رابطه مقعدی

عوارض رابطه از پشت و بواسیر /ایا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟

رابطه مقعدی نوعی عمل جنسی است که بین زوجین طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. اما این نوع رابطه شاید برای برخی لذت بخش باشد و حتی مزیت هایی نیز داشته باشد اما عوارض و مشکلات خاص را نیز به همراه دارد. بهتر است، قبل تصمیم گیری برای انجام  این نوع رابطه با عوارض آن آشنا شوید. در ادامه این صفحه، به سوالات شما در مورد اینکه ایا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟ آیا رابطه مقعدی باعث بارداری میشود؟ پاسخ داده ایم و در ادامه عوارض رابطه مقعدی و راه هایی برای پیشگیری از این عوارض را معرفی خواهیم کرد.

رابطه مقعدی – سکس از پشت

رابطه مقعدی، نوعی از روابط جنسی است که در آن مقعد به عنوان عضو جنسی زنانه مورد استفاده قرار میگیرد. در این نوع رابطه دخول از طریق وارد شدن آلت تناسلی مردانه به مقعد انجام میگیرد.

رابطه از عقب مانند هر نوع رابطه دیگری باید با اطلاعات کامل و به روش صحیح انجام شود، مثلا از آنجایی که ساختار مقعد بر خلاف واژن به گونه ای نیست که، با ترشحات طبیعی مرطوب شود، باید قبل از انجام رابطه با استفاده از روان کننده های مناسب مقعد را مرطوب کرد. از طرفی ساختار مقعد به گونه ای نیست که قابلیت وارد شدن یک جسم خارجی را داشته باشد، بنابراین باید رابطه با ارامش و صبر انجام شود. رعایت این نکات ضمن حفظ لذت جنسی باعث میشود این نوع رابطه می تواند برای هر دو طرف مشکل ایجاد نکند. 

ایا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟

اگر بخواهیم از دید پزشکی نگاه کنیم! رابطه مقعدی حتی یکبار در ماه هم توصیه نمیشود. زیرا به هر حال آسیب ها و عوارض ذکر شده را به همراه خواهد داشت. زیرا به طور کلی آناتومی و شکل ظاهری مقعد برای اینکار ساخته نشده است.

اگر اصرار به انجام چنین رابطه ای دارید، به شرط آنکه به یک روال عادی تبدیل نشده و فقط باعث تنوع در رابطه جنسی شود، مشکلی ندارد و زیرا رابطه مقعدی ماهی یکبار (کاهش تعداد دفعات رابطه) آسیب های کمتری را به همراه دارد. به یاد داشته باشید، رعایت مسائل بهداشتی مثل استفاده از کاندوم، و استفاده از روان کننده ها خطر بیماری های مقعدی را نیز کاهش می‌دهید.

آیا رابطه مقعدی باعث بارداری میشود؟

یکی از اساسی ترین سوالات افراد این است که آیا با ریخته شدن آب منی در مقعد امکان بارداری وجود دارد؟ خیر . ریختن آب منی در مقعد باعث بارداری نخواهد شد. فقط در صورتی که این احتمال وجود دارد که بعد از رابطه مقعدی، انزال خارج از مقعد روی داده و منی به سمت واژن ریخته شود. باید توجه داشته باشید که داخل بدن هیچ اتصالی بین مقعد و رحم وجود ندارد. در ضمن برای باردار شدن باید منی وارد واژن شده و با تخمک ارتباط داشته باشد، که عملا چنین چیزی در مورد رابطه مقعدی امکان پذیر نیست!

عوارض رابطه مقعدی 

عوارض رابطه مقعدی 

مقعد انتهایی ترین بخش از دستگاه گوارش است که از دو عضله به نام های اسفنکتر داخلی و خارجی تشکیل می‌شود. اسفنکتر داخلی غیرارادی و اسفنکتر خارجی به صورت ارادی باز و بسته می‌شود. مقعد مملو از اعصاب بوده و همین موضوع هم موجب شده تا واردشدن هر شی به مقعد، این اعصاب را فعال نماید. وارد شدن جسم خارجی (آلت تناسلی) به مقعد می تواند به  اعصاب و عضلات آسیب بزند. لازم به ذکر است که برقراری این نوع رابطه برای هر دو طرف مشکل ساز بوده و می تواند عوارض و آسیب هایی که در طولانی مدت ایجاد نماید. در ادامه مهمترین عوارض رابطه مقعدی را بررسی کرده ایم و در آخر هم راهکارهایی را برای جلوگیری و کاهش این عوارض معرفی کرده ایم :

زخم مقعد

یکی از عوارض انجام مکرر رابطه جنسی مقعدی، زخم شدن مقعد است. دیواره مقعد ظریف بوده و وارد شدن آلت جنسی به آن میتواند موجب التهاب, عفونت و پارگی و زخم دیواره خارجی مقعد شود. این زخم می تواند در اشکال ظاهری مختلف و با شدت های متفاوتی ظاهر شود. استفاده از روان کننده های مناسب برپایه آب می تواند از زخم شدن مقعد جلوگیری نماید. استفاده از مواردی مثل چرب کننده های طبیعی و یا وازلین توصیه نمیشود. برای اطلاعات بیشتر صفحه زخم مقعد را مطالعه کنید.

خونریزی 

یکی از شایع ترین عوارض حین و رابطه از مقعد یا پشت، خونریزی مقعدی است.  از آنجایی که مویرگ های مقعد بسیار حساس هستند، می توانند در صورت بی احتیاطی آسیب ببیند و خونریزی را به همراه داشته باشند. این خونریزی رنگ روشنی داشته و معمول بدون هیچ درمان خاصی متوقف میشود. البته در مواردی نیز خونریزی مربوط به آسیب مقعد و شقاق مقعدی است. پیش نوازی قبل از رابطه و امادگی روحی و پیش بردن رابطه با حفظ ارامش و خونسردی می تواند احتمال خونریزی را تا حدودی کاهش دهد.

بیشتر بخوانید : علت خونریزی بعد از رابطه جنسی چیست

زود انزالی

زود انزالی یا انزال زودرس، یکی از مهمترین اختلالات جنسی در مردان است. این اختلال موجب میشود، انزال مرد قبل از شریک جنسی و در مدت زمانی کوتاه رخ دهد. زود انزالی یکی از مهمترین عوارض جدی است که رابطه مقعدی به جای می گذارد. از انجایی که رابطه مقعدی هیجان جنسی را افزایش می دهد و اغلب زنان هم با انجام این رابطه به ارگاسم نمی رسند، احتمال انزال زود رس بسیار بیشتر است. لازم به ذکر است که رابطه مقعدی را به یک عادت همیشگی تبدیل نکنید، مشکلی به نام زود انزالی وجود نخواهد داشت. در ضمن ا چون زنان از طریق مقعد به اورگاسم نمیرسند، انجام مکرر این رابطه می تواند زندگی زناشوئی شما را با خطر مواجه کند و باعث سردی همسر به مرور زمان گردد.

انتقال بیماریهای جنسی

رابطه مقعدی مانند هر نوع دیگری از روابط جنسی مثل رابطه دهانی و واژینال می تواند عاملی برای انتقال بیماریهای جنسی مثل زگیل تناسلی (زگیل مقعدی)، ایدز، سیفلیس و … باشد. پیشنهاد می‌شود، برای کاهش خطر انتقال بیماریهای جنسی حتما از کاندوم حین رابطه استفاده شود. در ضمن اگر همزمان رابطه واژینال و مقعدی دارید، برای هر رابطه کاندوم جداگانه استفاده کنید، تا عفونت های مقعد به واژن راه نیابند. تخلیه و تمیز کردن مقعد قبل از رابطه احتمال انتقال عفونت را کاهش می دهد.

از سایر عوارض احتمالی انجام این نوع رابطه می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

 • بازگشت منی : عضلات دریچه مقعد بسیار سفت و محکم هستند، انزال در مقعد می تواند مانع انزال کامل شده و مایع منی را پس بزند. به این ترتیب در طولانی مدت ممکن است مشکلاتی از جمله آسیب به منی و غده پروستات ایجاد شود.
 • درد : یکی از مشکلات غیر قابل انکار در برقراری رابطه های جنسی مقعدی، درد شدید است که ناشی از تحت فشار قرار گرفتن عضله مقعدی ایجاد میشود. به محض احساس درد حین رابطه آن را متوقف نمایید. نشستن در آب گرم می تواند درد مقعد را تسکین دهد.
 • بی اختیاری در کنترل مدفوع : همان که توضیح دادیم، مقعد دارای عضله ای است که تنها به اختیار باز و بسته میشود. در صورتی که دریچه مقعد به وسیله شی یا آلت باز شود، اعصاب این عضله آسیب می بیند و فرد قدرت کنترل دفع مدفوع را از دست داده، و یا اصطلاحاً دچار بی اختیاری در کنترل مدفوع میشود.
 • سوراخ شدن روده ها: سوراخ شدن روده از عوارض کمتر شایع رابطه جنسی مقعدی است. ولی با این حال رعایت احتیاط در برقراری رابطه جنسی امری بدیهی محسوب میشو
 • بیرون زدگی رکتوم : دیگر مشکل کمتر شایع بیرون زدگی روده یا مقعد بعد از رابطه جنسی از پشت است. این مشکل در اثر آسیب رکتوم و یا پارگی آن رخ می دهد.

ارتباط بواسير و رابطه مقعدي چیست؟

یکی از شایع ترین عوارض برقراری رابطه جنسی ابتلا به بیماری بواسیر (هموروئید) و یا  بیماری شقاق مقعدی است. هموروئید چیست؟ هموروئید ها، سیاهرگ هایی در کانال مقعد هستند که به شکل بالشتک هایی پر خون دیده می شوند. در صورتی که به هر دلیلی این سیاهرگ ها تحت فشار قرار بگیرند، آسیب می بینند. تورم یا زخمی شدن این سیاهرگ ها تحت عنوان گشاد شدن سیاهرگ نیز شناخته میشود که نتیجه آن بیماری بواسیر است. اگر بواسیر داخل مقعد و بر روی دیواره های آن ایجاد شود، بواسیر داخلی  و اگر بر روی دریچه خروجی مقعد ایجاد شود، با نام بواسیر خارجی شناخته می‌شود. با برقراری رابطه مقعدی، دیواره های مقعد تحت فشار قرار میگیرد، در نتیجه ایجاد بواسیر و یا تشدید آن دور از انتظار نخواهد بود.

رابطه مقعدی با وجود بواسیر

  در صورتی که مبتلا به بواسیر هستید و یا علائم آن را تجربه می کنید، از رابطه مقعدی بپرهیزید. زیرا رابطه  ضمن ایجاد درد شدید و خونریزی برای بیمار، می تواند هموروئید شما را تشدید و عوارض مختلفی را به همراه داشته باشد. پزشکان توصیه میکنند، حداقل تا طی کردن کامل فرآیند درمان ( یعنی انجام لیزر و برداشتن هموروئید) از برقراری رابطه به شدت بپرهیزید.

بیشتر بخوانید : درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر

مشاوره رایگان درمان بواسیر

کارشناسان ما در مرکز درمان تهران آماده پاسخگویی به سوالات شما و راهنمایی برای درمان هستند.

رابطه مقعدی بعد از درمان هموروئید

برقراری رابطه جنسی مقعدی برای افرادی که قبلا سابقه ابتلا به بواسیر را داشته اند، همراه با ریسک بیشتری خواهد بود! زیرا حتی اگر درمان بواسیر با لیزر انجام شده باشد! در صورت بی توجهی به سلامت مقعد، خطر عود مجدد بیماری وجود دارد. یکی از نکاتی که از عود مجدد بواسیر پیشگیری میکند، پرهیز از رابطه جنسی مقعدی است!

کنترل و کاهش خطرات رابطه مقعدی

حال اگر با این وجود اصرار به برقراری رابطه جنسی از پشت دارید، پیشنهاد میکنم نکاتی که در ادامه به آنها اشاره شده است را رعایت کنید:

کاندوم
 •  استفاده از کاندوم می تواند خطر انتقال بیماریهای مقاربتی را به حداقل کاهش دهد.
 • آمادگی کامل همسر و پیش نوازی قبل از برقراری رابطه می تواند در کاهش عوارض ناشی از آن موثر باشد.
 • عمل دخول از پشت باید به آرامی و به تدریج باشد. تا آسیب کمتری را به همراه داشته باشد. اگر در حین رابطه درد یا خونریزی وجود داشت، رابطه را متوقف کنید.
 • استفاده از ژل های روان کننده ( لوبریکانت) می تواند، خطر عوارض این رابطه را تا حدودی کاهش دهد. در این نوع رابطه استفاده از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون و نارگیل نیز گزینه ای مناسبی است. اما استفاده از وازلین و یا آب دهان به هیچ وجه توصیه نمیشود.
 • به منظور دخول راحت تر می توانید ابتدا از انگشت برای باز کردن عضله مقعد استفاده کنید.
 • رعایت بهداشت مقعد در این مورد الزامی است، اما از انجام تنقیه بپرهیزید، زیرا این کار می تواند ریسک آسیب دیدن روده را تا چند برابر هم افزایش دهد.

رابطه مقعدی را میتوان به عنوان تنوعی در رابطه زناشویی قلمداد کرد، ولی انجام دائمی آن به هیچ وجه و به هیچ روشی توصیه نمیشود!!!

فواید رابطه مقعدی

ناحیه مقعد از نواحی شهوانی بدن به شمار می رود که می تواند باعث شعله ور شدن و برانگیختگی جنسی گردد. آمیزش از مقعد می تواند برای برخی از زنان و اغلب مردان به شدت لذت بخش باشد. 

همچنین یکی از مهمترین علت های شیوع این نوع رابطه در بین دختران و پسران جوان را می توان را باور های که در رابطه با پرده بکارت در ایران وجود دارد، مرتبط دانست. در آخر نیز میتوان گفت با آمیزش جنسی مقعدی، میتوان از بارداری پیشگیری کرد که این مورد نیز از دلایل محبوبیت رابطه مقعدی به شمار می رود.

امکان تشخیص رابطه مقعدی وجود دارد؟

رایج ترین سوالات مراجعه کنندگان این است که رابطه مقعدی قابل تشخیص است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم این مورد بستگی مستقیم به تعداد دفعات برقراری رابطه و نیز مدت زمانی که از آن گذشته دارد. مقعد بعد از گذشت چند روز (اغلب 2 تا 5 روز ) به حالت اول برگشته و رابطه قابل تشخیص نیست. اما در مواردی که رابطه مقعدی به شکل اعتیاد در آمده و مرتبا تکرار شود، بعد از گذشت چند مرتبه تکرار این رابطه، به تدریج پرز های مقعدی از بین رفته و شکل ظاهری مقعد هم دچار تغییر و تحول خواهد شد. تغییر شکل مقعد تحت عنوان گشادی مقعد شناخته می‌شود. برای مشاهده عکس های این بیماری روی لینک کلیک کنید.

منبع : https://health.clevelandclinic.org/anal-sex-safety/

سوالات متداول

آیا ریختن مایع منی در مقعد باعث بارداری میشود؟

خیر، مجرای مقعد و واژن جدا هستند و وارد شدن مایع منی به مقعد نمیتواند باعث بارداری شود.

آیا رابطه مقعدی قابل تشخیص است؟

بله انجام رابطه مقعدی توسط پزشک قانونی قابل تشخیص است.

آیا رابطه مقعدی باعث گوشت اضافه میشود؟

بله ممکن است انجام مکرر این رابطه باعث گوشت اضافه مقعد شود.

ایا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟

کاهش تعداد دفعات رابطه احتمال بروز عوارض را کاهش می دهد، اما با این حال بازم هم امکان ایجاد عوارض وجود دارد.

252 دیدگاه دربارهٔ «عوارض رابطه از پشت و بواسیر /ایا رابطه مقعدی ماهی یکبار ضرر دارد؟»

  1. سلام، بهتر هست که تا بهبودی کامل از رابطه مقعدی پرهیز کنید. بعد از این مدت هم رابطه مقعدی را به حداقل کاهش دهید. زیرا عوارض این رابطه ممکن است، باعث عود مجددبیماری شم شود.

   1. سلام اگه ب مدت 3ماه رابطه مقعدی نباشه اثرات قبلیا بهترمیشه؟ یا کلا اگه زمان بیشتری بگذرع و رابطه کمتر بشه و کلا قط بشه

     1. مشاور کلینیک

      سلام. این مورد فقط در تتخصص پزشک قانونی هست. تشخیص هم بستگی به این داره که پوشش مقعد آسیب دیده باشه یا خیر.

 1. سلام خسته نباشید من و نامزدم تقریبا حدود هشت روز پیش باهم نزدیکی داشتیم بعد از این عمل من چند ساعت بعدش شدیدا رحمم و دور اطراف رحمم و همینطور دور اطراف نافم به شدت درد داشتم عین درد عادت ماهانه بعد از ون رحمم کمی دردش کمتر شد الا دور اطراف نافم و همینطور قسمت بالای نافم که معده میشع شدیدا درد میخوره و دلپیچه هی بهم میاد و اسهال هم هستم به نظرتون امکانش از چیه؟

 2. سلام.وقتتون بخیر.حدود ۲سال پیش با همسرم رابطه ی مقعدی داشتم که دچار خونریزی کمی شدم و تنها یکبار بود و برطرف شد.اما از اون روز قسمت خارجی مقعدم دارای یک پوست نرمی شده که از اون روز بوجود اومده اما نه دردی داره نه مزاحمتی و تنها به حالت فشار حس میشه انگار خود پوستمه که متورم شده یکم و پس از کم شدن فشار به حالت قبل برمیگرده.چند ماه بعد از اون روز که باز خواستیم رابطه ی مقعدی داشته باشیم نقطه ی کوچکی در داخل مقعدم درد شدیدی گرفت طوریکه فاصله گرفتم و به خودم پیچیدم و بعد چند دقیقه آروم شد و دوباره که خواست دخول صورت بگیره آروم تر پیش رفتیم و دیگه دردش تکرار نشد.هرز چند گاهی بر اثر فشار زیاد اجابت مزاج یا رابطه مقعدی (شدید) اگه درست اون نقطه تحریک شه درد شدیدی میگیره اما اگه بدون فشار و تحریک و آروم باشه هیچ علائمی ندارم و هیچ خبری از درد در اون نقطه نیست.غیر از روز اول هیچ خونی ندیدم و هیچوقت درد مقعدی ندارم.آزمایش مدفوع هم دادم و نرمال بود.به نظرتون اون درد کوچیک خطری داره و جای نگرانی داره؟ اگه داره باید چه کاری انجام بدم؟

 3. سلام و خسته نباشید. حدود ۱سالی میشه که ازدواج کردم و توی این ۱سال بعضی وقتا سکس مقعدی داشتیم.. حدودا ۶یا۷ماهی میشه که خانومم یبوست گرفته و دلیل یبوستش رو از سکس مقعدی میدونه. آیا سکس مقعدی باعث یبوست میشه؟

   1. من این مشکل رو دارم
    یبوست ب همراه خون ریزی موقع اجابت دارم و واقعا یک یا دو ماهه این مشکل و دارم
    و نمی‌دونم مشکل از کجاست و چجوری خوب میشه این موضوع

    1. مشاور کلینیک

     سلام ، باید علت خونریزی دقیق مشخص بشه. احتمالا خونریزی ناشی از بواسیر ایجاد شده ولی این موضوع نیاز به بررسی های دقیق دارد باید حضوری برای معاینه تشریف بیارین.

 4. اگر خون ریزی داشته باشی داخل و بیرون مقعد زخم باشه، نتونی مدفوع کنی به یبوست یا بواسیر ربط داره یا رابطه جنسی مقعدی؟

 5. سلام یکهفته ای میشه یه تیکه گوشتی ازگوشه مقعدم زده بیرون امانه خونریزی داره نه دردزیادی چون اعتیادبه شیره دارم وخرمازیادمصرف کردم میگن باعث بواسیرشده ایادرسته.واستفاده ازکپسول های چرک خشک کن توصیه میشه یانه ممنون

  1. سلام. باید اول معاینه بشین تا علت این گوشت اضافه مشخص بشه. خیر این بیماری هیچ ارتباطی با شیره خرما نداره. این گوشت اضافه عفونت نیست و نیازی به مصرف آنتی بیوتیک نداره.
   از مقعد عکس بگیرین و برای ما در واتساپ (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) ارسال کنید، تا به طور کامل شما رو راهنمایی کنن.

 6. سلام وقتتون بخیر
  اگر رابطه ی مقعدی فقط به صورت دخول انجام بشه یعنی حرکت رفت و برگشت صورت نگیره و آلت فقط وارد بشه و مدتی نگه داشته بشه تا خانوم به لذت برسه و بعد بیرون کشیده بشه … در این حالت ممکنه عوارضی متوجه خانوم باشه؟

  و در کل چه میزان رابطه از مقعد بی خطر هست؟ بعضی ها میگن یه بارش هم ضرر داره ولی بعضی دیگه میگن اگر به صورت کنترل شده انجام بشه هیچ خطر و عارضه ای نداره

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام. بله در هر صورت مقعد تحت فشار قرار میگیره و آسیب می بیند. با این حال اگر این روابط به عادت تبدیل نشه و مداوم انجام نشود، همجنین نکاتی پیشگیری کننده رعایت شود، خطر عوارض بعدی کاهش می یابد.

 7. سلام وقتتون بخیر
  من ۴ ماه هست که جراحی شقاق با تیغ انجام دادم و الان میخواستم بدونم اگر رابطه مقعدی داشته باشم جای عملم ممکنه باز بشه یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام.جای عمل باز نمیشود. اما احتمال عود مجدد بیماری وجود دارد. سعی کنید تعداد دفعات رابطه مقعدی را به حداقل کاهش دهید.

   1. ممنون
    یه سوال دیگه هم داشتم یکی از دوستانم عمل شقاق با همین روش با تیغ انجام داده و نوبت لیزر موهای زائد (بیکینی) داره این ماه که الان 42 روز از عملش میگذره،میتونه برای لیزر بره یا نه؟

 8. سلام من ۴ ماه پیش جراحی شقاق انجام دادم بدون لیزر میخواستم بدونم الان اگر بخوام رابطه مقعدی داشته باشم امکان داره جای عملم باز بشه یا نه؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. جای عمل باز نمیشه ولی احتمال عود مجدد بیماری هست. سعی کنید این نوع رابطه را به حداقل کاهش دهید.

 9. سلام ببخشید چند بار در ماه
  با رعایت تمام نکات مشکل نداچند وقت باید از لیزر هموروئید گذشته باشه تا بتونیم سکس از پشت داشته باشیم؟

  1. سلام. باید حداقل 3 ماه از لیزر بگذرد تا زخم به طور کامل ترمیم بشه. در ضمن با رابطه مقعدی ممکن هست بیماری تون مجدد عود کنه. سعی کنید این رابطه رو به حداقل برسونید ( یک بار در ماه) همچنین حین رابطه نکاتی بهداشتی و رعایت کنید و رابطه باید با آرامش انجام شود.

 10. من یه چند باری در ناحیه مقعدی فقط حدود نصف انگشتم‌ رو وارد کردم…یه بار که در حال مدفوع بودم درد بدی گرفت…یبوست نبود و اینکه ممکنه اتفاقی افتاده باشه؟

 11. سلام من با نامزدم دو بار رابطه مقعدی داشتم و از اون موقع تا حالا هنگام منقبض و منبسط شدن مقعدم، گوشت اضافی بیرون میاد و بعد دوباره به حالت اول برمیگرده
  از قبل هم یبوست داشتم و با مدفوعم خون بیرون میومد
  اگر به دکتر برم متوجه رابطه من میشه؟
  رابطم با فاصله دو هفته انجام شد اگه هفت روز بعد از رابطه دومم دکتر برم متوجه میشه؟
  دلیل گوشت اضافی رابطه مقعدی هس؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. ممکن هست دچار بواسیر شده باشید.برای معاینه دقیق باید حضوری تشریف بیارین. خیر تشخیص این موارد فقط توسط پزشک قانونی انجام میشود.

   1. سلام ببخشید من دیروز رابطه مقعدی داشتم با نامزدم و امروز گوشت اضافه میبینم این کوشت میره ب مرور ک رابطه نداشته باشم ؟
    و اینکه بجز پزشک قانونی هیچ دکتری تشخیص ب رابطه جنسی مقعدی نمیشه؟

    1. مشاور کلینیک

     سلام. باید تشخیص داده بشه این گوشت اضافه چی هست؟ مثلا بواسیر؟ یا نه
     خیر فقط پزشک قانونی صللاحیت تشخیص داره.

 12. سلام سه روز پیش جراحی فیشر داشتم و هنوز شکمم کار نکرده
  شربت ملین و چیزایی که باعث نرم شدن بشه هم خوردم اما هنوز نتیجه نداده
  تو رو خدا راهنمایی کنید چیکار کنم؟
  هنوز درد جراحی دارم میترسم یبوست هم بهش اضافه شه لطفا کمک کنید

   1. احساس دفع دارم ولی یبوست گرفتم و از ترس درد نمیتونم عمل دفع انجام بدم
    چیزی‌ نیست بتونم بخورم که حداقل درد رو اون موقع کمتر حس کنم که بتونم انجام بدم؟

    1. مشاور کلینیک

     این جور مواقع ملین مصرف میکنن که شما ذکرکردین امتحان کردین، پس باید با پزشکی که جراحی انجام دادن مشورت کنید

 13. سلام. من خانم 35 ساله و متاهل هستم که رابطه مقعدی ندارم ولی دچار بواسیر شد،م، چه علت های دیگه ای برای درگیری با این بمیاری وجود داره؟

 14. سلام وقت بخیر
  ببخشید رابطه مقعدی اگه فقط یکبار باشه و مدت کوتاه مشکل جدی ای میتونه درست کنه؟چون من هیچ علائمی ندارم و همسرمم مریضی ای ندارن اما امکان داره مشکلی ایجاد بشه با یکبار؟ نمیدونم باید چیکار باید کنم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. اگر تعداد دفعات رابطه کم باشه و با اصول صحیح انجام بشه، مشکلی ایجاد نمیکنه. اما اگر مدام تکرار بشه بدون عوارض نخواهد بود.

 15. سلام
  حدود سه ماه پیش چند بار سکس معقدی داشتم. اخرین بار یک جیزی مثل تیله از معقد ام بیرون اومد. اوایل کمی خارش داشت ولی به مرور زمان خارش از بیین رفت و الان هم خیلی کوچک شده و بعضی وقت ها هم نیست. ایا میتوانم دوبازه رابطه معقدی داشته باشم؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. احتمالا بواسیر بوده، برای تشخیص دقیق از زائده عکس بگیرید و برای ما در واتساپ به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) ارسال کنید.
   اگر مدام این رابطه تکرار بشه، بیماریتون پیشرفت میکنه و درد هم بیشتر میشه.

 16. با سلام دوستم یکبار از روی کنجکاوی مسواک کم قطری را داخل مقعدش کرده و فقط درد داشته و خوب شده مشکلی برایش پیش نمیاید؟

   1. سلام خسته نباشید
    اگر از رو کنجکاوی یک شئ ۱۵ سانتی کلفت در مقعد بکنیم احتمال اینکه بی اختیار باشیم چند درصد است؟

 17. سلام خسته نباشید
  ایا رابطه مقعدی هر شش ماه یک بار سبب عدم توانایی در دفع مدفوع و بی اختیاری میشود؟

 18. سلام
  من و همسرم باهم رابطه مقعدی داشتیم و باعث زخم قسمت بالایی باسنم شده(چیزی شبیه خراشیدگی) و بعد از هر رابطه دچار خونریزی از اون ناحیه میشم
  دلیلش چیه؟
  نحوه بهبودیش چیه؟

   1. سلام
    من و نامزدم برای اولین بار رابطه ای معقدی داشتیم بعدش یه بریدگی کم ازبیرون سوراخ معقد ام دیدم خود به خود خوب میشه یا باید رفت دکتر

    1. مشاور کلینیک

     سلام. اگر تا یک هفته الی 10 روز درمان نشد، حتما برای معاینه تشریف بیارید ممکن هست شقاق باشه و تشدید بشه.

 19. سلام خسته نباشین. ممنونم ازاینکه جوابم رو میدین.
  من با نامزدم توی یک روز دوبار رابطه مقعدی داشتیم بعد از دوروز همچنان درد دارم و اینکه یه چیزی مثل پوسته اضافی حالت چربی زیرش باشه زده بیرون.روی سوراخ مقعدم هم انگار زخم شده. مقعدم بحالت اول برمیگرده؟ مشکل جدی هست؟

 20. سلام. آیا بواسیری که در اثر رابطه مقعدی ایجاد شده قابل تشخیص است؟ ممنون از راهنمایی تون

 21. سلام، من خیلی ساله اشیا وارد مقعدم میکنم حدود ۲۰ سال میشه اینکار رو میکنم، (رابطه جنسی از پشت نداشتم) اما مشکل بی اختیاری یا بواسیر یا درد در هنگام دفع هم ندارم، اما یه مشکلی که یه بار پیش اومد روز بعدی که اینکار رو کردم بیهوش حالت تشنج شدم ممکنه بخاطر بهم ریختن ترکیب باکتریایی روده بخاطر تنقیه باشه؟ اصولا تنقیه هر چند وقت یکبار باشه تا عوارضش کم بشه؟ با آب شهری اینکار رو میکنم، سوال دیگه ای هم داشتم اگر روزی تصمیم به تنگ کردن مقعدم داشتم شدنی هست دیگه؟ قبلا ۵، ۶ ماهی اینکار رو نکردم مقعدم خودش تنگ شد.

  1. مشاور کلینیک

   خیر این شرایط ربطی به تنقیه نداره. بله اگر آسیب جدی نباشه مقعد به حالت اول بر می گرده.

   1. ممنون بابت پاسخگویی، آیا این عمل وارد کردن اشیا به داخل مقعد ریسک ابتلا به سرطان روده یا مقعد رو بیشتر میکنه یا ربطی نداره؟ شریک جنسی ندارم.

    1. مشاور کلینیک

     خیر ربطی به سرطان نداره ولی عوارض دیگه ای داره و ممکن هست باعث عفونت، گشادی مقعد و بی اختیاری مقعد و یا بواسیر شود.

     1. ممنون، پماد یا کرمی هست بشه موضعی استفاده کرد برای تنگی؟ مشکلی بابت بی اختیاری ندارم ولی اطراف مقعد چین و چروک پیدا کرده و مشخصه واید شده

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله لزوماً کاندوم راه مطمئن و قطعی برای پیشگیری 100% نیست! اما می تواند احتمال انتقال بیماریها را کاهش دهد.

 22. سلام وقتتون بخیر. ببخشید من امروز صبح متوجه یه برآمدگی کوچیک در دهانه مقعد شدم. هیچ درد یاعلائمی ندارم. به نظرتون علتش چی میتونه باشه؟ آیا جوش هست یا مشکل جدی وجود داره؟چطورمیتونم تشخیص بدم؟ میشه باوجود این رابطه مقعدی برقراربشه یاخیر؟

 23. سلام. آیا ممکن هست بعد از 2 سکس مقعدی دچار بی اختیاری میشم. من احساس میکنم مقعدم گشادتر شده؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله امکانش هست. اگر بعد از چند روز مقعد به حالت اول برنگشت، ورزش کگل امتحان کنید. در مرحله ی آخر درمان های جراحی تجویز میشود.

 24. سلام، من برای اولین بار چند روز پیش آنال سکس داشتم و بعد از او انگار مقعدم متورم شده ولی هیج دردی یا علائمی هم نداره. علتش چی هست و چطور به حالت قبل بر میگرده؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. معمولاً بعد از چند روز تمام علائم برطرف میشه. اگر شدت تورم زیاد هست پیشنهاد میکنم از مقعد عکس بگیرید و برای ما به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) ارسال کنید، تا دقیق تشخیص داده بشه.

 25. سلام وقتتون بخیر.بنده یک شی رو وارد مقعد کردم الان ناحیه پایین شکم درد میکنه که قابل تحمل هستش ولی الان یک روز هست که نتونستم مدفوع از محل مقعد خارج کنم

  1. سلام
   وقت بخیر
   حدود سه ماه پیش اولین بار رابطه مقعدی داشتم و چندین بار انجام شد
   و خودمم مشکل یبوست داشتم
   و دو سه بار اول رابطه خون می اومد
   الان سه هفتس دیگه رابطه مقعدی نداشتم
   ولی یک زائده ی بدون درد در مقعدم ایجاد شده که دچار نگرانیمه
   میشه راهنمایی بفرمایید

 26. سلام. همسرم من برای رابطه مقعدی از دیلدو برای دخول استفاده میکنه. آیا این هم خطرناکه و ممکن هست باعث بی اختیاری بشه؟

 27. سلام خسته نباشید بیماری عفونت داشتم نمیتونستم با همسرام یه ماه رابطه داشته باشم دارو مصرف میکردم و باهمسرم رابطه معقدی داشتم چند سالی قبل ام داشتم اما چند ماه یکبار پیش می اومد من تازگیا خون داخله مدفوم دیدم ولی شایذ یکی دوبار باشه و هیچ دردو خارشیم ندارم بنظرتون مشگل من چیه هستش هیچ زخمی یا توده ام نیس ؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. خونریزی مقعدی بعد از رابطه معمولاً به دلیل پارگی مویرگ های داخل کانال مقعد رخ میدهد و مشکل جدی محسوب نمیشه و برطرف میشه نگران نباشید.
   در صورتی که مشکل تون در طی چند روز برطرف نشد، یا علائمی دیگه ای داشتین برای مشاوره پیام بدین.

 28. سلام من بخاطر رابطه مقعدی زیاد دچار بواسیر شدید شدم ولی هیچ مشکلی برام ایجاد نکرده نه درد و نه خونریزی دارم فقط میترسم در آینده برام مشکل ساز بشه به نظرتون چکار باید کنم در ضمن چون فقط از رابطه مقعدی لذت میبرم نمیتونم قطعش کنم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. در اولین فرصت برای درمان بواسیر اقدام کنید. شاید در حال حاضر علائمی نداشته باشید، اما با شدت گرفتن بیماری علائم دیگر نیز ظاهر میشوند.
   در مورد رابطه مقعدی هم باید یگم اگر همچنان استمرار داشته باشد، در آینده ای نزدیک علائم دیگری مثل آسیب مقعد و بی اختیاری در کنترل مدفوع براتون ایجاد میشه.

  1. مشاور کلینیک

   سلام رابطه واژینال مشکلی نداره اما رابطه مقعدی به هیچ وجه توصیه نمیشه. چون تاثیرات منفی بر بواسیر خواهد داشت. توصیه ما این هست که در درجه اول سریعاً برای درمان بواسیر اقدام قطعی انجام بدین. پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر صفحه درمان بواسیر را مطالعه کنید.

 29. با سلام و خسته نباشید من تقریبا 2سالی میشه ک شکمم درست کار نمیکنه یعنی ماهی یکبار الی دوبار کار میکنه و قبلا هیچ دردی نمیکرد و گاهی اوقات خونریزی به صورت قطره ای بود ولی تقریبا،3ماهی میشه ک یک چیزی مثل گوشت اضافه کنار مقعدم بیرون میزنه بعد از دفع مدفوع و چند دقیقه بعد داخل میره ولی هنگام مدفوع درد خیلی شدیدی وارد میشه که تا جایی اصلا صرف نظر میکنم تقریبا 30دقیقه تو سرویس زمان میبره ک با درد و سوزش مدفوع کنم و خونریزی هم شدید شده خون با مدفوع مخلوط نیست به صورت جداست و رنگ روشنی داره و هنوز هم به صورت قطره ای هست ولی خیلی زیاد ممنون میشم راهنمایی کنین تو این وقت اقتصاد عمل کردن هم سخت شده چه داروی مصرف کنم ک تا حداقل 3ماه راحت بشم از درد….. امروز خیلی درد کشیدم حتی نشستن و راه رفتن سخت بود برام 🙏🙏

  1. و در چند ماه اخیر تا الان حدود 8ماه میشه ک تا 15کیلو کاهش وزن هم داشتم ولی رو اشتها من هیچ تاثیری نداشته ولی هرروز ضعیف تر از گذشته میشم خالی استخون شدم به خدا من الان حقیقت پول عمل رو ندارم فقط خواهشا یک دارویی پیشنهاد کنین ک حالم بهتر بشه من یک تبعه افغان هستم بخاطر همین میگم ممنون میشم راهنمایی کنید🙏🙏🙏🙏

   1. مشاور کلینیک

    سلام. ذکر نکردین مشکلتون چی هست و چه عملی باید انجام بدین؟ لاغر شدن بی دلیل به شدت خطرناک هست و باید حتما پیگیری بشه.

  2. مشاور کلینیک

   سلام. احتمالا دچار بواسیر هستین. ولی برای تشخیص قطعی معاینه لازم هست. بواسیر با دارو درمان نمیشه ولی با مصرف پماد لیدوکائین یا آنتی هموروئید می تونید دردش رو برای مدتی کاهش بدین. برای اطلاعات تکملی صفحه درمان بواسیر مطالعه کنید.

 30. احمد خرد مند

  سلام مقعدم تنگ شده خروج مدفوع کمی مشکل است سنم هم 84 است پیش نهاد جنابعالی چیست

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بهتر هست که نباشه ولی اگر اصراردارین باید با رعایت اصولی بهداشتی و مراقبتی باشه.

 31. من رابطه مقعدی داشتم طرف مقابلم سوزاک گرفتش خفیف، الان من برای چکاو پیش چه دکتری میتونم برم؟
  و چه آزمایشاتی میتونم انجام بدم؟ ممنون

  1. مشاور کلینیک

   سلام. اگر خانم هستین به متخصص زنان و اگر آقا هستین با متخصص اورولوژیست مشورت کنید.

 32. سلام. ماهی ۲الی ۳باررابطه مقعدی دارم، بواسیرهم دارم، ممکنه آسیب جدی تری ب جسمم واردشه؟ ازسرطان روده و بی اختیاری خیلی میترسم، بنظرشما بااین تعداددفعات ممکنه؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله امکانش هست آسیب های جدی میزنه و حتما بواسیر شدیدتر خواهد شد.احتمال بی اختیاری هم هست. به حداقل کاهشش بدین.

 33. سلام شب شما بخیر
  من و همسرم می‌خوایم رابطه مقعدی داشته باشیم و تمام مشکلاتشم میدونیم، همسر من قبلاً حدودا یکسال پیش رابطه مقعدی با کسی داشته بدون کاندوم
  و تا الان علائم بیماری خاصی نداشته
  ما رابطه مقعدی داشته باشیم ، مشکلی برا من بوجود نمیاد؟
  ازمایشم نداده

  1. مشاور کلینیک

   سلام. اگر تا الان علائم نداشتن بیماری ندارن اما برای احتیاط از کاندوم استفاده کنید.

 34. سلام خسته نباشید
  من با نامزدم چند بار رابطه مقعدی داشتم و الان در قسمت بالای مقعد گوشت اضافه دارم و در قسمت بالا و پایین مقعد تعدادی از چین ها از بین رفتن…برای ترمیم چین ها راهی هست و اینکه گوشت اضافه نشونه بواسیره؟ خونریزی ندارم.گاهی خارش یا سوزش دارم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله احتمال داره بواسیر باشه باید معاینه بشید. میتونید از این گوشت اضافه عکس بگیرید و برای ما به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) در واتساپ ارسال کنید.

 35. سلام ایا اگه در موقع سکس خانم با زبان خودش به معقد مرد بزنه و با رعایت نکات کاملا بهداشتی از سوی مرد خطری زن را تهدید نمیکنه؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. منظورتون از نکات بهداشتی چی هست؟ باید از کاندوم دهانی استفاده شود. اگر مرد مبتلا به بیماری های مقاربتی مثل زگیل باشد، احتمال انتقال از این طریق وجود دارد.

 36. سلام.منو همسرم رابطه ی مقعدی داشتیم و همون لحظه خیلی اندک خون در دستمال دیدم و تمام شد.حدودا یک هفته بعد با توجه به یبوست که اکثرا دارم… خون خیلی زیادی هنگام اجابت مزاج اتفاق افتاد و یبوست هم بودم و مدفوع سفت بود.الان یک هفته شده و هر یک روز در میان من اجابت مزاج دارم… چون یبوست م.هر بار هم خون همراه با مدفوع دارم.اما از دفعه های پیش کمی کمتر شده.رنگ خون هم قرمز ولی تیره نیست.بنظر شما ممکنه بخاطر رابطه و بعدش هم یبوست …خراش عمیق برداشته باشه و خون داره میاد موقع اجابت مزاج فقط.ممنون میشم پاسخ بدید

  1. مشاور کلینیک

   سلام. امکان داره مقعد خراش برداشته باشه و حتی پاره شده باشه. امکانش هم هست بواسیر باشه. باید معاینه بشین.

   1. آقای دکتر الهی خیر ببینید که پاسخ میدهید.در ادامه ی سوالم اینم بگم که من الان متوجه شدم یچیزی اطراف مقعدم هست.مثل شکل های بواسیر در اینترنت.یچیزی شبیه گوشت اضافه ولی خیلی کوچیک. یه زخم هم بود که خوب شده الان اون زخم.ممکنه بواسیر باشه ؟ مرکز شما کجاست که برای درمان بیام خدمتتون؟؟؟ ممنونم دکتر .

    1. مشاور کلینیک

     سلام. بله ممکن هست بواسیر باشه. از این توده عکس بگیرید و برای ما در واتساپ ارسال کنید راهنمایی تون می کنند.
     آدرس کلینیک : تهران میدان ونک، کوچه صانعی ( جنب دادگاه خانواده)، پلاک 50، طبقه 5 و واحد 15

 37. ادامه سوالم اینکه ببخشید آیا احتمال داره که بخاطر یبوست باشه و چون اونجا پارگی ایجاد شده… هربار بخاطر یبوست و سفت بودن مدفوع. .. اون پارگی دچار خونریزی بشه ؟ ممنونم

 38. سلام
  چند سالی هست که بیرون زدگی از ناحیه مقعد دارم، خونریزی در سال یک یا دو بار دارم، از گیاهان فیبردار زیاد استفاده میکنم، در گذشته های دور رابطه مقعدی داشتم
  آزمایش کولونوسکوپی انجام دادم و موردی که ناشی از سرطان باشه مشاهده نشده و ترس از عمل جراحی دارم و بعضا افرادی و دیدم بعد از عمل جراحی درد زیاد و عمل با لیزر باعث باز شدن شده و علت اصلی که تمایل به عمل جراحی دارم فقط زیبایی و از بین رفتن گوشت اضافه در ناحیه مقعد دارم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید هرچه زودتر این بیرون زدگی درمان کنید، چرا که میتواند عوارض دیگری را در پی داشته باشد.

 39. سلام من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم و هم شکمم یوبس شده و هم پریودم به تاخیر افتاده ناحیه پایینی شکمم هم درد میکنه باید بع پزشک مراجعه کنم ؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بواسیر مانعی برای بارداری نیست! اما وقتی وجود بواسیر باردار بشین حتما در طی بارداری و زایمان عود کرده و تشدید خواهد شد.

 40. سلام
  من ۶باری رابطه مقعدی داشتم و الان در قسمت بالای مقعد گوشت اضافه دارم و در قسمت بالا و پایین مقعد تعدادی از چین ها از بین رفتن…برای ترمیم چین ها راهی هست؟ و اینکه بواسیرم دارم خونریزی ندارم.گاهی خارش یا سوزش دارم
  خیلی میترسم چیکار کنم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. برای ترمیم مقعد باید با متخصص کلورکتال مشورت کنید. اما برای درمان بواسیر میتونید به کلینیک ما مراجعه کنید. برای تشخیص قطعی گوشت اضافه باید معاینه بشین. در ضمن جهت تشخیص دقیق میتونید از مقعد عکس بگیرید و برای ما در واتساپ به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) ارسال کنید.

 41. سلام به تازه گی رابطه داشته ام.
  به مدت ۷ دقیقه .شاید هم کمتر
  زمانی که کمی خون دیده شد از رابطه دست کشیدم
  آیا؟الان برا من مشکلی ایجاد شده؟ مثلا مثل بواسیر وغیره
  آخه چون میترسم؟
  آیا به پزشک قانونی مراجعه کنم متوجه می شن؟
  تشکر می کنم جواب بدید.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. اگر بعدش علائمی نداشتین مشکلی ایجاد نشده ولی اگر مجدد خونریزی داشتین به پزشک مراجعه کنید.

 42. سلام وقت بخیر من و همسرم چند ماه یکبار رابطه از مقعد داریم تا حالا مشکلی نبوده اما دفعه پیش یه چیزی از مقعدم زده بود بیرون یکی دو روز بود خوب شد اینبار هم که رابطه از پشت داشتیم دوباره همون قسمت اونجوری شده میخواستم ببینم خطرناکه؟باید چکار کنم؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. احتمال داره بواسیر باشه. برای تشخیص قطعی باید معاینه بشین حضورا تشریف بیارید.

 43. درود.
  ماهی 2 بار رابطه مقعدی داریم. البته با لوبریکانت، و خیلی بهداشتی و کنترل شده و در نهایت تفاهم و آرامش. برای دخول هم هیچ عجله ای نداریم. از چند تا دکتر در خارج از کشور که پرسیدم گفتند با چنين فرضی مشکلی پیش نمیاد. نظر شما چیه؟

 44. وقت بخیر.
  بنده با چندین متخصص و فوق تخصص در کانادا و استرالیا صبحت کردم و اونا میگن رابطه مقعدی عوارض داره اما نه به اون شدتی که در ایران همه رو ترسوندند. اون دکترهای مقیم خارج می‌گفتند بخاطر اینکه خانمهای مجرد و باکره رو از رابطه مقعدی نهی کنند، عوارض این نوع رابطه رو در ایران خیلی بزرگ و بشدت اغراق شده نشون دادند. نظر شما چیه؟ بنظرم میاد تا حدی درسته. با ترساندن اغراق شده میشه خانمهای بخصوص باکره رو براحتی از رابطه مقعدی برحذر داشت

  1. مشاور کلینیک

   سلام. به هیچ وجه این عوارض اغراق آمیز نیست! بافت مقعد اصلا برای برقراری رابطه جنسی ساخته نشده و به شدت آسیب پذیر و ظریفه. حتی احتمال پارگی روده در اثر رابطه مقعدی وجود دارد. منابع خارجی هم همگی در این موضوع یک نظر دارند.

 45. سلام، من اقا هستم و میخوام این رابطه رو با کسی داشته باشم، چکار کنم راحت مقعدم باز بشه چون خیلی تنگ هست بعضی‌ها راحت باز میشه مقعدشون ولی برای من نمیشه و دوست دارم انجام بدم

 46. سلام. من در دوران مجردی یک زائده ای در اطراف مقعدم بود، بیرون زده نبود، ولی طوری بود که چندتا از چین های اطراف مقعدم رو محو کرده بود و نرم هم بود. بعد از متاهلی و چند بار رابطه مقعدی مشاهده کردم که اون از بین رفته، به نظرم مثلا پاره شده بود، (به نرمی یک تاول بود ) چون چندبار بدون ملاحظه سکس انجام شد و درد زیادی داشتم فکر میکنم به همون خاطر پاره شد. دردش خیلی سریع و در چند ثانیه تموم شد. خلاصه دیگه اون زائده نبود در اطراف مقعدم، غیر از اینکه جاش تقریبا مشخص بود. الان شوهرم مشاهده کرده که بعد از رابطه زمانی که آلت بیرون کشیده میشه و بافت مقعد هم یکم کشیده میشه و کمی بیرون میاد نصف اون زائده دیده میشه. ینی به اندازه یک چهارم یک عدس. مثل پوست زخمی که بیرون میزنه. درد و هیچی نداره. از اونجایی که این زائده از اول بوده به نظرتان مشکلی ایجاد میکنه؟ خیلی نگرانم لطفا بگید

  1. مشاور کلینیک

   سلام. انواع لوبریکانتی ها به سه دسته تقسیم میشوند و میتوانند برپایه آب، سیلیکون و یا روغن باشند. هر یک از این لوبریکانتی مزیت ها و معایب خاص خود را دارند. هر زوجی باید متناسب با شرایط خود بهترین نوع را انتخاب نماید. بهتر است در ابتدا اطلاعات خود در مورد هر یک از این لوبریکانت ها تکمیل کنید.

 47. سلام. برای رابطه مقعدی از ژل بر پایه روغن که استفاده کردیم شرایط رو بدتر کرد. آیا بر پایه آب مناسبه؟

 48. سلام. من با همسرم رابطه مقعدی داشتم. چند بار هم لکه خون دیدم. اما مشکل اصلی من اینه الان هرچقدر میرم دستشویی بازهم احساس میکنم مدفوع در مقعدم هست. راهنمایی بفزمایید باتشکر

 49. سلام. من و همسرم رابطه مقعدی با لوبریکانت مناسب داریم و قبلش هم آمادگی های لازم رو انجام میدیم. موقع رابطه و بعدش هم درد یا مشکلی ندارم. ایا انجام اینکار هفته ای یکبار مضره؟ چون میگن اگه مشکلی ندارین ایرادی نداره

 50. سلام. بعد از رابطه آنال دچار یبوست میشم و احتمالا به خاطر فشاریه که وارد میشه. ایا علت دیگه ای هم داره؟

 51. سلام من حدود یک سال پیش به مدت یک سال هفته ای یک بار رابطه مقعدی داشتم ولی در طول یک سالی که رابطه نداشتم عوارضی نداشتم الان مدتی هست که دچار یبوست شدم و دو روز پیش با سوزش و درد همراه بود و یه گوشت اضافه خیلی کوچیکه بالای مقعد به وجود اومده امکان داره به خاطر رابطه مقعدی بوده باشه
  و اینکه اگه به پزشک مراجعه کنم مشخص میشه رابطه داشتم؟؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید بررسی بشه شاید علتش رابطه نباشه! احتمالا علتش یبوست هست.
   تشخیص به این بستگی داره که پوشش مقعد اسیب دیده باشه یا خیر

 52. سلام وقتتون بخیر من دیروز برای ا‌ولین بار رابطه مقعدی داشتم از دیروز تا الان دستشویی نرفتم و یبوست گرفتم قرص هم خوردم اما اثری نکرد
  الان میترسم که بواسیر باشه
  ممکنه راهنماییم کنید

  1. مشاور کلینیک

   سلام. معمولاً بعد از رابطه مقعدی یبوست ایجاد میشود. از غذاهای فیبر دار و در صورت لزوم از ملین ها طبیعی مثل اسفرزه استفاده کنید. بواسیر نیست نگران نباشید. اگر علائم دیگه ای داشتید، با کلینیک تماس بگیرید.

 53. سلام وقت بخیر من حدود یکسال هست که یبوست مزمن دارم وتازگی همورئید هم گرفتم دقیقا نمیدونم چه دکتری برای درمان باید برم ممنون میشم راهنمایی کنید

 54. سلام،روز بخیر
  من یکماه پیش عمل دهانه رحم داشتم،تا حالا رابطه مقعدی نداشتم،الان اگر رابطه مقعدی داشته باشم ایا ممکنه ناحیه عمل شده اسیب ببینه یا ضرر داشته باشه؟

 55. سلام . من هفته ی گذشته رابطه مقعدی داشتم و از اون روز چند روز درد داشتم که دردم رفت و الان دو روز هست سوزش دارم در ناحیه مقعد . خونریزی نداشتم و بیرون زدگی و یا چیز غیر طبیعی در ناحیه رکتومم نیست . باید به چه پزشکی مراجعه کنم؟ اصلا لزومی داره به پزشک مراجعه کنم؟ سوزشم شدید نیست ولی مزمنه

  1. البته من از پماد نیکا برای کاهش دردم استفاده کردم که جواب دادی ولی سوزش گرفتم ممکنه حساسیت به اون باشه؟

  2. مشاور کلینیک

   سلام. وقتی سوزش مدام احساس میشه و اذیتتون میکنه باید به پزشک مراجعه کنید تا معاینه بشین.

 56. سلام وقتتون بخير
  من ديشب رابطه مقعدي داشتم و بعد از اون زير شكمم درد گرفت و كم كم بهتر شد الان يه روز گذشته ولي موقع ادرار كردن مثانم درد ميگيره
  ميخواستم ببينم مشكل از چيه؟؟؟

 57. سلام خسته نباشید ببخشید دکتر من یک پسر ۱۶ ساله هستم چند سال پیش با دوستانم با هم شوخی میکردیم و به هم انگشت میرفتیم احتمال گشادی سوراخ هست

 58. سلام. من روز بعد اتمام پریودیم رابطه مقعدی فقط داشتم و کمی فشار بهم وارد شد. در هنگام رابطه هم به اندام خصوصی م حس کردم داره فشار میاد. کمی در مدفوع خون دیدم بعدش. و بعد از رابطه لکه بینی پیدا کردم تا الان که یک هفته گذاشته مدام لکه بینی واژن دارم. احتمال داره لکه بینی به خاطر رابطه مقعدی باشه؟ بکارتم هم سالمه

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بعید میدونم به دلیل رابطه مقعدی باشه. باید معاینه بشین . به متخصص زنان مراجعه کنید.

 59. سلام رابطه از مقعد ماهی یک بار با استفاده از ژل و کاندوم باعث گشادی یا بواسیر میشع؟ تروخدا لطفا جواب بدین خواهش میکنم

 60. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من حدودا یک ماه ونیم گذشته رابطه مقعدی داشتم چون اولین تجربه م بود تا چند روز درد در ناحیه مقعد داشتم که برطرف شد و حدودا از یک هفته بعدش هنگام اجابت مزاج درد دارم و تا چند دقیقه بعد هم درد و سوزش دارم که فقط با دراز کشیدن بهتر میشم ،هیچ زخم و خون و بیرون زدگی اصلا نداشتم و ندارم و همینطور اصلا مشکل یبوست ندارم ،دو شب هست که پماد آنتی هموروئید داخلی استفاده میکنم اما از درد تحمل وارد شدن اپلیکاتور رو هم ندارم
  ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

  1. مشاور کلینیک

   سلام معمولاً بعد از رابطه مقعدی زخم های ریزی در کانال مقعد ایجاد میشوند، که بعد از گذشت چند روز برطرف میشن. ولی با توجه به اینکه یک ماه و نیم گذشته و درد همچنان هست مشکل دیگه ای مثل بواسیر ایجاد شده . باید تشخیص قطعی باید معاینه و بررسی حضوری انجام بشه.

   1. ممنونم از توضیحاتتون
    ولی مگه بواسیر بیرون زدگی نداره؟
    و اینکه پماد آنتی هموروئید از شرکت ابوریحان که استفاده کردم ،حس میکنم بدتر شده درد و سوزش م ،ممکنه به پماد حساسیت داشته باشم؟؟ چون بعد از استفاده دردش خیلی غیرقابل تحمل شده
    و اینکه اگر باید به پزشک مراجعه کنم چه متخصصی ؟؟

    1. مشاور کلینیک

     لزوما بیرون زدگی نداره. ممکن بواسیر داخل مقعد باشه و هنوز بیرون نیومده باشه. بلکه ممکن هست حساسیت داشته باشید. به متخصص جراح مراجعه کنید. برای رزرو نوبت ویزیت با این شماره تلفن تماس بگیرید: 2186084961

 61. سلام وقت بخیر دکتر،همسرم حین سکس از واژن،انگشتش رو میبره داخل مقعدم و این کار براش ی جور عادت شده و اکثر اوقات انجام میده.میخاستم بدونم ممکنه مشکلی برام پیش بیاد عفونتی بگیرم یا مقعدم گشاد شه و همینطور بیماری های مقاربتی؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله ممکن هست باعث عفونت بشه. ناخن ها باید حتما کوتاه و ضد عفونی بشه چون احتمال پارگی کانال مقعد هست.

 62. رابطه مقعدی من حدود چند هفته میشه..اکثر وقتا موقعی که گاز یا باد از من خارج میشه. خون از مقعد می‌پاشه بیرون.وبعد از مدفوع خون میاد.تازگی.حس دانه دردناک دور م قعدم شدم.راهنمایی تشکر

 63. سلام… برای اینکه هنگام رابطه ی مقعدی مدفوع نزنه بیرون باید چیکار کرد؟؟؟ یه راه حل قطعی بدین لطفا و برای اینکه درد رو کمتر احساس کنم چه پماد یا ژلی رو تجویز میدین؟؟؟!!

  1. مشاور کلینیک

   باید روده تخلیه بشه. در مورد درد هم میتونید لیدوکائین استفاده کنید. اما برای انجام این عمل باید عوارضش و مشکلات بعد از رابطه مقعدی هم بپذیرید.

 64. سلام وقت بخیر
  من و همسرم 21 سالمونه و هر 5 روز بعضی اوقات هفته ایی 1 یار از پشت رابطه داریم و برای اولین بار این دفعه بعد از رابطه 4 روزه که گذشته و من هنوز مدفوعم نیومده و یوبس شدم میخاستم بپرسم میتون دلیلش این باشه و باید چیکار کنم؟ و این ک بعضی اوقات حس میکنم یه چیز مانند گوشت مانند در داخل مقعد هست و جلوی دسشویی رو میگیره نمیدونم مال خود مقعدا یا ب مرور ایجاد شده

  1. مشاور کلینیک

   سلام. برای درمان یبوست ملین و فیبر مصرف کنید. مثل آلو و انجیر خیس شده.
   در مورد گوشت اضافه هم باید حضورا تشریف بیارید معاینه بشین. شاید مشکلی ایجاد شده باشه.

 65. سلام ،ببخشید من 4سال مدام سکس مقعدی داشتم با همه کس بودم بعد الان 12سال ازدواج کردم و سکس مقعدی ندارم ،،، ته این یک سال یکی دو بار از خواب بیدار شدم سوراخ مقعد یه اندازه20سانت کمتر انگار داغ میشه میسوزه بعد نیم ساعت مدفوع یا باد خالی کنم خوب میشم ،،اینم بگم از 5سالگی یبوست داشتم هفته ای 2بار با عذاب

  1. یه سوال داشتم ایا با وجود یوبوست میشه رابطه مقعدی داشت مگه مدفوع در داخل نیست ؟یا زمانی که الت وارد مقعد میشه به مدفوع برخورد میکنه ؟

 66. سلام. من چند وقته رابطه مقعدی دارم. جدیدا گاهی خود مقعدم دچار خارش میشه. مخصوصا ماهیچه حلقوی. هیچ زمان اینطور نبود. دلیل چیه

 67. سلام,من الان 5-6 ماهه با همسرم تقریبا ماهی یکی دوبار رابطه از مقعد داریم.دو شب پیش که رابطه داشتیم من از اون موقع یه زائده گوشتی نرم از مقعدم زده بیرون که درد ناک هستش و با دستمال هم که خودمو خشک میکنم لکه ی خون اما خیلی کم روی دستمال میبینم.بعد از دوروز دردش خیلی کمتر شده ولی هنوز زائده هست و درد میکنه.دوبار هم خواستم با انگشتم بفرستمش داخل اما درد داشت
  یبوست و خارش و سوزش هم ندارم.

 68. سلام من نزدیک به ۳ماهه ک عمل هموروئید انجام دادم و چند روز پیش سکس مقعدی ناموفق داشتم ک درد زیادی و همینطور خونریزی داشتم و جای زخم عملم از بیرون تا داخل مثل ترک شکافته شد و خون میومد
  الان دردم کمتر شده چیکارباید کنم تا بتونم رابطه مقعدی داشته باشم بدون اینکه این اتفاق بیوفته

  1. سلام فعلا تا چند ماه نباید رابطه مقعدی داشته باشید. در ضمن رابطه مقعدی باعث میشه مجدد به بواسیر مبتلا بشین!

  1. سلام حداقل تا بهبودی کامل زخم ها ( حداقل برای 2 ماه) از این عمل پرهیز کنید. در ضمن رابطه مقعدی باعث میشه بواسیر مجدد عود کنه.

 69. سلام وقتتون بخیر
  ۳ روز پیش رابطه مقعدی با همسرم داشتم بعد از اون روز عذر میخوام مدفوعم شل شد و از دیروز اسهال دارم ولی به سختی خارج میشه، خونریزی ندارم و درد هم در بیرون یا داخل باسنم احساس نمیکنم
  قبل از رابطه از ژل لوبریکانت استفاده کردیم
  همسرم مایع منی رو داخل مقعد خالی کرد
  امروز احساس کردم گوشتش زده بیرون
  میترسم دچار بواسیر شده باشم
  به واتساپتون عکس از اون ناحیه فرستادم ممنون میشم مشاهده کنید

 70. سلام. همسر من دوست داره و یک جورایی عادت کرده انگشتش رو درون مقعدم کنه. آیا این باعث بروز مشکل میشه؟ هرچند وقت هم رابطه مقعدی خیلی آرومی داریم.
  یک سوال دیگه هم داشتم آیا دوستانی که پرسیدن بعد رابطه مقعدی زایده گوشتی بیرون زده، و میگید احتمالا بواسیره، آیا از قبل وحود داشته بواسیر و در اثر رابطه بیرون میزنه؟ یا صرفا رابطه باعثش میشه؟

  1. سلام. بله اگر طولانی مدت و مکرر باشه احتمال بروز مشکل هست.
   خیر بواسیر یک بیماری است و در اثر اعمال فشار به مقعد به وجود میاد. همیشه علت این بیماری رابطه نیست!
   برای اطلاعات تکمیلی صفحه بواسیر چیست را مطالعه کنید.

 71. سلام. من و همسرم ماهی 4 بار رابطه مقعدی داریم و قبلش آمادگی های لازم رو انجام میدیم. موقع رابطه هم اگر کمی درد کنه ادامه نمیدیم. کمی فشار به من وارد میشه اما زیاد نیست. آیا دچار مشکل میشم در اینده؟ چند درصد احتمال بروز عوارض هست با توصیفاتی که بنده گفتم؟

 72. سلام.من ۵ روز پیش رابطه ی مقعدی داشتم. تا ۳ روز همراه با مدفوع(شل) خون میدیدم.الان اوکی شده و مدفوع مثل سابق شده.
  فقط هنوز کامل خارج نمیشه.
  الان مشکلم اینه که مثل قبل نمیتونم غذا بخورم و احساس سیری میکنم.و گاهی اوقات یه لحظه حالت تهوع میگیرم.
  ازچی میتونه باشه؟

 73. سلام ببخشید بنده با دوست پسرم چند ساله رابطه مقعدی داشتم و دارم و یه ضایع گوشتی در مقعدم وجود اومده و هرزگاهی که رابطه مقعدی دارم درد میگیره ولی مدتی رابطه ندارم درد نداره اما ضایع گوشتی هنوز موجود و چیار باید کرد ممنون از راهنمایتون

 74. سلام هنگام سکس همسرم انگشتش رو داخل مقعدم میبره و کلا 3 یا 4 دقیقه بیشتر طول نمیکشه. هفته ای یک الی دوبار رابطه داریم. اوایل به سختی وارد میشد ولی الان کاملا عادی شده و راحت و بدون درد یک انگشت وارد میشه. هیچ عارضه و مشکلی هم ندارم. آیا اینکه انگشت راحت وارد میشه نشونه گشادی مقعد هست؟ یا طبیعیه؟

   1. هیچ مشکلی ندارم. نه بی اختیاری مدفوع و نه باد معده. فقط اون درد اولیه رو موقع ورود نداره. آیا نیازه معاینه شم؟

 75. سلام وقتتون بخیر
  هفته ی پیش رابطه ی مقعدی داشتم مشکلی نداشتم
  اما بعدش یبوست گرفتم و مقعدم پاره شد و حالت بیرون زدگی پیدا کرده اما الان تو دفع مشکل دارم یعنی حس میکنم مدفوع دارم اما از یه جایی بدون شیاف پایین نمیاد و دفع نمیشه مشکل از چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 76. با سلام خسته نباشید
  من متاسفانه مورد ازار جنسی قرار گرفتم حدود ۱ دقیقه از مقعد بعد از اون یکم خونریزی داشتم
  ولی درد و علائم دیگه ندارم
  ۲ هفته هم گزشته
  ایا اون خونریزی میتونه مشکلی برام ایجاد کنه؟
  و این رو هم عرض کنم دخول بدون هیچ امادگی بود 🙁

  1. مشاور کلینیک

   سلام. اگر در این مدت مشکل دیگه ای نبوده نیازی به مراجعه نیست اما اگر علائم دیگه ای مثل درد داشتین حتما به پزشک مراجعه کنید.

 77. سلام وقتتون بخیر
  من تا به حال 4یا5 بار رابطه مقعدی داشتم و مشکلی نداشتم. اما 13 روز از بار آخر میگذره و توی دو سه روز اخیر دچار یبوست شده بودم و دفع نداشتم بعد با اینکه از ملین هم استفاده کردم و سفتی شکمم از بین رفت باز هم توانایی دفع ندارم و حس میکنم اسفنکتر داخلی مقعدم دچار مشکل شده. چه کاری باید بکنم؟

  1. کارشناس سایت

   سلام. دچار یبوست شدین. با مصرف ملین و غذاهای حاوی فیبر مشکل برطرف کنید. اگر تا ده روز برطرف نشد حضورا تشریف بیارید.

 78. سلام وقت بخیر . من از کودکی یک زائده ی کوچک بیرون از مقعدم داشتم ک اوایل با یبوست خون ریزی میکرد خیلی کم ولی دیگ مشکل رفع شد و خون ریزی نداشت . چندین ساله که هست و نه اذیت میکنه نه درد داره . دیشب با همسرم رابطه ی مقعدی داشتم برای اولین بار . ضمن درد در ناحیه ی مقعدم ، یه زائده ی متورم هم حس کردم . که با دست میره داخل اما باز میاد بیرون . این خوب میشه؟ یا باید به دکتر مراجعه کنم.

  1. کارشناس سایت

   سلام. با توجه به توضیحاتی که دادین احتمالا بواسیر هست. حتما برای معاینه و بررسی حضورا تشریف بیارید.

 79. من شاید نزدیک بیست سال میشه که به طور منظم با خودم ور میرم و از وسائلی شبیه دیلدو استفاده میکنم و واقعا از لحاظ روانی بهم آرامش میده،شاید هم اعتیاد پیدا کردم به این قضیه،در حال حاضر هم واقعا هیچ مشکل معقدی ای ندارم،ولی خب همیشه سعی کردم نظافت شخصی رو رعایت کنم و واقعا از رابطه جنسی مستقیم با فرد دیگه ای میترسم،و ترسم بخاطر همین مسئله بیماری های جنسیه،پس ترجیح میدم خودم با خودم حال کنم تا اینکه بخوام ریسکی رو متحمل بشم و رابطه ای مستقیم برقرار کنم،ولی باز میگم الان ۳۵ سالمه و خوشبختانه هیچ مشکلی ندارم.این نظر صادقانه ی من بود و خواهشا سعی در قضاوت نکنید،ممنون ازتون

 80. سلام من رابطه معقدی چند دفعه داشتم دوسال هست تو رابطه ام و این اتفاق ماهی یک بار یا دوماه یک بار انجام داده شده امروز بعد از دو سه ماه رابطه از معقد برقرار کردیم با کاندوم و خوب درد تو رابطه معقدی طبیعیه یه جورایی ولی ۷ ساعت از روش گذشته و من مدفوع نکردم یعنی نداشتم ولی یکم درد دارم بخاطر رابطه چون تنگ شده بود و نه خوت ریزی دارم نه آسیبی از بیرون مشاده میشه فقط من مدفوع نکردم از ۷ ساعت پیش تا الان این طبیعیه که نداشتم یا نه ممنون میشم جواب بدید؟؟؟

 81. سلام یبوست و قبل تر هم چند بار خودارضایی مقعدی داشتم اما هیچ رابطه مقعدی با کسی نداشتم.

  الان یه آزمایش دارم میخواستم بپرسم اینکه رابطه مقعدی نداشتم با کسی، قابل تشخیصه؟

  تفاوتی بین خودارضایی مقعدی و رابطه مقعدی هست؟

 82. سلام خسته نباشید
  من دو روز پیش برای اولین بار داخل مقعدم آلت رفته اونم نه کامل فقط سر آلت بعدش انگشت کردم به راحتی رفت اگه دیگه رابطه ای نداشته باشم امکان تشخیص هست؟

 83. سلام آقای دکتر
  من دخترم و سنمم کمه
  میخواسم بدونم اگ‌واسه یک‌بار سکس از پشت داشته‌باشم‌
  ممکنه عوارض ذکر شده در من هم‌ب وجود بیاد ؟
  و اینکه میتونه آسیب جدی ب من بزنه ؟
  اگر آسیبی ببینم دکتر میتونه تشخیص بده ک سکس بوده؟

 84. سلام آقای دکتر
  من دخترم و سنمم کمه یعنی ۱۵ سالمه
  دوس پسرم درخواست کرده ک سکس از عقب داشته باشید
  ب نظرتون اگ یک بار سکس کنیم مشکی برام من ب وجود میاد؟
  یا ممکنه آسیب ها و علائم ذکر شدهه در من هم ب وجود بیاد
  و اینکه اگ برم دکتر بعدش دکتر میتونه تشخیص بده دلیل اصلی عوارض سکس بوده؟

 85. سلام. من متاسفانه دو روز پیش مورد تجاوز جنسی قرار گرفتم و مقاومت زیادی کردم و تا الانم رابطه سکس به هیچ شکلی نداشتم ولی تونست سر آلتش رو به مقعدم به زور وارد کنه. الان احساس میکنم اطراف مقعدم متورم و ملتهب و دچار پارگی شده چون خون ازش اومد، علائم دیگه ای مثل درد و … ندارم فقط دچار تورم و التهاب شده. آیا امکان داره به حالت اولش برگرده اگر بله که چه مدت طول میکشه و چیکار باید بکنم و آیا کسی میتونه تشخیص بده این اتفاق برای من افتاده؟توروخدا راهنماییم کنید. من واقعا ناراحتم و خیلی حالم بد

  1. کارشناس سایت

   سلام دوست عزیز در صورت عدم تکرار قابل تشخیص نخواهد بود؛ اما بهتر است برای بررسی بهتر به پزشک مراجعه و از فرد متجاوز شکایت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *