفته طبیعیه ولی من همش استرس دارم ممکنه بگین تا کی این مشکل حل خواهد شد؟

 10. سلام. من بعد از عمل هموروئید دچار بی اختیاری شدم. علت این مشکل چی هست و چطور میتونم درمانش کنم؟

  1. مشاور کلینیک

   آسیب به عضلات مقعدی علت این موضوع هست. در مورد درمان با پزشکی که عمل انجام دادن مشورت کنید.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله در طی چند روز برطرف میشه. در بعد از 10 روز خارش همچنان وجود داشت، با پزشکی که جراحی را انجام دادن مشورت کنید.

 11. سلام. من سال هاست که درگیر این بیماری و الان تصمیم به معالجه گرفتم. بین جراحی و لیزر دودل هستم. میتونید به من کمک کنید، در تصمیم گیری؟؟؟؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. لیزر بواسیر روشی سرپایی و بدون درد یا خونریزی است که در کمتر نیم ساعت هموروئید را از بین می برد. لیزر در مقایسه با جراحی سنتی عوارض بسیار کمتری دارد.

 12. سلام. من به تازگی عمل کردم در بیمارستان. ولی بعد از یک هفته جای بخیه هام خیلی درد میکنه آیا برای کشیدن بخیه ها باید برم دکتر ؟ و اینکه درد میکنه خطرناک هست؟

 13. سلام
  من یک ماه هست ک عمل همورویید انجام دادم .دردم نسبت به اوایل خیلی کمتر شده اما بعد از دستشویی رفتن یمقدار کم درد دارم و گاها یکی دو قطره خون هم آخرش میبینم آیا طبیعی هست؟؟
  و اینکه دکتر یه پماد داده بنام دیلتیژل گفته اینو باید یک بند انگشت داخل بچرخونم وگرنه تنگی مقعد اتفاق میفته ولی من واقعا نمیتونم اینکارو بکنم خیلی درد داره بخاطر التهاب اون قسمت .بعضی وقتا انجام میدم به سختی دکترم هم درست جواب نمیده لطفا راهنماییم میکنین؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. خونریزی بعد از یک ماه طبیعی نیست. حتما این موضوع با پزشکی که جراحی انجام دادن در میان بگذارید.

 14. فرشاد نظری

  سلام وقت بخیر
  من دوشنبه هفته گذشته عمل جراحی هموروئید داشتم و بخیه هام باز شدن آین عادیه یا خطرسازه؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. علت باز شدن بخیه ها چی هست؟بله بهتر هست که با پزشک خودتون مشورت کنید.

 15. سلام خسته نباشید .بنده قبل از عمل هموروئید خارش مقعد داشتم الان حدود یک هفته هست که عمل با لیزر انجام دادم ولی متاسفانه خارش رو همچنان دارم ودرد هم دارم دکتر هم فقط پماد استریل چشمی و زایلا پی برام تجویز کرده .ایا مشکلم طبیعی هست و برطرف میشه یا بازهم باید به دکتر مراجعه کنم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله در طی چند روز برطرف میشه، اگر مشکل رفع نشد با پزشکی که جراحی اانجام دادن مشورت کنید.

 16. سلام وقتتون بخیر همسرم همورویید داخلی دارن که جدیدا خونریزی شدید پیدا کردن به پزشک مراجعه کردن گفتن که بزرگ شده و با لیزر درمان نمیشه حتما باید جراحی بشه اما با توجه به عوارض جراحی انجام نمیدن امکان لیزر هست؟ یا روشی که بدون عوارض درمان بشه؟

 17. سلام وقتتون بخیر،امروز یک هفته هست از عمل جراحی من میگذره،هنگام دستشویی احساس درد تقریبا شدیدی دارم و یک مقدرا خون کوچیک هم دارم،البته یک‌مقدرا کوچیک مدفوع سفت بوده،خاستم بدونم عادی هست ،مشکلی نداره؟
  ممنون از سایت خوبتون

  1. مشاور کلینیک

   سلام. احساس درد و خونریزی بعد از جراحی سنتی بواسیر طبیعی هست. سعی کنید از غذاهای پرفیبر و مایعات و ملین های طبیعی مثل اسفرزه استفاده کنید.

 18. سلام. جناب دکتر ، آیا بعد از عمل بواسیر درد شدیدی هست و اینکه مقعدپانسمان میکنن؟ چند روز باید استراحت کرد؟

 19. سولماز رجبی

  سلام اقای دکتر.
  من 6 سال بواسیر دارم و خیلی اذیت شدم الان تصمیم به جراحی گرفتم. اما در یکی از شهر های اصفهان هستم و اینجا لیزر نیست آیا اگر جراحی سنتی انجام بدم خطرناک هست و ممکن هست بی اختیاری بگیرم؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. میتونید برای انجام لیزر یک روز به تهران تشریف بیارید. لیزر در یک جلسه سرپایی ، بدون نیاز به بستری و در کمتر از نیم ساعت انجام میشه. یعنی میتونید همان روز به شهرخودتون برگردید

 20. سلام آقای دکتر من میخواستم عمل جراحی انجام بدم ولی بهم گفتن لیزر بهتر است به نظر شما کدوم روش درد کمتری داره نتیجه بهتری خواهد داشت

 21. سلام من یه هفته اس که عمل جراحی هموروئید انجام دادم. خیلی درد شدیدی دارم هرروز امپول کتورولاک استفاده میکنم. امروز دفع خیلی بررام زجر اور شده دکتر جراحم چن روزه نیس عکسم رو براش فرستادم میگه زخمت باز شده باید تحمل کنی
  من با بخیه باز شدم چکار باید بکنم ؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. متاسفانه همه بیماران از درد شدید بعد از عمل جراحی گلایه دارند. اما در مورد بخیه نظری ندارم چون باید معاینه بشین بهتر هست که با پزشکتون مشورت کنید. میتونید به متخصص جراح مراجعه کنید تا وضعیت را بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *