عکس عفونت مقعد زنان و درمان ترشحات مقعدی

عکس درمان عفونت و ترشحات مقعدی

یکی از مشکلات شایع مقعدی، ترشحات مقعدی است که می‌تواند در نتیجه ی شرایط مختلفی از جمله بیماریهای گوارشی و مقاربتی ایجاد شود. در ادامه این بحث می خواهیم به بررسی علت ترشحات مقعدی و عکس عفونت مقعد و روشهای درمان آن بپردازیم:

ترشحات مقعدی چیست؟

منظور از ترشحات رکتال هر ماده ای غیر از مدفوع است که از راست روده خارج می شود. به عنوان مثال ، ممکن است فردی همراه مدفوع یا در لباس زیر متوجه ترشح راست روده به شکل مخاط، عفونت یا خون شود.

همچنین ممکن است فرد احساس نیاز به دفع مدفوع داشته باشد، ولی به جای مدفوع مقداری ترشحات مخاطی از مقعد خارج شود.

عکس عفونت مقعد

مشاهده عکس های زیر می تواند به شما در تشخیص سریع تر بیماری و آشنایی با عفونت مقعد و ترشحات مقعد کمک کند. ترشحات و عفونت می تواند شکل ظاهری مختلفی داشته باشد، باید برای تشخیص علت این عفونت با پزشک مشورت کنید.

عکس عفونت مقعد
عکس عفونت مقعد
عکس عفونت مقعد زنان
عکس عفونت مقعد مردان
عکس ترشحات عفونی و زرد رنگ مقعد
عکس عفونت شدید مقعد

علائم عفونت مقعد

عفونت مقعد بسته به علت این شرایط ، علائم مختلفی دارد. برخی از مهمترین علائم این بیماری عبارتند از :

علت عفونت مقعد چیست؟

دلایل مختلفی برای بروز این شرایط وجود دارد، و پیدا کردن علت دقیق نیاز به بررسی های دقیق پزشکی دارد. اغلب شرایط زیر می تواند منجر به ترشح عفونت از راست روده یا مقعد شود:

فیستول مقعدی

فیستول از دلایل عفونت مقعد

فیستول مقعد مجرایی غیر طبیعی است که مابین روده و پوست اطراف مقعد ایجاد میشود. علت این بیماری عفونت و یا آبسه های طولانی مدت و درمان نشده است. در واقع عفونت تجمع کرده در روده به تدریج پیشروی میکند و تا سطح پوست مسیری را ایجاد میکند، که فیستول نام دارد. این مجرا می تواند عفونت و آلودگی های داخل روده را به سطح پوست منتقل می کند. همچنین یکی از شایع ترین علت های عفونت مقعد و ترشحات زرد رنگ عفونی فیستول است.

بیشتر بخوانید : فیستول چیست؟

علائم فیستول مقعدی عبارتند از:

 • درد شدید مقعد، به ویژه هنگام دفع مدفوع
 • خونریزی یا ترشح راست روده
 • بوی بد مقعد
 • قرمزی اطراف دریچه مقعدی و یا ایجاد یک سوراخ روی سطح پوست
 • تب
 • خستگی

بیشتر بخوانید : درمان فیستول با لیزر

رزرو نوبت ویزیت

برای مشاوره با کارشناسان و یا رزرو نویت ویزیت با این شماره تلفن تماس بگیرید.

آبسه مقعدی

آبسه مقعدی حفره ای است که در اثر تجمع عفونی در زیر پوست اطراف بافت مقعد ایجاد میشود. در واقع وقتی دهانه غددی که به داخل روده تخلیه میشود، مسدود شود، آبسه ایجاد شده است.

علائم آبسه مقعدی عبارتند از:

 • ترشح یا خونریزی مقعدی
 • تورم، درد یا حساسیت به لمس پوست در ناحیه مقعد
 • ناحیه ای متورم در اطراف دریچه مقعدی
 • یبوست
 • خستگی، تب

عفونت آبسه درمان نشده، ممکن است به بافت اطراف سرایت کند و در مواردی یک مجرا بین آبسه آلوده و پوست ایجاد میشود که به عنوان فیستول مقعدی شناخته میشود.

بیشتر بخوانید: درمان آبسه مقعدی چیست ؟

بواسیر یا هموروئید

بواسیر، که به عنوان هموروئید نیز شناخته می شود. به متورم شدن وریدهای مقعد در داخل راست روده و خارج از آن گفته میشود. بواسیر خارجی در زیر پوست اطراف مقعد ایجاد می شود، در حالی که بواسیر داخلی در داخل بافت پوشاننده راست روده (داخل کانال مقعد) ایجاد میشود.

بواسیر می تواند منجر به خونریزی و ترشح از راست روده شود. برخی دیگر از علائم رایج بواسیر عبارتند از:

 • خارش مقعدی
 • درد در ناحیه مقعد
 • برآمدگی یا تورم در ناحیه مقعد
 • احساس سوزش مقعد
 • مدفوع خونی با یا بدون درد

بیشتر بخوانید : بواسیر چیست؟علت، علائم و تشخیص هموروئید مقعد

بواسیر از علت های نسبتاً شایع ترشحات رکتوم است. بر اساس گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی هموروئید تقریباً 70 درصد از جمعیت جهان را درگیر کرده است و بیشتر در افراد بالای 50 سال مشاهده میشود. بهترین راه فوری و اثربخش برای درمان این بیماری لیزر هموروئید است.

ویزیت آنلاین در واتساپ

برای ارتباط با کارشناسان و رزرو نوبت ویزیت به این شماره در واتساپ پیام دهید.

بیماری التهابی روده

بیماری التهابی روده (IBD) به گروهی از بیماریها اشاره دارد که باعث التهاب مزمن دستگاه گوارش (GI) می شود. شایع ترین انواع IBD شامل بیماری کرون و کولیت اولسروز است.

بیماری کرون می تواند هر قسمتی از دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، بیشتر اوقات کرون در روده کوچک و کولیت اولسراتیو منجر به التهاب در راست روده می شود که می تواند به روده بزرگ نیز گسترش یابد.

علت دقیق IBD ناشناخته است، اما محققان بر این باورند، بیماریهای التهابی می تواند با یکی از موارد زیر در ارتباط باشد:

 • اختلالات خود ایمنی بدن
 • ژنتیک
 •  رژیم غذایی پرچرب
 • استرس شدید یا مداوم  
 • داروهای خاص مانند آنتی بیوتیک ها، قرص های ضد بارداری و داروهای ضد التهابی

علائم شایع IBD شامل اسهال، درد شکم و مدفوع حاوی خون، چرک یا مخاط است.

IBD به خودی خود باعث ترشح رکتوم نمی شود، اما می تواند منجر به ایجاد فیستول و آبسه در نزدیک راست روده شود که اغلب باعث ترشح می شود.

بیشتر بخوانید : التهاب روده خطرناک است! آن را جدی بگیرید.

کیست مویی

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال نوعی از بیماری های نشیمنگاهی است که پایین تر از کمر و مابین دو کفل ایجاد میشود. این بیماری در اثر برگشت مو به داخل پوست ایجاد شده و باعث میشود، برجستگی یا فرورفتگی شبیه به سوراخ روی پوست بین دو باسن ظاهر شود.

در مواردی کیست مویی عفونت کرده و روی این برجستگی شبیه به آبسه عفونت تجمع کند. از تخلیه یا ترکاندن این کیست به شدت بپرهیزید! این کار نه تنها به درمان بیماری کمک نمیکند، بلکه ممکن است باعث تشدید آن شود.

بیشتر بخوانید : لیزر کیست مویی در تهران

عفونت های مقاربتی

عفونت های مقاربتی (STIs) می تواند از ناحیه تناسلی یا از طریق رابطه مقعدی به راست روده منتقل شود.

برخی از بیماریهای مقاربتی که می توانند ناحیه مقعد را تحت تاثیر قرار دهند، عبارتند از:

 • سوزاک
 • کلامیدیا
 • سیفلیس
 • ویروس پاپیلوم انسانی
 • ویروس هرپس سیمپلکس نوع 2

برخی از علائم شایع STI در ناحیه مقعد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • سوزش یا خارش که روی ناحیه مقعد تأثیر می گذارد
 • تورم، درد یا حساسیت در ناحیه مقعد
 • ترشح راست روده
 • درد، خونریزی یا هر دو در حین اجابت مزاج
 • رشد غیر طبیعی پوست، تاول یا زخم باز روی مقعد یا نزدیک آن

پروکتیت

بیماری پروکتیت یا التهاب راست روده با نیاز مداوم یا مکرر به تخلیه روده مشخص می شود.

درد رکتوم ، درد شکم و مدفوع خونی از علائم شایع پروکتیت است. گاهی اوقات، در صورت وجود فیستول یا اسهال غیرقابل کنترل، ترشحات مقعدی نیز ممکن است وجود داشته باشد.

عوامل زیر می توانند باعث پروکتیت شود :

 • بیماریهای مقاربتی ، بیماریهای ناشی از غذا و سایر عفونتها
 • IBD
 • آسیب به مقعد یا راست روده
 • مصرف آنتی بیوتیک های خاص
 • سابقه پرتو درمانی

 بیشتر بخوانید : پروکتیت یا التهاب راست روده چیست؟

افتادگی رکتوم

منظور از افتادگی رکتوم جابه جایی رکتوم از جای اصلی خود است که موجب میشود به سمت پایین و مقعد تمایل پیدا کند. این وضعیت میتواند در نتیجه ی مشکلات مختلف از جمله ضعف عضلات ایجاد شود و اغلب در زنان بالای 50 سال مشاهده میشود. یکی از علائم و نشانه های افتادگی رکتوم، ترشحات مخاطی است.

بیشتر بخوانید : بیرون زدگی مقعد یا روده یا رکتوم،

سرطان مقعد

سرطان مقعد از علت های کمتر شایع ترشحات مخاطی است. معمولاً این مشکل در اثر بیماریهای شایع تری مثل بواسیر ایجاد میشود. سرطان مقعد رشد بدخیم سلول ها در این بخش از بدن است که در نتیجه ی آن مدفوع نازک میشود و احتمال ترشحات مخاطی نیز وجود دارد.

ریسک ابتلا به این بیماری در افراد بالای 50 سال و نیز مبتلایان به ویروس hpv بیشتر است.

بیشتر بخوانید : جوش مقعد چیست + راه درمان

مشاوره آنلاین در واتساپ

برای تشخیص علت میتوانید عکس عفونت مقعد را برای ما به این شماره در واتساپ ارسال کنید.

زمان مراجعه به پزشک

مهم است که افراد در مورد ترشحات رکتوم، خونریزی یا تجمع عفونت مقعد یا سایر علائم با پزشک مشورت کنند. هر چقدر دیر تر برای درمان بیماری اقدام کنید، درمان نیز به همین نسبت پیچیده تر خواهد شد.

تشخیص

برای تشخیص علت ترشحات مقعدی می توانید به پزشک متخصص گوارش یا جراح عمومی مراجعه کنید.

روند تشخیص معمولاً با پرسش در مورد علائم فعلی فرد، سابقه پزشکی و سابقه خانوادگی شروع می شود. ممکن است پزشک معاینه فیزیکی را نیز توصیه کند.

پزشک ممکن است از یک یا چند آزمایش زیر برای تشخیص قطعی استفاده کند:

بیشتر بخوانید : علت ورم مقعدی + راه های درمان

درمان عفونت مقعد

بسته به علت زمینه ای بیماری درمان نیز متفاوت خواهد بود. ترشحات مقعدی معمولاً پس از درمان هرگونه بیماری یا عفونت زمینه ای دستگاه گوارش برطرف می شود.

برای درمان بیماریهای مقعدی مثل بواسیر، فیستول و آبسه و کیست مویی معمولاً جراحی لیزری توصیه میشود. اما بیماریهای التهابی معمولاً با مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی کنترل میشوند. همچنین درمان بیماریهای مقاربتی بسته به نوع بیماری با داروهای مختلفی متفاوت خواهد بود.

بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت مقعدی

ساده ترین راه درمان عفونت مقعدی، مصرف آنتی بیوتیک مناسب است. نوع آنتی بیوتیک و دوز مصرفی آن با توجه به میزان عفونت و توسط پزشک تعیین شود. بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت مقعدی شامل داروهای مترونیدازول، سیپروفلوکساسین، آزیترومایسین، آموکسی سیلین و … است. قبل از مصرف هر دارویی با پزشک مشورت کنید.


منبع : www.healthline.com

161 دیدگاه دربارهٔ «عکس عفونت مقعد زنان و درمان ترشحات مقعدی»

 1. سلام خسته نباشید من اقا هستم 30سالمه از وقتی که یادم میاد یکم شکمم سفت کار میکنه دوبار دستگاه انداختن داخل رودهام گفتن عصبیه الانم یچیزایی چسبناک حالت شبیه تیکهای گوشت مرغ از مقعدم میاد موقع دستشویی رفتن خارش شدیدی هم داره تا برم بشورم البته باید با دست بکشم بیرون اب داغ بگیرم تا خارش بیوفته دیگه خسته شدم چیه خطر ناک ممنون می‌شم راهنمایی کنید

  1. مشاور کلینیک

   سلام. برای درمان یبوست شدید باید تحت آزمایش قرار بگیرید و در این مورد با پزشک گوارش مشورت کنید.

  2. به یک پزشک حاذق مراجعه کنید.منم اول خارش داشتم.بعد درد بعد فهمیدم آبسه فیستول مقعد دارم

 2. سلام من یک پسر ۱۶ ساله هستم…دیروز که صبح از خواب بیدار شدم احساس سوزش در مقعدم حس کردم و ظهر همان روز مایع هایی زرد رنگ جسبناک از مقعد من خارج شد…و با گذشت یک روز از آن موقع خیلی بهتر شدم و احساس سوزش و درد خیلی کمتر شده و دیگه عفونت و مایع چسبناک خارج نمیشه…آیا موضوع میتونه جدی باشه؟

    1. مشاور کلینیک

     سلام. حضورا تشریف بیارید برای معاینه و بررسی های دقیق. برای رزرو نوبت ویزیت به این شماره تلفن (2186084961) تماس بگیرید .

 3. سلام دکتر
  من ۳۵ روز هست عمل کانسر رکتوم انجام دادم بعد از اینکه بخیه هامو باز کردم ا ز فردایش همیشه احساس می کنم دستشویی دارم رکتوم و مقعد من درد می گیره یعنی مدام احساس می کنم دستشویی دارم خیلی اذیت دارم میشم اگر میشه رهنمایی بفرمایید.متشکرم

 4. سلام من اقای 28 ساله هستم حدود 7سال پیش به خاطر ترشحی که همراه ادرارم میومد مجبور بودم زور بزنم واین باعث شد بیرون زدگی مقعد پیدا کنم یه ترشح لزج همراه مدفوع دارم دکترا میگن عفونت روده است الان چهار سال مقعدم بیرون میزنه خیلی درد داره اگه میشه راهنمایی کنید
  ممنون

  1. مشاور کلینیک

   سلام. عفونت روده درمان داره. باید تحت نظر زشک باشید و دارو مصرف کنید. اما بیرون زدگی احتمالا بواسیر هست و این هم قابل درمان هست. از این بیرون زدگی عکس بگیرید و برای ما در واتساپ (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) ارسال کنید؛ راهنمایی تون می کنن.

  2. برای یبوست میتونید زیتون بخورید یا هر روز روغن زیتون نصف استکان ناشتا بخورید و میتونید روغن زیتون رو روی روده های خود بریزد و با دست روده را ماساژ داد و سشوار گرم به روده ها بگیرد تا دستگاه گوارش نرم شود . در صورت یبوست شدید میتونید برگ سنا رو دم کنید و بخورید

 5. باسلام پسری ۶ساله‌دارم یکماه‌پیش کرونا گرفت بعددچاراسپاسم ریه شدداروهای اموکسی کلاو ودودارثی استنشاقی گرفت سرفه وابریزشش کاملا قطع شد ولی ۳روز در مدفوعش خون هست واطراف مقعد خون رقیق قرمز هست بعداز مدفوع کردن ازمایش مدفوع داد همه چی خوب بود فقطwbc-RBC 0-1بود درد هم اصلا نداره فقط روز پیش شب درد شدید شکم گرفت یکساعت وبا دی سیکلومین قطع شد ودیگر تکرار نشد الان سفکسیم دکتر داده ولی هنوز خون بعد از مدفوع هست خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید سپاسگزارم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. این خونریزی ممکن هست از عوارض داروها باشه و برای بررسی دقیق نیاز به معاینه هست. با پزشکی که درمان انجام دادن مشورت کنید.

 6. سلام. من38 سال سن دارم. 3ماه پیش عمل جراحی فیشرکتومی و هموروئید انجام دادم. درد زیادی داشتم. ولی خدا رو شکر خوب شدم. چند وقت پیش با یک دستمال که احتمال جنسش خوب نبود معقد رو بعد از دستشویی خشک کردم حساسیت نشون داد وملتهب شد و دچار قرمزی و زخم شد. از زینک اکساید چند روز استفاده کردم خوب شد. ولی بعد از اون روز هر موقع که دستشویی میرم و معقد رو با آب خالی تمیز میکنم و میام بیرون دوباره بعد از 10 دقیقه احساس سوزش شدید میکنم و مایعی بدبو از معقد بیرون میاد که باعث سوزش میشه ودوباره با آب میشورم ودیگه مشکلم برطرف میشه تا دستشویی بعدی. چیزیی دیگه ایی بیرون نمیاد در هر بار دستشویی فقط این اتفاق میفته. دلیلش چی میتونه باشه؟؟

 7. سلام.خسته نباشین
  من 36سالمه وقتی دستشویی میرم بجای مدفوع ماده سفید رنگ بشدت چسبناک یا بامدفوع یا به تنهایی بیرون میاد که احساس میکنم هفونت هستش بدونه دردو سوزش
  میخاستم بدونم چی هستش ودایلش چیه

  1. مشاور کلینیک

   سلام. علائم دیگه ای ندارین؟ برای تشخیص باید معاینه بشین ولی رایج ترین علت این ترشحات بیمار بواسیر هست.

 8. سلام من ترشحات مدفوعی دارم ی چیزی مثل خلط بدون رنگ کف هم میکنه یبوست هم دارم .باسنم هم التهاب داره که نرم هستش .میتونین کمکم کنین

  1. مشاور کلینیک

   سلام بله. التهاب مقعد علت های بسیار زیادی دارد برای تشخیص و مشاوره دقیق به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) در واتساپ پیام بدین مشاوران ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

 9. سلام من 16 سالمه و مشکل ibs دارم و همیشه با یبوست شدید درگیر هستم قبلا شاید در ماه یک بار مدفوع میکردم اونم بزور و الان در هفته یک بار.. برای درمان دکتر نرفتم ولی خیلی ها یه سری دارو ها بهم معرفی کردند که وقتی خوردم بهتر شدم..الان چند وقتی هست با مدفوعم ترشحات سفیدی میاد و دور مقعد من زخم های زرد رنگ هست ولی اصلا نه درد داره نه سوزش داره..نمیدونم بخاطر یبوستم زخم عادی هست یا اینکه مشکلی پیدا کرده؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام به هیچ وجه بدون مشورت پزشک دارو مصرف نکنید. در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

 10. سلام
  مادرم ۶۵ ساله دچار سرطان رکتوم هستند
  الانم دوره پرتو درمانی میگذرونن و ۵ جلسه البته باقی مونده
  چند روزی هست مدفوع همراه با ترشحات عفونی هست
  آیا این از عوارض پرتو درمانی است یا مشکل دیگه هست؟!

 11. سلام وقت بخیر
  خانمی ۳۷ ساله هستم که یکی دو هفته است که لباس زیرم قهوه ای میشه(قسمت مقعد)
  همورویید دارم ولی نمیدونم این ترشح بدون درد به اون مربوط میشه یا خیر.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور کلینیک

   سلام. سلام بله امکان داره که به دلیل هموروئید باشه. وقتی هموروئید بزرگ میشود، دریچه مقعد را باز کرده و باعث ترشحات غیر معمول میشود. در اولین فرصت برای درمان هموروئید اقدام کنید.

 12. سلام. من خیلی مدت هست که مقعدم قرمز شده و فکرمیکنم که عفونت کرده روم نمیشه برم دکتر نمیشه تو خانه درمانش کنم؟

  1. لطفاً روتون بشه.مث من پشت گوش ماندارین.یهو بفمین آبسه فیستول دارین و کلی هزینه عملتون بشه و…

  1. مشاور کلینیک

   ترشحات زرد رنگ ناشی از عفونت ایجاد میشود. و می تواند علت های مختلی را شامل شود. برای تشخیص دقیق تر علائمی دیگری که همراه با ترشحات برای شما ایجاد شده بیان کنید.

 13. سلام
  خانمی ۴۷ ساله هستم ۷ سال است که افتادگی رحم و روده پیدا کردم و از معتقدم مایع آبکی یا ژله ای سفید رنگ خارج میشهبه طوری که همیشه پد بهداشتی استفاده میکنم . ۲ سال پیش عمل بالا کشیدن روده و رحم را انجام دادم و فیزیوتراپی را انجام دادم یکم بهتر شدم ولی ورزش کردن و رژیم غذایی را انجام ندادم الان دوباره همون وضعیت قبل را دارم لطفا راهنمایی کنید آیا بیماری من با دارو یا فیزیوتراپی درمان میشه؟
  باتشکر

 14. سلام دکتر من مرد هستم ۳۵ سالمع خیلی وقط در گیر یپوست هستم یعنی ۵ سالع ودستشوی من تا یک نیم ساعت طول میکشه یا باید بااب ولر داخل مقد کنم تا بیاد و بعضی وقط خیلی شل می شه و بد بو و بیشتر با یه مثل ژله زرد رنگ میا د شوزش درد هم ندارم باتشکر ممنون میشم راهکارش توزیح بشم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. اگر از ملین ها طبیعی مثل روغن زیتون استفاده کردید، و همچنان یبوست دارید. باید با پزشک گوارش مشورت کنید.

 15. سلام خسته نباشید من ۲۹سالمه دوروز موقع مدفوع خونریزی کردم شکمم صفت نبود بعداون تومدفوع خون دیدم الان دیگرخون ندیدم دکتر برام کلونوسکپی نوشته میترسم برم راه دیگه ای داره ممنون میشم بگین

  1. مشاور کلینیک

   سلام. کولونوسکوپی برای تشخیص علت خونریزی انجام میشه. نگران نباشید و در اولین فرصت انجامش بدین

 16. سلام ، وقتتون بخیر من قبل از اینکه مدفوع کنم ترشحات زرد رنگ کثیفی ازم بیرون اومد ، ولی احساس درد یا خونریزی ندارم ، مشکل چی هست ؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. ترشحات عفونی علت های زیادی دارن. با توجه به اینکه علائم دیگه ای ندارین، نمیشه بدون معاینه تشخیص داد. اگر این مشکل مجدد تکرار شد، حضوری تشریف بیارید.

 17. مسعود رحیمی

  سلام. برای عفونت مقعد آنتی بیوتیک خورم اما هیچ فایده ای نداشت نمیدونم دیگه باید چیکار کنم راهنمایی کنید.

 18. سلام. من مرد هستم و 32 سال سن دارم. از چند سال پیش این ترشحات داشتم و بهش اهمیت ندادم. تا اینکه متوجه شدم آبسه دارم. نمیدونم باید چیکارکنم؟ پیش چه دکتری باید برم؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. برای تخلیه آبسه به پزشک مراجعه کنید. باید با متخصص جراح مشورت کنید.
   برای رزرو نوبت ویزیت با این شماره تماس بگیرید: 2186084961

 19. سلام من چند ماهه که عفونت از مقعدم خارج میشه طوری که لباس زیرم خیس بشه عفونت به صورت ابکی خارج میشو رفتم دکتر بهم قرص مترونیدازول دادن عفونت کم کرد ولی بازم هست به صورت لخته عفونت ولی قط نمیشه راهنمایم کنید لطفا

  1. مشاور کلینیک

   سلام . باید ابتدا علت این عفونت تشخیص داده بشه، لطفاً برای معاینه حضورا تشریف بیارید.

 20. سلام. من سه سال پیش کیست مویی رو عمل کردم. جدیدا ترشحاتی در همون قسمت ها دارم اما زیاد نیست. لازمه به دکتر مراجعه کنم؟ ایا امکان بازگشت کیست مویی هست؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله احتمالش هست که عود کرده باشه حتما در اولین فرصت با پزشک مشورت کنید.

 21. سلام
  وقتتون بخیر
  من مدت دو هفتست که قبل مدفوع و همراه مدفوع ترشحات زرد زیادی ازم خارج میشه
  حالت اسهال داشتم ولی روده خوب کار نمیکنه
  دو روزه درد تو ناحیه روده دارم
  همراه ترشح
  روده تحریک پذیر دارم
  باید چکاری انجام بدم؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. علت اسهال که احتمالا همون روده تحریک پذیر هست. اما ترشحات عفونی نیاز به بررسی های دقیق پزشکی دارد. ممکن هست روده ها عفونت کرده باشن در اولین فرصت برای معاینه و بررسی به متخصص گوارش مراجعه کنید.

 22. سلام وقتتون بخیر
  دختری ۲۱ساله هستم امروز متوجه شدم هنگام مدفوع ترشحات بی رنگی همراه با رگه های قهوه ای دارم و اول بدون مدفوع بود و بعدش مدفوع
  این نشونه ی چی میتونه باشه؟

 23. سلام.من برای کرایو زگیل تناسلی مراجعه کردم به پزشک زنان.ایشون به صلاح دید خودشون گفتن که هموروئید مستعد زگیل هست و کرایو انجام دادن.
  از اون به بعد بیرون زدگی و درد داره و ترشح سبز رنگ…قبلا به این شکل نبود اصلا.
  الان فقط پماد تتراسایکلین که تجویز کرده بودن رو دارم استفاده میکنم…من باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید؟

 24. سلام من پسر15ساله هستم در مدفوعم به مقداره کمی ماده ژله ای قهوه‌ای که به تیکه کوچکی از مدفوعم وصل بود قبلن ترشحات وشقاق مقعد داشم ولی چند وقتی میشه نداشتم جز این یک بار بنظره شما مشکل خاصی است وباید به متخصص مراجعه کنم؟

 25. سلام من پسر15 چند سالی بود با اب گرم دستشویی می کردم وتا اب گرم وارد مجرای مقعد نمی شود دستشوی نمی کردم هتابعضی وقتا چند بار در روز و خیلی وقتا مایع ژله ای از مقعدم خارج می شود من به هش اهمیت نمیی دادم تا این مسئله را با پدر و مادرم در جریان گذاشتم 20روزی میشه که این کارانمی کونم و اسری از مخاط ژله ای نبود تا امروز که دوباره مشاهده کردم ولی بارنگ قهوه ای و شقاق مقعد هم نیز دارم ایا باید چه کاری کنم وبه پزشک مراجعه کنم ممنون میشم راهکاری به من بگوید

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله حتما ذر اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید، ممکن هست علاوه بر شقاق، بواسیر هم داشته باشین. می تونید برای رزرو نوبت ویزیت به این شماره تلفن تماس بگیرید : 2186084961

 26. سلام وقت بخیر
  من خانمی ۵۰ ساله از وقتی یادم میاد همیشه یبوست داشتم حدود۱۲سال پیش کولونوسکوپی انجام دادم گفتن روده تحریک پذیر ه ولی چند سالیه بیشتر مواقع نمیتونم دفع کامل داشته باشم هر چی زور میزنم یا نمیاد یا با کمک دست وفشار به سمت راست مقعد به همراه آب گرم وزور زدن مدفوع تکه تکه میاد بهر حال دفع کامل نیست وهر ۴و۵ روز به زور همیشه یکمقدار کم خونی هم دارم البته کم .باسن م بیشتر اوقات یخ میکنه حتی در تابستان
  لطفا راهنمایی کنید چکار کنم ممکنه افتادگی لگن یا روده باشه؟ به چه دکتری مراجعه کنم
  فیزیو تراپی فیوبدک چکار میکنه؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. مشکلتون به دلیل روده تحریک پذیر هست ذکر نکردین که بیماری تون تحت کنترل هست یا خیر؟ اگر نیست باید حتما به متخصص گوارش مراجعه کنید. برای اطلاعات تکمیلی صفحه روده تحریک پذیر را مطالعه بفرمایید.

 27. البته بواسیر وشقاق هم دارم وملینها وسبزیجات ومیوه و ورزش تقریبا بی تاثیر ه
  گاهی مدفوع با زور زیاد همراه مایع آبکی لزجه
  چکار کنم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. با مصرف ملین بواسیر و شقاق درمان نمیشه. برای درمان این بیماریها باید جراحی انجام بشه. پیشنهاد میکنم برای آشنایی بیشتر صفحه درمان بواسیر را مطالعه کنید.

 28. سلام وقتتون بخیر
  دختری 16 ساله هستم از زمانی که یادم میاد تقریبا هر هفته اسهال میشدم و چند بار هم با ترشحاتی همراه بود و اهمیتی هم نمیدادم امروز هم از صبح که پاشدم تا الان اسهال دارم همراه با ترشحات خلط مانند با رگه های خونی و دل درد، هیچ علائم دیگه ای مثل سوزش و قرمزی و التهاب و درد مقعدی هم ندارم اینم بگم بشدت استرس دارم همیشه ممکنه نشونه ی التهاب باشه؟ لازمه به دکتر مراجعه کنم؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله ممکن هست نشانه ای از التهاب باشه ولی برای تشخیص قطعی نیاز به انجام آزمایشات دقیق و معاینه هست. در اولین فرصت به متخصص گوارش مراجعه کنید. توصیه میکنم صفحه درمان اسهال هم مطالعه کنید.

 29. سلام. من بواسیر دارم. به تازگی متوجه ترشحات زرد رنگ مقعد شدم باید چه کاری انجام بدم؟

 30. سلام من ۱۶سالمه دوساله که دچار یبوست های مکرر میشم بعضی وقتا احساس سوزش در ناحیه مقعد دارم و ترشحات لزجی همراه مدفوع میاد ولی هیچ خونریزی نیست و بعد از دفع کمرم بی حس میشه

 31. سلام من ازمقعدم یه مایع لزج خونی رنگ بیرون اومددردیابویاالتهاب خاصی نداره البته چندروزپیش یه حالت برآمدگی شبیه جوش درکنارلب باسن هست دردش وحشدناکه نمیدونم بهم ربط دارن یافقط میشه بگیدایناچین؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. احتمال داره جوش یا آبسه بوده باشه. برای خونریزی اما باید معاینه بشین. از این برآمدگی عکس بگیرید و برای ما به این شماره (۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) در واتساپ ارسال کنید.

 32. سلام
  چند وقتی هست که دهانه مقعدم حالت سوزش و تورم داره ،و اینکه چرک زرد رنگ اطراف مقعدم هست
  چه بیماری هست ؟

 33. سلام ببخشید بنده خصوصاً زمانیکه موهای بدنم را شیو میکنم بین مقعد و زیر بیضه هام خیس است و زمانی که از دستمال استفاده میکنم روی دستمال عفونت میبینم لطفاً راهنمایی کنید

 34. سلام.
  من حدود یک ماه پیش دچار تب و لرز شدید شدم و چند روزی شدیدا مریض سدم.به من داروی تامی فلو و اموکسی سیلین دادند.بدن من شدیدا آب دفع میکرد و تعریق بسیار زیاد باعث دفع آب بود.درزمان بیماری،احساس التهاب مقعد داشتم.البته قبلا هم‌این حس را داشتم ولی با این بیماری تشدید شد.دو الی سه بار پس از بیماری،در زمان اجابت مزاج،خونریزی داشتم.الان هم ترشحات تقریبا زرد رنگ از مقعد دارم.و شدیدا در اون ناحیه درد دارم و احساس التهاب.لطفا بفرمایید که چه دارویی مصرف کنم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید معاینه بشین، علت بیماری تشخیص داده بشه و بعد داروی مناسب تجویز بشه.

 35. سلام.دخترم 8 سالشه مدت 2 هفته تب ،اسهال و استفراغ و دل درد داشته ،آزمایشش عفونت توی خون نشون داده و کشت ادرار و مدفوع هم انجام داده که اونم عفونی بود .گفتن میکروب وارد بدنش شده 6 دوز سفتر گرفته به همراه مترونیدازول .بعد از 2 هفته تمام اون علائم رفع شده ،اما الان 3 روزه که ترشحات زیاد سبز رنگ از مقعدش میاد و خیلی نگرانم .خودشم خیلی میترسه.لطفا راهنماییم کنید.

 36. سلام من37سالمه چند سالی هست ک دلدرد و اسهال زیاد میشم و نفخ زیادی دارم اوقاتي هم ک اسهال نیستم نفخ شدید دارم شبا تا صبح خواب ندارم سرویس ميرم تخلیه نمیشم بارها تا صبح دستشويي میرم اما باد رودم حتي مدفوعيکه احساس میکنم داخل رودم هست تخلیه نميشه مشکل دیگه ای ک برام جدیدا پدید اومده اينه ک احساس میکنم در زمان خواب باد رودم از مقعدم خارج ميشه و بويه بدي اطرافيکه ميخابم هست این قضیه زندگيمو تحت الشاع قرار داده لطفا راهنمايم کنيد ممنون

 37. باسلام. من مشکل یبوست مزمن دارم .10سال پیش قبل حاملگی دچار ترشحات خون لخته از روده شدم .متخصص گفتن التهاب روده هست.کولونوسکوپی انجام دادم و دیواره روده هم خراش داشت.دستور غذایی بهم دادن.تا امسال به خاطر درمان عفونت زنان سه دوره دارو مصرف کردم.در دور سوم مایع مخاطی زیتونی رنگی که گاهی آغشته به خون هم بود دفع کردم والان هم که از مصرف دارو دو سه هفته ای می گذره.این جریان تکرار می شه.مشکل شقاق دهانه ی مقعد هم که 14سال هست دارم گاه گاهی عود می کنه اما با مراقبت وکرم زدن خوب می شه هرچند بابک استرس یا رژیم غذایی غلط دوباره عود می کنه و نسبت به قبل دیرتر خوب می شه. آیا برای ترشحات مقعد به متخصص مراجعه کنم.،.؟؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. برای درمان شقاق میتونید لیزر انجام بدین. با یک جلسه لیزر برای همیشه از این بیماری خلاص خواهید شد. اما در مورد التهاب روده باید به متخصص گوارش مراجعه کنید. این بیماری درمان قطعی ندارد اما قابل کنترل هست. برای پیشگیری از عوارض جدی تر سریع تر برای درمان این بیماری اقدامات لازم را انجام دهید.

 38. سلام من ۱۸ سالمه. نزدیک یک هفته ای هست ک یک جوش به اندازه عدس نزدیک دهانه مقعدم بوجود اومده
  یکم سوزش هنگام راه رفتن داره ک قابل تحمله ولی هنگام مدفوع کردن درد و سوزش چند برابر میشه و
  واقعا اذیت کننده میشه
  دکتر هم نمیتونم برم لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور کلینیک

   سلام. نشستن در اب گرم به تخلیه عفونت کمک میکند. اما ممکن است این زائده آبسه باشد در این صورت نیاز به مداخلات پزشکی است. پیشنهاد میکنم حتما برای معاینه و بررسی به پزشک مراجعه کنید. عدم درمان به موقع آبسه مقعد میتواند منجر به فیستول شود که این شرایط بسیار وخیم تر است.
   پیشنهاد میکنم جهت تشخیص از مقعد عکس بگیرید و برای ما به این شماره( ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴) در واتساپ ارسال بفرمایید.

 39. اقایی ۴۲ سالمه هستم تا وقتی که یادمه دچار هیچگونه بیماری خاصی نبودم . الان حدود یک ماه میشه درد شدید معقدی گرفتم به صورتی که امکان حرکت نداشتم . بعد از مراجعه به دکتر بعد چند روز ابسه معقد ترکید و چرک زرنگ رنگی خارج شد . و از فرداش حالم خوب شد . بعد دو هفته کنار معقد برامدگی سفتی بیرون زد با درد شدید . اینم بگم از کنار برامدگی مقدار چرک زرد رنگ با فشار دست خارج میشه . ولی درد کلافه کننده ای داره . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چطوری خلاص بشم .

  1. مشاور کلینیک

   سلام. دو تا فرض وجود دارد. یا آبسه مجدد عود کرده یا در اثر آبسه، فیستول ایجاد شده. برای تشخیص قطعی باید معاینه صورت بگیره پس حضورا تشریف بیارید.

 40. سلام خسته نباشید من احساس درد توی روده دارم وهمچنین مقعد
  دوهفته ای میشه هنگام دفع درد دارم
  وقتی دسشویی میرم یه موادی مثل خلط میاد به حالت اسهال
  طوری که هروقت دسشوییم میگیره فکر میکنم میخواد بریزه
  میشه راهنمایی کنید لطفا

  1. مشاور کلینیک

   سلام. این شرایطی که ذکر کردین علت های بسیار زیادی داره. باید حضورا تشریف بیارید برای معاینه و بررسی های دقیق

 41. سلام. من دیروز برای اولین بار متوجه ترشحات خونی و خلطی از مقعد شدم. باید چیکار کنم؟ آیا خطرناک هست و باید برم دکتر؟

 42. سلام وقت بخیر
  ببخشید من تو دو هفته اخیر حدود سه بار فقط وقتی مدفوع شل داشتم باهاش ترشح ژله ای قهوه ای خارج شد بدون درد و سوزش
  دلیلش چی میتونه باشه و چه ازمایشی باید انجام بدم ؟

 43. سلام وقتتون بخیر
  الان من ۲ ماهه عمل هموروید رو انجام دادم و چند وقت پیش اسهال شدم و بعد اون احساس سوزش دارم و یه ماده‌ی چسبناک و زرد مانندی از مقعدم ترشح میشه میترسم عفونت باشه و بعداً خطر ساز بشه اگر کمکم کنید ممنون میشم.

  البته من خودم سرباز هستم و بالاجبار مجبور شدم تو بیمارستان ارتش عمل کنم و اینکه از بچه های اتاق عمل سوال کردم گفتن ک استریل رعایت نشده و‌نحوه ی عمل هموروید این پزشک به این صورته فقط برش میزنه و چیزیو برنمیداره

 44. سلام وقت بخیر من دخترم و 17 سالمه و امکان اینکه حضوری ب پزشک مراجعه کنم رو ندارم
  من چندماهه رابطه مقعدی دارم و خیلی وقتا بعد از رابطه تا دو سه روزی دور مقعد زخم میشه و خون میاد یا سوزش داره
  از اخرین باری ک رابطه گذاشتم چهار روز میگذره ولی هنوز این درد و سوزش خوب نشده و من از مقعدم فقط یک مایع خلط مانند خارج میشه و مدفوع خیلیی کم دفع کردم و سوزش و درد موقع لمس مقعد و خارش رو دارم
  ی مقدار هم ورم کرده که البته هردفعه بعداز رابطه ورم میکرد حس میکنم
  دیروز همراه با اون چیز خلط مانند خون هم خارج شد..
  بخاطر فشاریه ک موقع رابطه ب مقعد اومده‌؟
  و اینکه خطرناکه؟
  درمان خانگیش چجوری هستش چون نمیشه برم دکتر

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله همه علائمی که ذکر کردین به دلیل فشاری است که هنگام رابطه به مقعد وارد میشه. امکان داره خونریزی به هم به دلیل بواسیر یا شقاق بنابراین نیاز هست که معاینه بشین. مصرف غذاهای پرفیبر برای جلوگیری از یبوست و نرم شدن مدفوع به بهودی کمک میکنه. مصرف پماد آنتی هموروئید هم میتونه موثر باشه. در صورت ادامه خونریزی حتما به پزشک مراجعه کنید. پیشنهاد میکنم صفحه عوارض رابطه مقعدی را مطالعه کنید.

 45. سلام خسته نباشید ممنون از پیج خوبتون.
  من الان ۲۰ روز عمل جراحی هموریئد انجام دادم یه یه تیکه کوچیک بیرون و‌داخلی بود که برطرف شده،درد و‌خون ریزی هم داشتم چند روز اول که الان کامل برطرف شده،ولی وقتی میخام کرم mg بزنم میبینم که یه ماده چسبناکی خارج از مقعدم دیه میشه خاستم بدونم این چیه و اینکه مشکلی نداره؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. احتمال داره عفونت کرده باشه. باید معاینه بشین. با پزشکی که جراحی براتون انجام دادن مشورت کنید.

 46. باسلام
  خانم ۲۷ساله هستم
  مدت دوهفته است از مقعدم ترشح زرد همراه خون دارم
  هیچ گونه درد هم ندارم
  جراح مراجعه کردم تمام بیماری های مقعدی رورد کردن و کونولوسکپی تجویزشده ولی نوبت زدم و اخرای شهریور میتونم انجام بدم
  بااین اوصاف میشه دلیل دفع عفونت همراه خون رو رو بگید

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید آزمایشات انجام بدین که علت مشخص بشه، بدون آزمایش و معاینه نمیشه نظری داد

 47. سلام بنده متاهل هستم و دو دفعه رابطه مقعدی داشتیم، متاسفانه چند روز پیش در مدفوع خودم ترشحات ژله مانند دیدم دلیل این اتفاق چیست؟ قبل از رابطه مقعدی این جور نشده بودم تا حالا ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید تشکر از شما

  1. مشاور کلینیک

   سلام علت های بسیار زیادی داره. باید به طور دقیق بررسی بشه. رایج ترین علتش بواسیر هست. اگر مجدد تکرار شد یا هر مشکل مقعدی داشتید دز اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

 48. سلام خسته نباشید
  پسری ۱۸ ساله هستم از صبح که بیدار شدم احساس نیاز شدید به دستشویی دارم ولی کلا ازم یه ماده خلط مانند بدون رنگ خارج میشه ممنون میشم راهنمایی کنید درد و سوزش هم ندارم

 49. سلام ، من یه ماه هست که به عمل کیست مویی رفتم ، عمل خوب پیش میرفت و الان هم که آخرای ترمیم زخمش هست ، دو روزی از مدفوع خون اومد ، بعد خونریزی تموم شد ، الانم امروز متوجه شدم عفونت هایی از مقعد دارن میان موقع دستشویی رفتن ، خودشم در ناحیه مقعد دردی ندارم ، فقط مثلا روزی دو سه بار یکم میخاره ، فقط عفونت داره میاد . آیا این ربطی به کیست موییم داره؟ چه پیشنهادری دارین؟

 50. سلام وقت بخیر من یه دو هفته ای هست که دور مقعدم مثل اینکه تاول زده شده رفتم پیش دکتر گفت تاول نزده فقط دورش ورم کرده اصلا درد هم نداره نه سوزش دارم نه درد و نه ترشحات چیزی فقط ورم کرده به نظرتون مشکل چیه لطفا راهنمایی ام کنید از چه پمادی استفاده کنم که ورم دور مقعدم خوب بشه

 51. با سلام. ۳۲ سالمه و سال گذشته عمل کیسه صفرا انجام دادم. بیشتر مواقع اسهال هستم یا اینکه مدفوعم خیلی سفت نیست. در آخر ترشحات زرد رنگ با کف خارج میشه. خودم فک میکردم شاید صفرای بدنمه داره همین جوری خارج میشه. اگر امکانش هست راهنمایی کنید

 52. من چند وقت است از جای مدفوع قبل از مدفوع کلی آب جمع میشود و کنار بیرونی مقعد هم زخم میشود هر چه میروم دکتر پوست میگویند اگزما داری وداروهاشان خوبم نمیکنند از این اوغ زخمها در کشاله ران و روی بیضه هم یکی ایجاد شده چه دکتری بروم فکر میکردم از عفونت فتق است عمل باز کردم ولی حل نشده دکتر گوارش هم رفتم سر در نیاورده چکار کنم

  1. سلام.با توجه به اینکه اشاره کردین، روی کشاله ران هم مثل همین زخم هست احتمالا همون اگزما هست مجدد با متخصص پوست دیگه ای مشورت کنید.

 53. سلام. امروز سر کار ک بودم متوجه شدم ترشح زرد رنگ بدون اینکه متوجه بشم از مقعدم خارج شده و مثل مدفوع بوی بد میده. بعد چند ساعت که رفتم خونه دست ک زدم دیدم همون موقع دوباره داره این مایع زرد رنگ میاد و قطع میشد و دوباره بدون اینکه بفهمم میاد.
  امکانش هست به خاطر نوع مواد غذایی ک استفاده کردم باشه؟
  شما به صورت آنلاین هم ویزیت میکنید؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. خیر ربطی به خوراکیها نداره احتمالا عفونت هست . برای وریزیت آنلاین با این شماره تلفنن تماس بگیرید : 2186084961

 54. سلام
  موقع رابطه جنسی ترشح از مقعد دارم
  آیا ربطی به این بیماری ها و عفونت ها داره؟
  باید پیگری کنم و دکترم برم؟

 55. سلام وقت به خیر من ۳۵ سالمه که احساس سوزش در مقعد دارم که موقعی که به دستشویی میرم تا بعد از ۱۰ دقیقه سوزشش زیاده ولی بعد سوزشش کم میشه وهمراه مدفوع ویا بعد از مدفوع ماده شفاف بی رنگ میاد دلیلش چی میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 56. سلام من ۳۲ سالمه که ۸ ساله همورویید دارم سه ماه بخاطر جوش های صورتم قرص راکوتان مصرف کردم که یبوست شدید گرفتم الان دوماهه که بعد از قطع مصرفش همراه مدفوع ترشحات زرد رنگ وگاها همراه بارگه های خونی هست وگاهی اوقات درد مقعد هم دارم بعد از تخلیه گاهی اوقات سمت چپ شکمم درد میگیره به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه

  1. مشاور کلینیک

   سلام. علائمی که ذکر کردین ناشی از بیمار یهای مختلفی ایجاد میشه جهت تشخیص دقیق باید آزمایشات دقیق انجام بشه.

 57. سلام من وقتی مدفوع میکنم بعدش ی مایع لزج سفیدی میاد و اصلا درد هم ندارم و هیچ علائمی دیگه ای هم ندارم لازمه به پزشک مراجعه کنم؟

 58. سلام من امروز تو دستشویی متوجه یه مایع لزج شیری رنگ شدم تقریبا
  اما درد و. اینام ندارم کیست مویی دارم
  ممکنه ترشحات اون باشه؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. احتمال داره کیست مویی ، باعث آبسه و یا حتی فیستول شده باشه. باید معاینه بشین. فورا برای درمان مراجعه کنید.

 59. سلام من ۳۴ سالمه و دیروز صبح هنگام دستشویی مایع سفید رنگ لجز خلط مانندی از مقعدم خارج شد اول فکر کردم اسهال شدم ولی بعدش بدون درد مدفوع مثل روزای دیگه خارج شد،شب وقتی خواب بودم احساس کردم باید برم دستشویی و دوباره همون اتفاق افتاد و مایع لجز مخاط مانند آبکی که یکم رنگ تیره داشت،(قبل خواب اب زرشک سیاه خورده بودم) همراه مدفوع که ریز و یوبس مانند بود خارج شد که بعد چند دقیقه دوباره مثل روزهای عادی مدفوع معمولی خارج شد،ولی نفخ و صدای زیادی داشت.هیچ علایم و درد دیگه ای هم نداشتم. فقط هر چند ماه هنگام خواب ناحیه مقعدم به شدت درد میگیره و مثل حس کشیدن و پارگی، که با آب گرم خوب میشه، سه سال پیشم یبوست گرفتم و زور زیاد زدم یه زائده ی گرد کنار مقعدم ایجاد شد که دردناک بود ولی سه روز بعدش کامل خوب شد

 60. سلام وقت بخیر، مشکل من اینه که خیلی وقته بعد از هر باری که شکمم کار می‌کنه( بااینکه یبوست هم ندارم)، و اینکه خوب می‌شورم خودمو، حدودا یه نیم ساعت بعد میبینم ترشحی از مقعدم خارج شده که زرد و قهوه ای رنگ و بوی نامطلوبی داره، و مجبورم لباس زیرم عوض کنم.
  لازم به ذکره که اولین بار زمانیکه یبوست گرفته بودم این اتفاق افتاد، اما بعدش دیگه ادامه پیدا کرد بعد هر بار کار کردن این مشکل ترشح دارم. نه درد دارم نه خونریزی نه خارش نه ورم نه هیچی. ورزشکارم هستم. نه مشکل گوارشی خاصی، فقط یه مقدار اندازه عدس بیرون زدن مقعدم که از نوجوانی همین بود. الان ۳۰ سالمه، مجردم و رابطه ای هم ندارم. مشکلم فقط همین ترشح رنگی بدبو بعد هربار عمل دفع هست. مشکل من چیه؟؟ آیا بواسیره؟

 61. وقت بخیر.خانم ۲۷ ساله هستم.از شش روز پیش ناحیه مقعدم مدام احساس خیس شدن دارم ک وقتی دستمال میکشم ترشحات آبکی زرد رنگ هست.و امروز بعد از مدفوع دوتا ترشح ژله ای ازم خارج شد ک وقتی روی دستمال کشیده شد ازش آب زرد رنگ اومد بیرون.البته قبلا هم گاهی ترشح داشتم.اما الان خیلی اذیتم مدام نگرانم لباسم کثیف شه.اما هیچ علامت خاص و دردی هم ندارم.علتش چی میتونه باشه و اینکه درمان داره؟ پیشاپیش متشکرم بابت وقتی ک گذاشتین

  1. کارشناس سایت

   وقت بخیر . عفونت مقعد علت های زیادی داره، بدون معاینه نمیشه نظری داد. جهت تشخیص و بررسی حضورا تشریف بیارید.

 62. سلام وقتتون بخیر.. یه سوال داشتم از خدمتتون..امروز صبح توی دسشویی بدون هیچ درد و خارش و علائم خاصی، مایع زرد رنگ لزجی از مقعدم خارج شد.. احساس دفع نداشتم .. چند ساعت بعد این اتفاق مجدد تکرار شد.. همراه با چند تکه مدفوع کوچیک و یوبس مانند.. همچنان هیچ احساس دفعی نداشتم.. از سن کم مقداری بیرون زدگی تو ناحیه ی مقعدم دارم که معمولا اذیت کننده نیست..ولی تا الان هیچ ترشحی نداشتم و امروز اولین بار بود که این اتفاق افتاده‌.. ممکنه عفونت یا مشکلی برام پیش اومده باشه که بخوام پیگیرش بشم؟

  1. کارشناس سایت

   سلام. بله احتمالا عفونت هست البته برای تشخیص قطعی باید معاینه بشین. احتمالا بواسیری که درمان نکردین عفونت کرده.

 63. سلام و عرض ادب
  دکتر من چند هفته پیش درد شکم همراه با کمردرد داشتم و همش دوست داشتم برم داخل دستشویی از مقعدم حالت مخاط خارج میشد بعد به دکتر مراجعه کردم برام آزمایش مدفوع و سونو نوشت انجام دادم ولی گفتن چیزی نیست و یک قرص دل درد بهم دادن. خوب شدم تا دوباره بعد از دوسه هفته مجدد الان همونطوری شدم و این دفعه با مطالعه چند مطلب متوجه شدم این سری با مخاط رگه های خون هم خارج شد در حد رگه های کمرنگ .
  اما با مطالبی که راجع به مشکلات روده خوندم و قبلاً هم مادرم کانسر کولون داشتن و فوت کردن استرسم بیشتر شده خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی نگرانم

  1. سلام. باید آزمایشات دقیق انجام بشه. با توجه به اینکه در خانواده هم سابقه این بیماری را داشتید، حتما جهت آزمایشات دقیق مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *