داروی بواسیر

قویترین داروی هموروئید چیست؟ بهترین پماد برای درمان بواسیر

داروی بواسیر یکی از روشهای پرطرفدار و تا حدودی تاثیرگذار برای رفع علائم این بیماری است. دسته ای دیگر از بیماران تصور می کنند، درمان دارویی هزینه کمتری برای آنها داشته و سریع تر به نتیجه میرسند. پس مصرف دارو را در ارجحیت درمان قرار میدهند. قبل از بررسی نتیجه استفاده از دارو در درمان این بیماری، چند دارو و بهترین پماد برای بواسیر و قویترین داروی هموروئید را معرفی و به درمان بیرون زدگی مقعدی با پماد می‌پردازیم :

از آنجایی که بواسیر (رگ های متورم شده) داخل کانال مقعد و یا بر روی دریچه مقعدی ایجاد می شود. معاینه این موضع برای بسیاری از بیماران ناخوشایند است. بنابراین ترجیح می دهند، بدون مشورت با پزشک، دارو یا پماد مورد نظر را تهیه کرده و استفاده کنند. دسته ای دیگر از بیماران تصور می کنند، درمان دارویی هزینه کمتری برای آنها داشته و سریع تر به نتیجه میرسند. پس مصرف دارو را در ارجحیت درمان قرار میدهند.

 مصرف پماد ها و داروی هموروئید درمان موقتی است و نباید از هیچ کدام بیشتر از 2 هفته استفاده نمود. زیرا این داروها عوارض جانبی و خاص خود را به همراه دارند. برای درمان قطعی بواسیر داخلی و خارجی و از بین بردن زائده حذف آن با استفاده از لیزر هموروئید بهترین گزینه موجود است.

داروی بواسیر – پماد هموروئید چیست؟

پماد هموروئید

بیمار بواسیر یا هموروئید شایع ترین عارضه مقعدی است که در اثر تورم و گشاد شدن دیواره سیاهرگ های کانال مقعدی ایجاد میشود. در اثر این بیماری زائده ای شبیه به گوشت اضافه از مقعد خارج میشود. برای آشنایی با علت و علائم و نشانه های این بیماری صفحه بواسیر چیست را ممطالعه کنید

بهترین درمان قطعی برای از بین بردن بواسیر داخلی و هموروئید خارجی جراحی است. امروزه جراحی به دو روش سنتی و لیزر انجام میشود. مزایای مختلف لیزر در مقایسه با جراحی سنتی موجب شده بیماران بیشتر به انجام لیزر تمایل نشان دهند. با انجام یک جلسه لیزر سرپایی؛ بدون درد یا خونریزی از این بیماری رها خواهید شد. برای اطلاعات بیشتر صفحه انواع روشهای عمل بواسیر را مطالعه کنید . در ادامه بهترین و قوی‌ترین داروی هموروئید را معرفی خواهیم کرد.

مشاوره آنلاین در واتساپ

جهت مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت ویزیت به این شماره در واتساپ پیام دهید.

داروی آنتی هموروئید، بهترین پماد برای درمان بواسیر

پماد برای درمان بواسیر

پماد آنتی هموروئید، بهترین پماد برای درمان بواسیر است. این پماد (یا شیاف) بر پایه گیاهان دارویی تهیه شده و می تواند انواع هموروئید را درمان نماید.

 • تاثیرات :

این پماد درمان بواسیر در زنان دارای اثرات قابض، ضد التهاب و ضد درد است. آنتی هموروئید خارش و سوزش را نیز در کوتاه ترین زمان ممکن از بین می برد.

 • طریقه مصرف :

از این دارو می توان 3 – 4 بار در روز استفاده نمود. مصرف آن تا 7 روز مجاز است. بعد از این مدت زمان و در صورت عدم بهبود می بایست مصرف دارو را قطع و با پزشک در این مورد مشورت نمایید. بهترین زمان مصرف این پماد بعد از اجابت مزاج است. قبل از مصرف این پماد در دوران بارداری با پزشک خود مشورت نمایید.

نیتروگلیسیرین، قوی‌ترین دارو برای بواسیر

پماد نیتروگلیسیرین (گیلسیرین تری نیترات) یکی از انواع داروهای درمان بیرون زدگی مقعدی با پماد است و مناسب برای رفع این بیماری است. این دارو هنگام جذب در بدن NO یا نیتریک اسید، ترشح می کند.

 • تاثیرات :

نیتروگلیسیرین از طریق ترشح NO موجب گشاد شدن عروق خونی و شل شدن عضلات می گردد. پس با افزایش گردش خون می تواند به درمان بیماری کمک کند. مصرف این داروی بواسیر خارجی در رفع درد و سوزش و نیز بهبود بیماری موثر است.

 • طریقه مصرف :

این دارو را می توانید بسته به شدت علائم هر 8 -12 ساعت یکبار مصرف کنید. طول مصرف دارو نیز 6 – 8 هفته می باشد.

هشدار ها : مصرف این دارو ممکن است باعث سردرد، سرگیجه و کاهش فشار خون گردد. همچنین مصرف همزمان آن با انواع سالسیلات ها مثل آسپرین ممنوع است.

هیدروکورتیزون، قویترین داروی هموروئید

هیدروکورتیزون داروی پرکاربردی است که از آن جهت درمان جوش، نیش و خارش استفاده میشود. این پماد دارای خاصیت مرطوب کنندگی و ضد التهابی است. به همین جهت می توان از آن برای درمان هموروئید خارجی و داخلی نیز استفاده نمود. این دارو در داروخانه ها قابل دسترسی است و بدون نسخه عرضه میشود.

 • تاثیرات :

با مصرف این پماد بواسیر می توان درد، خارش، سوزش و تورم بیماری را تسکین داد.

 • طریقه مصرف :

میزان مصرف دارو بسته به نظر پزشک و میزان التهاب دارد. اما معمولاً مصرف آن یک تا دو بار در روز مجاز است. از تماس این دارو با نواحی مخاطی بدن مثل دهان، بینی، واژن پرهیز کنید. مصرف دارو برای هموروئید در زنان باردار و شیرده باید با مجوز پزشک باشد. بیماران دیابتی می بایست قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

پماد لیدوکائین

عکس پماد هموروئید

یک روش سریع برای درمان درد بواسیر مصرف پماد لیدوکائین است. این پماد بواسیر از طریق ایجاد انسداد در کانال کلسیم سلول ها از انتقال پیامهای عصبی جلوگیری می کند. همچنین می تواند درد را متوقف کند.

 • تاثیرات :

لیدوکائین نوعی بی حس کننده موضعی است. پس به سرعت درد بیماری را از بین می برد. به علاوه تداوم در مصرف دارو می تواند التهاب و تورم را نیز کاهش دهد.

 • طریقه مصرف :

در مورد تعداد و میزان مصرف این دارو با پزشک خود مشورت کنید. معمولاً پس از حدود 5 دقیقه زمان تاثیرات این دارو احساس می‌شود. مصرف طولانی مدت این پماد هموروئید ممنوع است. همچنین مصرف این داروی در دوران بارداری و یا حساسیت موضعی ممنوع است.

پماد ام جی

این پماد هموروئید با استفاده از گیاه مورد تولید شده است. ام جی که قویترین داروی هموروئید است، حاوی یون های وازواکتیو و یون هایی است که موجب انقباض عروق می شوند.

 • تاثیرات :

این پماد یا دارو اثرات ضد باکتری و ضد قارچ در درمان التهاب و عفونت موثر است. ام جی به دلیل دارا بودن اثرات قابض در برطرف کردن بیماری نیز موثر خواهند بود.

 • طریقه مصرف :

از پماد ام جی می توانید 2 بار در روز و هر بار به اندازه یک اپلیکاتور استفاده نمایید. مصرف پماد برای درمان شقاق نیز منعی ندارد. ولی اگر همزمان به شقاق و هموروئید مبتلا هستید، می توانید از محلول ام جی استفاده کنید. مصرف این پماد در صورت واکنش های حساسیتی توصیه نمیشود.

بیشتر بخوانید : راه های درمان فوری درد بواسیر

زایلوژل

ژل بی حس کننده زایلوژل یکی دیگر از داروهایی است که می تواند در رفع درد هموروئید مقعد موثر عمل کند. لین داروی بی حسی نمی تواند درمان قطعی باشد اما می تواند در رفع سریع درد موثر باشد.

 • تاثیرات:

زایلوژل یا زایلاپی ژل بی رنگی است که مخصوص بی حسی نواحی تناسلی و مجاری اداری در زنان و مردان تولید میشود. این ؤل را باید به صورت مستقیم بر روی موضع درد اعمال میشود.

 • طریقه مصرف :

این ژل را می توانید هر بار به اندازه یک بند انگشت بر روی موضع استعمال نمایید. در مورد تعداد دفعات مصرف این دارو با پزشک مشورت کنید.

 • عوارض :

ممکن است بعد از مصرف این دارو عوارض زیر را تجربه کنید :

 1. حساسیت و سوزش
 2. بثورات پوستی قرمزی و خارش
 3. تورم پوست یا دهان

مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی مجاز است . اما در مصرف آن زیاده روی نکنید.

بیشتر بخوانید : دکتر بواسیردکتر هموروئید چه متخصصی است؟

روهمورین، داروی برای درمان بواسیر

روهمورین داروی هموروئید

داروی خوراکی روهمورین در خشک کردن عروق بواسیری موثر است.

 • تاثیرات :

این دارو با قطع گردش خون در سیاهرگ های آسیب دیده به از بین بردن زائده متورم کمک می کند. روهمورین در درمان بواسیرهای درجه یک و دو و بیماری شقاق موثر است.

 • طریقه مصرف :

این دارو را می توان تا 2 بار در روز با معده خالی مصرف نمود.

هشدار ها : مصرف این دارو برای درمان بواسیر در بارداری و شیردهی و برای کودکان ممنوع است.

آیا استفاده از پماد هموروئید روش قطعی درمان است؟

خیر، مصرف پماد ها و داروی بواسیر در بهترین حالت می توانند علائم هموروئید را رفع کنند. حتی اگر عارضه در مراحل خفیف تر و یا از نوع داخلی درجه یک و دو باشد. باز هم استفاده از پماد درمان موقتی است و با اولین اشتباه بیماری مجدداً شعله ور میشود.

سیاهرگی که آسیب دیده و یا دچار تورم شده، با مصرف پماد ها تسکین موقتی می یابد. ولی به حالت اول خود باز نخواهد گشت. برای درمان قطعی می بایست این سیاهرگ از پایه قطع گردد. انجام این عمل با روشهای جراحی و لیزر امکان پذیر است.

در صورتی که در رابطه با عوارض ناگزیر جراحی بواسیر نگران هستید. به شما درمان بواسیر با لیزر را پیشنهاد می کنیم. این درمان سریع و قطعی بوده و سرپایی انجام میشود. اگر می خواهید اطلاعات دقیق تری در این رابطه داشته باشید، صفحه درمان بواسیر را مطالعه نمایید.

همین حالا بواسیر را درمان کنید!

جهت ارتباط با کارشناسان، هماهنگی و رزرو نوبت ویزیت تماس بگیرید.

سوالات متداول داروی بواسیر

از چه دارویی استفاده کنم، تا بیرون زدگی های مقعد رفع شوند؟

تا به حال هیچ پمادی برای از بین بردن زائده های بیرون زده اختراع نشده است. بهترین راه از بین بردن این زائده لیزر درمانی است. برای درمان با لیزر با شمارههای 02186084973 و 09199536808 در تماس باشید.

چه پمادی را برای درمان قطعی این بیماری معرفی می کنید؟

امکان رفع قطعی بیماری با پماد وجود ندارد.

من با مصرف پمادهای هموروئید دچار خارش میشم، چیکار کنم؟

احتمالاً نسبت به داروها حساسیت دارید، مصرف آن را متوقف کنید.

بهترین قرص برای درمان بواسیر خارجی چیست؟

قرص روهمورین قوی ترین و بهترین داروی خوراکی است که تا به امروز برای درمان این بیماری کشف شده است.

برای درمان عفونت بواسیر چه دارویی را پیشنهاد می کنید؟

استفاده از قرص های آنتی بیوتیک می تواند تا حدودی التهاب ایجاد شده را برطرف نماید. البته لازم است قبل از مصرف دارو با پزشک در این مورد مشورت نمایید.

44 دیدگاه دربارهٔ «قویترین داروی هموروئید چیست؟ بهترین پماد برای درمان بواسیر»

  1. سلام بله.
   از طرفی مصرف این دارو به تنهایی نمیتواند تاثیری در رفع بیماری شما داشته باشد. این دارو فقط و فقط جهت تسکین موقت علائم کاربرد دارد!
   برای رفع قطعی هموروئید با پزشک مشورت کنید.

  1. سلام تمامی داروهایی که برای درمان هموروئید توصیه میشوند، اغلب نقش تسکینی داشته و تاثیری در رفع بیماری ندارند. پیشنهاد می کنم هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید.

  1. هیچ دارویی نمی تواند بیرون زدگی مقعد را از بین ببرد. تنها را درمان بیرون زدگی لیزر درمانی است.

 1. سلام دکتر میخواستم بدونم آیا بواسیر با دارو درمان میشود؟ لطفا داروی موثری معرفی کنید من فعلا امکان جراحی ندارم. ممنونم

  1. سلام خیر دارویی برای درمان قطعی این بیماری وجود ندارد. با مصرف داروی آنتی هموروئید میتونید درد و سوزش مقعد را تسکین دهید.

 2. سلام اقای دکتر آیا قبل از لیزر میتونیم از این داروها استفاده کنیم؟ شما کدام دارو را تجویز میکنید؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. تنها داروی خوراکی و قرصی که برای بواسیر وجود دارد، روهمورین است. این داروی خوراکی تا حدودی در درمان رگ های آسیب دیده و در موارد خفیف موثر است.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله ممکن هست به این پماد حساسیت داشته باشید. مصرف پماد را قطع کنید.

 3. سلام. اگر بخوایم لیزر کنیم. باید اول کاری انجام بدین؟ منظورم اینکه نیازی هست دارویی مصرف کنم؟

 4. سلام. آقای دکتر من یک ماه هست که هموروئید درجه ا مشکل دارم روز اول که یوبس درد شدیدی وخونریزی و سوزش الان یه دو روز هست از پماد ام جی وشربت منیزیم استفاده کردم تونستم بعد از ۱۰ روز دستشویی کنم به علت درد شدید و سوزش می ترسیدم برم خیلی عذاب کشیدم بنظر شما نیاز هست برای جراحی بدون درد

  1. مشاور کلینیک

   سلام. همه هموروئید ها باید با جراحی (سنتی یا لیزری) برداشته بشن. تا زمانی که جراحی انجام ندین این توده بزرگ تر شده و درد و خونریزی هم وجود داره.

 5. سلام. آقای دکتر عمل جراحی با لیزر درد شدیدی دارد یا مثلا جراحی با تیغ تواتاق عمل جراحی بعد ش دیدم خیلی خیلی دارد وقتی که اون باندهای که برای جلوگیری از خونریزی میزاند وموقع درآوردن اونا

  1. مشاور کلینیک

   سلام. جراحی لیزری درد خیلی کمتری در مقایسه با جراحی داره. برای آرامش خاطر بیمار. قبل از لیزر به بیمار بی حسی موضعی تزریق میشود.

 6. شفیق الله عظیمی

  مصرف جراحی لیذر چقدراست وخطر داره به خاطر که من یک بار رفتم جراحی کنم برم گفتند تا چند وقت خوب میشوی اما بعد چند وقت دباره رشد میکنه وتبدیل به سرطان می‌شود آیا راست است داکتر صاحب

 7. شفیق الله عظیمی

  سلام اسم من شفیق الله عظیمی است من مدت ۶ سال میشه که بواسیر دارم پیش دکتر داکتر یونانی رفتم هیچ خوب نمیشم زمانی که دست شوی میروم بسیار به عذاب میشوم خون ریزی شدید میکنم وبسیار سوزش‌ شدید چی کار باید کنم

 8. سلام. من درد داشتم رفتم دکتر و بهم گفتن بواسیر داری. و پماد هیدروکورتیزون تجویز کردن. باید چند بار در روز و برای چه مدت از این پماد استفاده کنم. اصلا دردم کم نشده.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بواسیر با این پماد درمان نمیشه. علت تجویز این پماد ها کنترل علائم برای مدت کوتاه است و کاربردی در درمان این عارضه نخواهد داشت. برای درمان قطعی این بیماری میبایست جراحی انجام بدین. بهترین راه درمان بواسیر با لیزر هست.

 9. مهدی غفاریان

  سلام اقای دکتر بنده چهل ساله بیماری شقاق و فیشر دارم کلونوسکوپی هم شدم الان حدود دوماه است قرص روهمورین وشربت لاکتولوز دو قاشق غذا خوری در شب ویک پماد سه کاره توسط پزشک فوق تخصص گوارش تجویز شده اما بعد از دوما مصرف هنوز هنگام دفع مدفوع کمی بیست درصد سوزش دارم برای قطع سوزش چه کار باید کنم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بیماری شقاق با مصرف این داروها درمان نمیشه. داروهایی که ذکر کردین تنها در رفع یبوست موثر هستند و مصرف طولانی مدت آنها بسیار خطرناک هست و چه بسا خودش عامل یبوست خواهد شد. حداکثر برای دو هفته از این دارو ها استفاده کنید. برای درمان قطعی شقاق باید جراحی انجام بدین. درمان شقاق با لیزر بهترین راهکار درمان است که سریع و فوری در یک جلسه شقاق را درمان میکند.

 10. سلام. من بواسیر درجه یک دارم و دکتر برام دارو انتی هموروئید تجویز کرده. به نطرتون با این دارو مشکلم حل میشه؟ راهنمایی بفرمایید با تشکر

  1. مشاور کلینیک

   سلام. اگر بعد از دو هفته بهبودی حاصل نشد برای معاینه و بررسی جضورا تشریف بیارید. در برخی افراد با مصرف همین پماد مشکل شون رفع میشه.

 11. سلام. شغل من طوری هست که روزانه ده الی دوازده ساعت باید سرکار باشم و هیچگونه تعطیلی و مرخصی برام وجود نداره. آیا بعد از لیزر میشه کار سخت رو اون هم در مدت طولانی انجام داد یا باید زمانی رو برای دوران نقاهت درنظر گرفت؟ با تشکر

  1. سلام بله. بیمارانی که با لیزر درمان شده اند، اغلب یک روز بعد روند زندگی عادی را در پیش میگیرند.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. دارویی برای درمان قطعی این بیماری نیست.داروهای موجود که بهترینش آنتی هموروئید هست فقط برای تسکین علائم درد، سوزش وخارش کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *