عکس بواسیر

عکس بواسیر واقعی هموروئید بیرون زده، خفیف، زنان، داخلی، خارجی و خونی{واقعی}

هموروئید رگ‌های متورم شده مقعدی است، در این مطلب قصد داریم؛ انواع بواسیر با عکس را معرفی کنیم. و در ادامه مطلب می توانید با مفهوم بواسیر چیست با عکس، شکل و عکس هموروئید در بزرگسالان، داخلی، خارجی، خفیف، زنان، بیرون زده و خونی و بعد از عمل آشنا شوید، این مطلب از درمان تهران به شما کمک خواهد کرد، که از طریق عکس واقعی نوع بیماری هموروئید را تشخیص داده تا بتوانید راه حل مناسبی را برای درمان آن پیداکنید، پس مطالعه مطلب را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید : برای درمان بواسیر با چه دکتر یا متخصصی مراجعه کنیم؟ برای اطلاعات بیشتر صفحه دکتر بواسیر را مطالعه نمایید.

مشاوره تشخیص بواسیر با عکس

با ارسال عکس مقعد به این شماره واتساپ توسط مشاوران ما بواسیر را تشخیص دهید.

بواسیر چیست با عکس

بواسیر چیست با عکس

بواسیر چیست؟ بیماری بواسیر یا هموروئید تورم یا گشاد شدن سیاهرگ ها در مقعد و یا خارج از آن و بر روی دریچه خروجی مقعد است. علائم و نشانه های واضح این بیماری از جمله درد، خونریزی، خارش، سوزش و … نیز شکل ظاهری آن در مراحل پیشرفته تر موجب شده تشخیص ابتدایی آن قبل از مراجعه به پزشک برای بیماران کار ساده ای باشد. 
بهترین روش قطعی، سرپایی و بدون درد یا خونریزی برای رفع این بیماری لیزر درمانی است. تنها با یک جلسه لیزر برای همیشه از درد این بیماری رها خواهید شد.

بیشتر بخوانید : درمان بواسیر (هموروئید) با لیزر سرپایی بدون عمل جراحی و قطعی – هزینه جراحی بواسیر با لیزر

 عکس بواسیر داخلی (دکمه‌ای)

هموروئید داخلی نوع شایعی از این بیماری مقعدی است. وقتی سیاهرگ های داخل مقعد (انتهای راست روده) در اثر عوامل مختلف مثل یبوست، تحت فشار قرار گیرد، گشاد و متورم می شوند و هموروئید داخلی ایجاد می‌شود. به بواسیر های کوچکتری که داخل مقعد هستند، بواسیر دکمه ای گفته می‌شود.

 عکس از هموروئید داخلی
عکس هموروئید داخلی گرید4
عکس بواسیر دکمه ای
عکس بواسیر دکمه ای

عکس هموروئید خارجی (ترومبوزه یا بادی )

هموروئید خارجی در اثر متورم شدن یا گشاد شدن سیاهرگ های خارج از مقعد ایجاد میشود، این نوع بواسیر باعث میشود، زائده هایی برجسته در اطراف مقعد ایجاد شود که اغلب دردناک هستند و حتی نشستن را هم دشوار می‌کند. موضع ایجاد این بیماری با دقت در هر عکس هموروئید خارجی به طور کامل مشخص است.


اگر در هموروئید خارجی خون لخته شده تجمع کند، رنگ آن به کبودی می‌زند، و به شدت دردناک می‌شود. این نوع هموروئید با نام ترومبوزه یا بواسیر بادی شناخته میشود. در تصاویر زیر می توانید عکس بواسیر بادی را مشاهده کنید.

عکس هموروئید خارجی
عکس بواسیر خارجی خفیف
عکس هموروئید خارجی بادی ترومبوزه
عکس بواسیر بادی
تصاویر بواسیر خارجی بادی
عکس بواسیر بادی

بیشتر بخوانید : درمان بواسیر خارجی بدون جراحی

تماس با کلینیک

برای مشاوره درمان بواسیر و یا رزرو نوبت ویزیت با این شماره تلفن تماس بگیرید.

عکس بیرون زدگی بواسیر

اصطلاح بیرون زدگی بواسیر تنها در مورد هموروئید داخلی که پیشرفت کرده، کاربرد دارد. این نوع بیماری در اثر متورم شدن سیاهرگ ها داخل کانال مقعد (رکتوم) ایجاد میشوند. این سیاهرگ های متورم پس از مدتی در اثر اعمال فشار و یا عبور مدفوع به سمت پایین که همان خروجی مقعد قرار دارد، دچار افتادگی شده و اصطلاح پرولاپس میشوند. با ادامه این فرآیند زائده ای گوشتی که همان سیاهرگ است از مقعد بیرون می زند.

در هموروئید های درجه 2، 3 و 4 این زائده قابل مشاهده است که در نوع 4 به هیچ وجه، حتی با فشار دست نیز به داخل بر نمی گردد. این شرایط می تواند به شدت دردناک باشد و حتی فرد در دفع مدفوع نیز با مشکل مواجه شود. درمان بواسیر بیرون زده سریع و اورژانسی انجام میشود. در ادامه چند عکس بیرون زدگی بواسیر را مشاهده می کنید.

عکس بیرون زدگی بواسیر
عکس بیرون زدگی هموروئید شدید
عکس بواسیر بیرون زده

تصاویر بواسیر زنان و مردان

آمار های ابتلا به این بیماری نشان داده، زنان به علت شرایط مختلفی که در طول زندگی تجربه می کنند، بیشتر در معرض هموروئید قرار می گیرند. به طور مثال بواسیر در بارداری و زایمان شایع بوده و تغییرات هورمونی نیز رابطه ای مستقیم با این بیماری دارد و خطر بروز آن را افزایش میدهد.

اما خوب است بدانید مردان نیز از خطر این بیماری در امان نیستند. علائمی که برای هر دو جنس ایجاد میشود، یکسان است. و مسلماً شکل ظاهری این بیماری نیز در مردان و زنان تفاوتی ندارد. برای تایید این موضوع به این چندین عکس بواسیر زنان و مردان با دقت نگاه کنید.

عکس بواسیر زنان
عکس بواسیر در زنان

بیشتر بخوانید : درمان بواسیر در زنان چیست + علتها و علائم هموروئید زنان

عکس بواسیر خفیف (تازه)

قطعاً مشاهده عکس بواسیر یا همان عکس هموروئید ساده ترین راه برای تشخیص این بیماری است. قبل از هر چیز بگوییم که منظورمان از واژه خفیف این است که بیماری هنوز وارد مراحل پیشرفته (که در آن اصطلاحاً هموروئید پرولاپس میشود.) نشده است. در نتیجه علائم و نشانه های ظاهری که ایجاد می شوند، نیز خفیف هستند.

در مورد هموروئید داخلی که سیاهرگ های آسیب دیده داخل کانال مقعد قرار دارند. ممکن است بیمار هیچ علامت ظاهری را تجربه نکند و یا حتی درد هم نداشته باشد. در واقع در این بیماران علائم زمانی ظاهر می شوند که هموروئید پرولاپس شده و زائده ای گوشتی از مقعد خارج شود.

در صورت ابتلا به نوع خارجی خفیف نیز ممکن است بیمار تنها علائمی مثل درد داشته باشد و یا اندکی تورم و التهاب در اطراف دریچه مقعد ایجاد شود.

عکس بواسیر خفیف (تازه)
عکس بواسیر خفیف (تازه)
عکس هموروئید بیرون زده خفیف
عکس بواسیر خفیف زنان

عکس عمل بواسیر

عمل بواسیر یا هموروئید کتومی در مراحل پیشرفته تر این عارضه انجام میشود. یعنی زمانی که هموروئید از مقعد خارج شده و یا نوع خارجی متورم شده است. هموروئیدکتومی جراحی پرریسک و دردناکی است که معمولاً بیماران راضی به انجام آن نمی شوند. در این روش زائده هموروئید با عمل جراحی از مقعد خارج شده و بسته به نظر پزشک ممکن است موضع با بخیه بسته شده و یا حتی باز رها شود. در ادامه عکس عمل هموروئید را مشاهده می کنید:

از آنجایی که عمل جراحی مشکلات عدیده ای از جمله درد و خونریزی شدید را به همراه دارد، معمولاً بیماران از انجام آن واهمه دارند. از این طرفی این درمان به مدت زمان طولانی برای ترمیم زخم نیاز داشته و هزینه های عمل نیز سنگین تر است. همه این مشکلات دست به دست هم داده تا امروزه کمتر جراحی مورد توجه باشد.

با ورود لیزر کمتر کسی راضی به انجام جراحی میشود. لیزر به صورت سرپایی و در کمتر از یک ساعت انجام میشود و بیمار حین درمان درد و یا خونریزی را احساس نمی کند. در ضمن بعد از عمل جراحی نیز خطر عفونت وجود ندارد.

بیشتر بخوانید : عمل جراحی بواسیر(هموروئید)، عوارض و مراقبت های پس از آن

عکس قبل و بعد از عمل هموروئید با لیزر

در ادامه میتوانید عکس هموروئید بعد از عمل را مشاهده نمایید.

عکس قبل و بعد عمل بواسیر
عکس قبل و بعد عمل بواسیر با لیزر
عکس هموروئید بعد از عمل

بیشتر بخوانید : تجربه عمل بواسیر با لیزر از زبان بیماران….

شکل بواسیر خونی

هموروئید خونی یکی از انواع شایع این بیماری است و همان طور که نام آن پیدا است، با خونریزی همراه میشود. درمان این نوع از بواسیر در اولویت است. زیرا که می تواند عوارض خطرناکی را در پی داشته باشد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید. پیشنهاد می کنیم صفحهبواسیر خونی را مطالعه کنید.

عکس بواسیر خونی
شکل هموروئید خونی
عکس هموروئید خونی بیرون زده

عکس شقاق و بواسیر

شقاق و بواسیر هر دو بیماریهای مقعدی هستند. اما شقاق زخم مقعد و بواسیر متورم شدن عروق مقعد است. در عکس شقاق و بواسیر می توانید این تفاوت را در یابید. برای اطلاعات بیشتر صفحه فرق بواسیر و شقاق را مطالعه کنید.

عکس شقاق و بواسیر

176 دیدگاه دربارهٔ «عکس بواسیر واقعی هموروئید بیرون زده، خفیف، زنان، داخلی، خارجی و خونی{واقعی}»

 1. شهروز رمضانی

  بعد از انجام لیزر بواسیر به چند روز استراحت نیاز داریم؟ من کارمند هستم و نمیتونم طولانی مدت مرخصی بگیرم!

  1. لیزر تنها در نیم ساعت انجام میشود و بعد از آن میتوانیم به کارها ی روزمره خود برسید. در واقع با انجام لیزر نیازی به طی کردن دوره نقاهت نیست.

 2. من عکس های این صفحه رو دیدم و متوجه شدم که بواسیر خونی دارم . الان باید چه کاری انجام بدم؟ پماد مصرف کنم یا میتونم جراحی انجام بدم؟

  1. بواسیر خونی باید هرچه سریع تر درمان شود. بهترین راهی که برای درمان این بیماری وجود دارد، لیزر درمانی است. در ضمن از طریق این شماره تماس ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ میتونید با کارشناسان ما در واتساپ در ارتباط باشید و مشاوره بگیرید.

   1. سلام من یه هو دیدم یه چیز بر جسته زده بیرون رفتم دکتر گفت باید جراحی بشه توی مطب لیزری عمل کردم اما بعد از یک رو مجددا زده بیرون دلیلش چیه دوباره باید عمل کنم

   2. سلام وقت بخیر بنده ۲۸ سال دارم در سن ۱۷ سالگی زایمان کردم چندماه بعد زایمان هنگام مدفوع درد داشتم که به مرور خوب شد مجدد بعد زایمان دوم مجدد این اتفاق رخ میداد ولی خوب میشد الان مدت سه سال هست که ضایعه های گوشتی دور مقعد دارم که الان سه تا شدن و الان مدت یکسال هست که دفع مدفوع برایم مشکل شده و دانه های گوشتی بزرگ و بسیار دردناک هستن یکبار به دکتر مراجعه کردم گفتند باید جراحی کنم ولی به دلیل هزینه عمل منصرف شدم مجدد الان بعد شش ماه درد بسیار طاقت فرسایی دارم آیا راه حلی هست برای درمان یا باید حتما عمل کنم

    1. سلام. همون طور که خودتون اشاره کردین مشکلتون بواسیر هست که به علت زایمان در سن کم ایجاد شده. متاسفانه تنها راه درمان این بیماری با جراحی هست که البته میتونید به جای جراحی سنتی با لیزر انجام بدین که درد و خونریزی و دوره نقاهت نداره. میتونید از پماد هم استفاده کنید این پماد فقط تا حدی و موقتا درد کاهش می دهند و درمان قطعی نیستند. برای درمان قطعی تنها راه جراحی است.

 3. ببخشید اگر که با استفاده از آنتی هموروئید علائم کمتر بشه ممکنه که نیاز به لیزر نباشه و ضایعه اگر کم باشه رفع می‌شود؟

  1. سلام. پماد آنتی هموروئید تاثیری در کوچک کردن زائده نخواهد داشت. این پماد تنها در رفع علائم بیماری، آن هم موقتا موثر است. در نهایت زائده از بین نخواهد رفت.

 4. سلام ، من امروز حین شستن دسشویی وقتی خیلی زور میزدم متوجه شدم ی خورده از رودم میزنه بیرون ولی بدون فشار دادن برمیگرده این ینی تو مراحل اولیه هموروئیدم ، البته ی مدت قبل ک یبوست بودم ی هفته خونریزی داشتم.
  رودم با رعایت رژیم غذایی خوب میشه یا رفته رفته میاد بیرون و میشع هموروئید داخلی ؟

  1. سلام. بله با توجه به علائمی که ذکرکرذین این احتمال وجود دارد که بواسیر داخلی مبتلا باشین. و اگر درمان نشود، از مقعد خارج خواهد شد. برای تشخیص دقیق تر حضوراً تشریف بیارین.

 5. من با دیدن عکسا فهمیدم بواسیر خفیف دارم دو سه هفته میشه فهمیدم
  بعضی وقتا برجسته میشه بعضی وقتا هم میره داخل و خیلی کم احساس میشه
  خواهش می کنم راهنماییم کنید
  به هیچ وجه نمی تونم برم پیش دکتر
  ۱۷ سالمه

 6. سلام بواسیر خارجی که خیلی کوچیک باشه اندازه یه دونه گندم به چه روشی قابل درمانه؟خونی نیست
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.آیا پماد آنتی هموروئید که برای داخل مقعده باید استفاده کرد؟

  1. سلام ذکر نکردین که چه علائمی دارین؟ ولی اگر مشکلی براتون ایجاد نکرده، فعلا باهاش بسازین. مصرف هیچ دارویی بواسیر از بین نمیبره فقط درد و التهابش کم میکنه. در نهایت باید بواسیر با جراحی سنتی با لیزر بردارین

 7. سلام خسته نباشید..چند وقته موقع دفع مدفوع یه چیزی شبیه دم موش تو همون اندازه میخوره به دستم ولی اکثرا پیداش نیس فقط بعضی وقتا اینجوری میشم ..رفتم دکتر کلونسکوپی کرد ولی اونو ندید..الان چیکار کنم..

 8. سلام
  حدود یک ماه پیش با همسرم به زور از مقعد رابطه برقرار کردم که با درد زیاد و گریه شدید او همراه بود. بعد از انجام کار دیدم که آلت من خونی شده بود. همسرم تا دو سه روز که دستشویی می رفت درد داشت و از مقعدش چند قطره خون هم بیرون می آمد. الان خونریزی نداره و مقعدش هم شکل عادی داره.
  آیا نیاز هست به دکتر مراجعه کنیم؟

  1. سلام. اگر مشکلی ندارن فعلا لازم نیست به پزشک مراجعه کنید. اما اگر درد و خونریزی ادامه داشت حتما با پزشک مشورت کنید.

 9. سلام آقای دکتر
  من نمیدونم بواسیر دارم یا نه؟
  انتهای یه رگ کلفت داخل مقعد حالت اسفنج هست که بیرون می زند و با دست جا می ره
  آیا بواسیر هست؟

 10. سلام دوسالہ زایمان کردم دوران سہ ماھہ بارداری متوجہ شدم کہ بیرون زدگی خفیف ایجاد شدہ بعد زایمانم دوسالہ کہ کم کم دارہ بیشتر میشہ و من ھیچ اقدامی نکردم برای درمانش دردی ھم نداشتم ولی خارش بلہ

  1. سلام. هرچه زودتر برای درمان بیماریتون اقدام کنید. هرچقدر زمان بگذره بیرون زدگی بیشتر میشه. ممکن است بیرون زدگی به مرحله ای برسد که با فشار دست هم به داخل بازنگردد.

 11. خسته نباشین دکتر من بعد زایمان به این مشکل برخوردم اما اذیتم نمی‌کرد چند وقتی خیلی اذیت میشم مثله این که درد زایمان میکشم ببخشید انقد راحت توضیح میدم ،ولی بعد دستشویی واقعا دیگه پاهام جون نداره ،انقدی هم بیرون نزده اندازه شاید ۱گندم کوچولو قبلاخونریزی داشتم الان فقط دررررررد شدید مدفوعم اذیت میشم شکمم سفت نیست چیکار کنم واقعا خجالت میکشم پمادم استفاده مردم چند مدل تاثیر نکرده

  1. زائده ی بواسیر با استفاده از پماد و دارو درمان نمیشود. هرچقدر مدت زمان بیشتری از شروع علائم بگذرد، بیماری پیشرفت کرده و درمان آن نیز پیچیده تر میشود. بهترین راه سریع و قطعی و سرپایی برای درمان این بیماری لیزر است. برای اطلاعات بیشتر صفحه درمان بواسیر را مطالعه کنید.

 12. سلام وقتتون بخیر.ببخشید من یه چند ماهی بود خیلی درد داشتم و نوع درد و حالتم رو از اینترنت ک سرچ کردم متوجه شدم و نوع بیماری من فیشر هست.و با مصرف پماد ام جی باریج خوب شدم حتی موقع نشستن هم درد داشتم.الان یه چند وقته ک دردم باز شروع شده موقع طهارت احساس میکنم اندازه نخود از داخل برجسته شده ولی از بیرون اصلا چیزی مشخص نیست.رفتم پیش دکتر گفتن همورویید هست ترشح هم داره یه مقدار پماد دادن با یه ژل و قرص مترونیدازول ک مصرف کنم وباز ۱ماه دیگه برم پیششون اگه خوب نشده باشم عمل لیزری انجام بدم.شما میفرمایید با پماد از بین نمیره.
  البته شوهرم همیشه با خشونت از پشت نزدیکی میکردن ولی اون زمان هیچ مشکلی پیش نیومد ولی الان ک ۳ساله ازش جدا شدم این مشکل پیش اومده

  1. سلام. متاسفانه توده متورم بواسیر با هیچ دارویی و یا درمان خانگی برطرف نمیشوند. گاهی اوقات پزشکان مصرف پماد را برای رفع درد، خارش و سوزش توصیه می کنند، اما این پماد ها هیچ تاثیری در برطرف کردن عارضه نخواهند داشت. بهترین راهی هم در حال حاضر برای درمان این بیماری وجود دارد، لیزر درمانی است.
   علت این بیماری احتمالا همان رابطه هایی است که اشاره کردین. بواسیر داخلی ممکن است تا وقتی که خفیف است هیچ علامت و نشانه ای نداشته باشد و به یکباره علائم بیماری ظاهر شوند.
   برای اطلاعات بیشتر در مورد لیزر پیشنهاد میکنم صفحه لیزر بواسیر را مطالعه کنید و جهت مشاوره و پرسش سوالات خود نیز می توانید با شماره تماس 02186084961 در ارتباط باشید.

 13. سلام من بعد مرخص شدن از بیمارستان در ناحیه مقعد درد دارم گه هنگام اجابت دردم زیاد میشود دوران نقاهن را میگذرانم توان راه رفتن ندارم درد امانم را بریده و چون خرج زیادی برای درمان کرونا کردم هزینه عممل رو از گمترین تا بالاترین میخواستم تنگی نفس دارم که نمیدانم میتوانم بیایم مطب یا نه لطف کنید به ایمیلم هزیمه را بفرستید خواههش میکنم

  1. سلام. منظورتون متوجه نشدم چه بیماری داشتین؟ و در حال حاضر چه بیماری رو میخواین جراحی کنید؟؟؟ برای اطلاع از هزینه ها میتونید به شماره 09198770284 در واتساپ پیام دهید.

 14. سلام خسته نباشین مدت چند سال کنار مقعدم یه گوشت اضافه دیدم نه اذیت میکنه نه علاعمی دارم به نظرتون چیه؟

 15. من مطالبتونو که خوندم تازه متوجه یه تیکه اضافه کنارمقعدم سدم که نممیدونم چنوقته اینطوریم فک کنم ۶ماه و هیچ علاعم اذیت کننده ای ندارم جز گاهی خارش میشه راهنماییم کنین که بفهمم هموروییده یا نه مرسی لطفا شرایط رفتن پیش دکترندارمم

 16. سلام بنده دو هفته پیش وقتی در دستشویی بودم زور میزدم یک تیکه برآمدگی آمده است انگار خفیفه
  میتونم براتون عکسش رو ارسال کنم
  ۱۵ سالمه نمیتونم برم دکتر

 17. سلام خسته نباشید
  ببخشید من متوجه شدم تازگی‌ها ک فک فک کنم پوست اضافه ای در بالا و پایین خروجی مقعدم هستش ولی دردی احساس نمی‌کنم فقط بعضی وقتا مدفوعم همراه با خونه میشه لطفاً راهنمایی کنید دسترسی ب دکتر ندارم

 18. سلام چن مدت در اطراف مقعدم هنگام دفع مدفوع احساس سوزش میکردم تا اینکه خودش خوب شد و چند ماه ازش گذشت بعد از چند ماه به تشخیص دکتر زنان بواسیر خارجی که اندازه یه دونه گندم هست گرفته ام و خونی در مدفوع ندیدم گفتن ک خیلی خفیف هست و مشکلی ندازه و اگر ازدواج کنم و زایمان کنم احتمال تشدیدش وجود داره . من از شما خواستم مشاوره بگیرم اگه الان ک شدت خفیفی داره اقدام به درمانش کنم در آینده بعد از زایمانم دوباره بواسیر به وجود نمیاد؟ و اینکه ما ارثی بیماری یبوست داریم

  1. سلام. اگر بیماری بواسیر درمان نکنید، بزرگ تر و شدیدتر میشود. اگر درمان با لیزر انجام دهید، به طور کامل زائده از بین می رود و احتمال عود آن کاهش می یابد. با این حال اگر به طور مداوم دچار یبوست باشین این احتمال وجود دارد که بیماری شما مجدد عود کند. از زائده عکس بگیرین و برای در واتساپ به شماره 09198770284 ارسال کنید، تا به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

  2. سلام. یک هفته است که احساس درد موقع نشستن در سمت چپ حتی موقع عطسه درد شدید مقعد دارم با لمس و فشار ماهیچه های سمت چپ مقعد احساس میکنم یک توده سفت همراه درد شدید داخل وجود دارد اندازه قابل تشخیص نیست.

 19. ببخشید من احساس میکنم همورئید دارم اما شبیه هیچ یک از تصاویر بالا نیست و درد و …. هم ندارم چطوری میشه خوب شد . تازگی ها یکی از اعضای خانواده گرفته .

 20. با سلام و وقت بخیر .بنده حدود 7 سال پیش هم هموروئید داشتم و هم شقاق و جراحی کردم .الان حدود سه ماه هست که احساس زخم در ناحیه ی انتهایی روده دارم که اذیتش همیشگی نبود فقط بعضی زمانها که یبوست دارم احساس پارگی در انتهای روده دارم و یه زائده ی کوچک اندازه ی گندم در انتهای روده دارم که بعضی زمانها به داخل میره و با فشار و یبوست خارج میشه .الان حدود یه هفته هست که احساس میکنم در همان مکانی که جراحی شده بوده مجدد زخم و ترک ایجاد شده و اجابت مزاجم همراه با خارش و درد تیرکشنده هست به گونه ای که موقع سرفه کردن هم درد دارم .و درناحیه ی انتهایی روده احساس التهاب دارم .با مشورت پزشک داروساز پماد آنتی هموروئید را استفاده کردم که بعد از یه مرتبه استفاده احساس مورمور شدن در انتهای روده و مقعد دارم و حس میکنم زائده بیرون تر آمده و در حال بزرگ تر شدن هم هست .خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید از عمل هم چون تجربشا دارم میترسم .نوبت حضوری هم انقدر سر پزشکا شلوغه که ندارن .از نگرانی از خوابو خوراک افتادم باید همون پماد را استفاده کنم یا دست نگه دارم ؟با سپاس فراوان

  1. سلام، بواسیر مجدد عود کرده است. این بیماری با هیچ دارو یا پمادی درمان نمیشود. این دارو می توانند در رفع علائم بیماری مثل درد، سوزش، خارش و … موثر باشند. برای درمان باید زائده هموروئید با جراحی برداشته شود. در حال حاضر جراحی لیزری بهترین گزینه درمان است که سرپایی، بدون درد یا خونریزی یا بدون نیاز به دوران نقاهت انجام میشود. برای اطلاعات بیشتر می تونید با ما در واتساپ (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) در ارتباط باشید و یا با شماره تلفن ( 2186084961) تماس بگیرید.

 21. سلام خسته نباشین دو روز هست که متوجه چیزی شبیه گوشت اضافه به ابعاد چند میل کنار مقعدم شدم که فکر میکنم شاید حدود یک ماه هست که ایجاد شده و هیچ علائم و دردی هم ندارم. میشه راهنمایی بفرمایید ؟

 22. سلام.من به تازگی متوجه درد وسوزش مقعدشده ام وخودم احساس میکنم که بواسیرهستش.چطورمیتونم مطمئن بشم که بواسیرمشکله منه

  1. سلام. اگر علائم خارجی مثل بیرون زدگی مقعد دارین، عکس بگیرین و برای ما در واتساپ (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) ارسال کنید در غیر این صورت باید حضوری تشریف بیارین کلینیک برای معاینه مقعد.

 23. سلام خسته نباشید . من به مدت یکماه یبوست داشتم و حدودا دوهفته پیش شکمم کارافتاد و خون در مدفوعم دیدم . از اون روز به بعد هر دفعه اجابت مزاج میکنم قبل از مدفوع بادشکم و درپی ش خلط خونی مشاهده میکنم و این مورد فقط یکبار در هر نوبت تکرار میشود . و هیچ درد یا سوزشی ندارد ولی بعد از خروج احساس تخلیه ناقص دارم و وقتی دوباره جهت اجابت مزاج میروم دوباره کاسه توالت به قدر چند قطره خون تازه میاد . ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام. با توجه به علائمی که ذکر کردین اختمالا به بواسیر دچار شدین. بای تشخیص قطعی و معاینه باید حضوری تشریف بیارین

 24. سلام چند سالی است، مقعدم خارش داشت ، الان دو روز که ، یه چیزی از مقعدم بیرون زده ، خون ریزی ندارم ، درد دارم .
  شقاق است ، یا بواسیر ؟

 25. سلام جناب دکتر بنده نزدیک ۵الی ۶ ماهه مقعدم بعضی وقت ها خارش شدیدی داره و هیچ بیرون زدگی یا علائم دیگه ای نداره چکار باید انجام بدم لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام. خارش مقعد علت های بسیار زیادی داره و همیشه ناشی از بواسیر نیست! برای تشخیص دقیق باید معاینه بشین.
   برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم، صفحه خارش مقعد مطالعه کنید.

 26. سلام، من ۵ روز پیش عمل هموروئید با لیزر انجام دادم، اما از دو روز پیش متوجه یک زائده کنار مقدم شدم، انداره ی یک نخود، که کمی هم درد داره، کاملا قابل لمس هست، خیلی ناراحتم، یعنی ممکنه پزشکم این رو بر نداشته باشن و مجبور شم دوباره جراحی کنم؟

 27. سلام و درود خسته نباشید.
  من چیزی از مقعدم بیرون نمیزنه،فقد کمی از مقعدم زخم شده.بعضی وقتا خون میاد.اصلا مثل عکس ها نیست.
  چه علائمی داره بواسیر؟

  1. سلام. اگر زخم شده، ممکن هست شقاق باشه، از زخم مقعد عکس بگیرید و برای ما ارسال کنید، راهنمایی تون می کنن.

 28. سلام دکتر وقت بخیر..مدتیه که دچارتغییرشکل درناحیه مقعدشدم میتونم براتون عکس بفرستم که راهنماییم کنید؟

 29. داکتر صاحب محترم
  من در همین سال روان 1400 در ماه مبارک رمضان در شهر کابل افغانستان بواسیر خود توسط لیزر که از صفات اش شنیده بودم عملیات کردم به راستی که درد و خونریزی نداشت
  متاسفانه البته که داکترش ناقابل بود نتیجه ناکام شد
  دو روز بعد برش تلفن کردم گفتم داکتر صاحب در قسمت پشت سر به اندازه یک دانه گندم از پیشت خطا خورده بسیار اذیتم میکند
  داکتر صاحب در جوابم گفت
  آن یک اندازه بسیار کوچک است در دهن ماشین نمی آید چند سال بعد بزرگ میگردد در ان زمان قابلیت جراهی پیدا میکند در حال حاضر ان قابل جراحی نیست
  در حالیکه همان درد و التهاب و یبوست بجای خود باقی مانده رفع نشد
  حالی مدت 14 روز میشه که پبس دیگه داکتر جراح مجبور شده رفتم ای بار داکتر دیگه سیستم لیزر ره برایم یک سیستم بسیار ناکام معرفی کرد
  توسط همان چاقو و تیغ بدست داشته خود برایم جراحی بواسیر ره انجام داد که فعلا هم بسیار به عذاب هستم
  اطراف مقعد ره چره چره کرده همراه تار بسته کرده فقد سم خوشه انگور از مقعد برم جور کده
  خوب کدن والا خداوند پاک است مگر خود من که می بینم نمی فهمم چطور خواهد شد
  در دل من بسیار تشویش پیدا شده دل من بسیار برایش خفه است

 30. سلام . دو هفته ای هست که درد در هنگام دفع دارم و یه بار هم خون دیدم. الان یک برامدگی هم دیدم. براتون عکس بفرستم؟ متشکرم

 31. سلام من ۲۵ سالمه .
  یبوست شدید گاه دارم و گاه هم بواسیر میزنه بیرون وقتی ک میرم دسشویی سوزش معقد میگیرم چیکار باید کنم

  1. سلام. شما به بواسیر داخلی مبتلا هستید. باید ابتدا مشکل یبوست با کنجاندن فیبر و سبزیجات در رژیم غذایی حل کنید و در مرحله ی بعد برای درمان قطعی این بیماری مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم. صفحه درمان هموروئید داخلی مطالعه کنید.

 32. سلام دوماهی هست که خیلی دردناک مدفوعم خارج میشد تا اینکه دیدم الان یه زائده‌ی سفید و خیلی کوچیک کنار مقعدم هست ولی شبیه هیچکدوم از عکسایی که اینجاست نبود..ایا این بواسیره؟ و اینکه با پماد حل نمیشه؟

 33. سلام حدود یک هفته است عمل بواسیر با لیزر داشتم، درد زیادی ندارم ولی از روز دوم دقیقا از جایی که زایده بواسیر را بریدند یک گوشت اضافه متورم که دو سه برابر زایده اولیه هست بیرون زده چیکار کنم؟ هرچی پماد هم میزنم بزرگتر میشه که کوچیک نمیشه!

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید با پزشکی که براتون جراحی انجام دادن مشورت کنید. در ضمن از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید.

 34. سلام
  من یه باربالیزر عمل بواسیرداخلی برام انجام شده
  الان یه گوشت بیرون زده اذیت میکنه لطفا راهنمایی کنید
  ممنون میشم

 35. سلام و عرض ادب
  من چند سالی هست که بواسیر دارم کولونوسکوپی هم انجام دادم ولی خیلی خفیف بواسیر داشتم الان مدتی هست که یه زائده گوشتی کنار مقعدم میبینم که اوایل کوچک بود ولی الان بزرگتر شده .نمیتونم دکتر برم
  خیلی ناراحتم لطف میکنید راهنماییم کنید سپاسگزارم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله بواسیر به تدریج پیشرفت میکنه و بزرگ تر میشه به همین نسبت علائم بیماری هم پیشرفت خواهد کرد. پیشنهاد میکنم هرچه سریع تر برای درمان قطعی اقدام کنید. نگران نباشید با یک جلسه لیزر بواسیر برای همیشه درمان خواهد شد.

 36. سلام من ۲۲ سالمه مدتی بوده که اسهال آبکی و سوزناک داشتم بخاطر اسید بالا و یمدت هم بعد از اون دچار یبوست بودم و مدفوع ب سختی دفع میکردم الانم مبتلا ب سندرم روده تحریک پذیر هستم و دارو مصرف میکنم دو سه سالی هست ک گوشت اضافی مقعد دارم ولی بدون هیچ علائمی ن خون ن خارش ن سوزش…همش میترسم هموروئید باشه باید چیکار کنم کمکم کنید

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله احتمالا بواسیر هست. برای تشخیص قطعی این زائده عکس بگیرید و برای ما در واتساپ به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) ارسال کنید. نگران نباشید خوشبختانه بواسیر با لیزر درمان قطعی دارد.

 37. سلام من ۲۲سالمه گوشت اضافه مقعد پیدا کردم دو سه سالیه هیچ علائم نگران کننده ای هم ندارم الانم سندروم روده تحریک پذیر دارم ک دارو مصرف میکنم لطفا کمکم کنید

 38. سلام‌ وقتتون بخیر.من چند سال هست که مشکل دارم بعضی اوقات بواسیرم عود میکنه خونریزی دارم وبعدش خوب میشد و منم پیگیرش نبودم هر چند وقت یکبار اینطور میشم ولی ایندفعه خیلی اذیتم و به شقاق هم‌مبتلا شدم وقتی دستشویی میرم خیلی عذاب میکشم .لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.الان دوهفته ست خیلی داغونم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. تنها راه قطعی برای درمان بواسیر، جراحی به روش سنتی یا لیزر درمانی است و تا زمانی که جراحی انجام ندین، این بیماری با شما خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر صفحه درمان بواسیر را مطالعه کنید.

 39. سلام. من 18 سالمه با دیدن این عکس ها متوجه شدم که بواسیر گرفتم. الان باید چیکار کنم که درمان بشه خیلی نگرانم.

 40. سلام زن من حامله است دو روز میشه که یه چیز شبیه همین عکسها یعنی بواسیر زده بیرون خیلی می ترسیم چیکار کنیم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. احتمالا بواسیر هست جای نگرانی نداره. چون درمان قطعی داره و بیماری خطرناک و کشنده ای هم نیست. در ابتدا برای اطمینان از مقعد عکس بگیرید و برای ما به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) در واتساپ ارسال کنید. تا مشاوران ما به طور کامل شما را راهنمایی کنند.

 41. سلام. جناب دکتر
  آقایی 46 ساله هستم که مدت سه ماه هست که خونریزی مقعدی ( به مقدار کم) دارم. الان چند زائده از مقعدم بیرون زده نمیدونم بواسیر هست یا چیز دیگه.

 42. سلام. من درد و خونریزی داشتم مدت طولانی. الان با دید این عکس ها متوجه شدم بواسیر دارم. چیگار کنم زود خوب بشه؟ من خجالت میکشم برم دکتر. راهنمایی کنید.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. ترس و خجالت کنار بگذارید و در اولین فرصت حضوراً تشریف بیارید.
   در ضمن می تونید برای مشاوره آنلاین و رایگان به این شماره در واتساپ پیام بدین: ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴

 43. سلام خسته نباشد من مدتی حالت سوزش و التهاب و قرمزی در ناحیه مقعد و اطرافش دارم ک با پماد زدن از بین میره این سوزش ولی دوباره از صابون یا چیزهای بو دار استفاده میکنم باز بر میگرده و اینکه یبوست ندارم و نداشتم ولی حین شست و شو مقعد احساس میکنم بواسیر باشه شاید هم خیلی حساس شدم نمیدونم واقعا

  1. مشاور کلینیک

   سلام. شاید بواسیر باشه شاید شقاق. برای تشخیص دقیق باید معاینه بشین. حضوراً تشریف بیارید.

 44. سلام
  اگر بواسیر بیرون بزنه و دیگه قرمز نباشه (رنکش سیاه شده) علتش چی هست و باید چه کاری انجام بدیم؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. در بواسیر خون تجمع کرده. باید سریعا برای تخلیه این خون به پزشک مراجعه کنید.

 45. علیرضا هاشمی

  سلام خسته نباشید لطفا مناراهنمایی کنید چندروزپیش یغده مانندسمت راست مدفوعم بوجودامد کارم نمیزاره برم دکتر باید چکار کنم اگرواجبه پنجشنبه ها میتونم بیام دکتر درصورت لزوم ادرس بدید بیام خدمتتان کارم شاهین شهرمنزلم کرج ممنون

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله باید برای معاینه حضورا تشریف بیارید. کلینیک پنجشنبه هم فعالیت داره. برای رزرو نویت ویزیت به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) در واتساپ پیام بدین.

 46. سلام. اگر یک زائده ای هنگام دفع بیرون بیاد و بعد بره داخل بازم هموروئید داخلی هست؟ نمیشه عکس بگیرم براتون ارسال کنم.

 47. خانم بلوچ هستم

  سلام من خانم ۲۵ساله هستم یه چندوقتی است موقع دفع مدفوع سوزش وخارش دارم چهکارکنم آیانشانه بواسیر است

  1. مشاور کلینیک

   سلام. ممکن هست نشانه ای از بواسیر باشه. برای تشخیص قطعی باید معاینه بشین. حضورا تشریف بیارید.

 48. سلام یه چیز تقریبا مثل گوشت کامللا کوچیک در کناره های مقعد من بوجود اومده ک هنگام دفن مدفوع درد میاد و با شستن اب دچار سوزش میشم، این چی هستش؟

 49. سلام
  اندازه ی عدس در مقعد احساس برآمدگی میکنم ولی نمیدونم از داخل است یا بیرون؟
  می خوام بدون در هر دو حالت امکان لیزر درمانی هست یا نه؟
  بعد از لیزر درمانی امکان خوردن هر نوع غذا رو دارم؟
  و مثل عمل جراحی نیاز به پانسمان کردن داره؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله در هر صورت امکان لیزر درمانی وجود دارد. بعداز لیزر بهتر هست تا چند روز از مایعات و غذاهای پر فیبر استفاده کنید.
   پاسمان زخم بستگی به اندازه هموروئید دارد ولی معمولاً نیاز به استفاده از پانسمان مثل عمل جراحی نیست.

 50. سلام من وقتی دسشویی دارم ب سختی دسشویی میکنم و وقتی انگشتم ب سمت مقعد میبرم و یکم داخل تر میبرم ی چیزی مثه دو سه تا جوش بزرگ داخلشه این چی میتونه باشه ؟

 51. سلام. من درد داشتم رفتم دکتر بهم گفتن بواسیر خارجی و خونی دارم و پماد دادن و هیج اثری نداشت چطور میتونم درمانش کنم؟

 52. سلام. عرض خسته نباشید.
  جناب دکتر من بواسیر داخلی درجه 3 دارم. یعنی باید فشارش بدم تا بره داخل . آیا میتونم لیزر انجام بدم؟

 53. سلامو من بعد از مدت طولانی یبوست متوجه شدم که خونریزی دارم و بعد از چند روز هم یک زائده از مقعدم بیرون زد. آیا این نگران کننده اس برای درمان باید چیکار کنم؟

 54. من حدود ۲ماه که یه ضایعه کوچیک روی ورودی مقعدم دیدم و هنگام مدفوع سوزن و درد ندارم اصلا لازمه پماد استفاده کنم یا به پزشک مراجعه کنم ؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام باید معاینه بشین. جهت تشخیص میتونید از مقعد عکس بگیرید و برای ما به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) در واتساپ ارسال کنید. از مصرف خودسرانه هر دارویی پرهیز کنید!

 55. سلام. من اطراف مقعدم زخم شده و شبیه به این عکس هایی گه گذاشتین نیست. آیاممکن هست بواسیر باعث زخم بشه؟

 56. سلام خسته نباشید من دختر ۱۹ ساله ای هستم که چندین ساله برامدگی کوچیکی در کنار مقعدم دارم از ۱۴ سالگی این مشکل رو دارم ولی خجالت میکشیدم به کسی بگم هیچ دردی نداره اوایل این مشکلم سوزش داشت و هنگام مدفوع درد و خونریزی کم داشتم اما الان هیج اذیتی نداره
  الان هم خجالت میکشم اما میترسم و میخام برطرفش کنم
  چیکار کنم؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید حضورا تشریف بیارید و معاینه بشین. این گوشت اضافه ممکن هست هر چیزی باشه باید دقیق بررسی بشه.

 57. سلام اقای دکتر من اندازه یه گندم گوشت اضافه مقعد دارم و از داخل هم فک کنم دارم چون اگه یبوست داشته باشم یکم خون میاد رفتم دکتر پماد انتی همورویید داد و گفت ک بواسیر هست الان پماد استفاده میکنم تو وان اب گرم با بتادین میشینم درد نارحتی ندارم پماد هموهرب کمکم میکنه ک کلا خوب بشه یانه چون خیلیا نوشتن ک با این پماد خوب شدن من الان خوبم ولی اگه یبوست بگیرم درد داره پماد رکتول هم استفاده میکنم

  1. سلام. ببینید شاید الان پماد کمک کننده باشه اما در هر صورت با پماد نمیتوان زائده بواسیر از بین برد. در طول زمان به تدریچ بزرگ تر میشه و از مقعد خارج میشه. مصرف طولانی مدت پماد هم توصیه نمیشه برای 2 الی 3 هفته مجاز به استفاده از این پماد هستید.

 58. سلام اقای دکتر وقت به خیر من داخل مقعدم یه توده سفت دارم که هیچ دردی نداره ولی مقعدم بسته شده گاهی اوقات تا چند روز عفونت دارم ، ،حتی به هنگام زور زدن برای دفع باز نمیشه مجبورم با دست این کارو انجام بدم یبوست شدید هم دارم نمیدونم چکار کنم شما میدونید این مورد چی میتونه باشه ممنون میشم جواب بدین 🌹🙏

 59. سلام و عرض خسته نباشید. آیا هموروئید را میتوان در خانه و بدون جراحی هم درمان کرد؟ اگر خیر بهترین راه جراحی چیس هست؟

 60. سلام جناب دکتر. من کرمانشاه زندگی میکنم .من میخوام برای لیزر بواسیر بیام پیش شما. آیا قبلش امکان ویزیت آنلاین هست یا خیر.

 61. سلام اقای دکتر خسته نباشین..من متاسفانه سه چهارسالی هست که هموریید بیرونی دارم..یعنی سالی یکی دوبار بصورت ترمبوزه میزنه بیرون همراه درد سوزش دوباره با کلی رعایت کردن گم میشه..ولی متاسفانه الان بعد یکسال در اومده ورم کرده امروز پشت فرمون متوجه شدم که پاره شده و خون داخلش تخلیه شده..خواستم اگه میتونید راهنمایی کنین…..

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید جراحی انجام بدین، تا زمانی که هموروئید با جراحی برداشته نشه. مدام عود میکنه. به جای جراحی سنتی، لیزر پیشنهاد میکنم،؛ لیزر سرپایی، بدون درد یا خونریری این بیماری را درمان میکند.

 62. سلام
  من از کابل استم، یک‌دوستی بعداز دوره دوم بارداریش دچار بواسیر شده و درد همراه با خونرویزی داری اللخصوص بعداز قبضیت شکم، حالا نظر شما چیست داکتر عزیز؟ جراحی نیاز خواهد داشت یا دوایی؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. هیچ کدام خطرناک نیستند. اگر به موقع درمان بشه مشکل جدی برای بیماران ایجاد نخواهد شد. بله برای درمان همه انواع بواسیر نیاز به جراحی هست.

 63. سلام. من همه علائم بواسیر مثل درد و خونریزی دارم و یه وقت هایی هم خارش دارم.ولی زائده ای ندیدم باید چیکار کنم؟

 64. با سلام و وقت بخیر
  به علت شغلم مجبوربه نشستن های طولانی هستم و به مدت یک هفته هست متوجه بیرون زدگی های گوشتی به شکل اشک سفید و نرم شدم بدون دردو خونریزی و خارش ، به هیچ وجه اذیت نمیکنه
  ایا ممکنه همورویید باشه اگه هست احتیاج به مراجعه به پزشک داره?
  ایا امکان داره به مرور زمان بدتر بشه
  امکانش هست جهت تشخیص عکس بفرستم

  1. کارشناس سایت

   سلام وقت بخیر. احتمال داره بواسیر یا شقاق باشه. اولش درد نداره و به مرور علائم برتر میشه زائده هم بزرگتر میشه. پس هرچه زودتر برای درمانش اقدام کنید، بهتر هست. بله می تونید به این شماره در واتساپ پیام بدین : ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴

  1. کارشناس سایت

   سلام دوست عزیز امکان وجود هموروئید وجود دارد که اگر بررسی و درمان نشود ممکن است حاد شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *