بواسیر در دختر مجرد

علت بواسیر در دختر مجرد و نوجوانان+بواسیر در چه سنی رخ می‌دهد؟

علت بواسیر در دختر مجرد چیست؟آیا نوجوانان هم به هموروئید مبتلا می‌شوند؟بواسیر از چه سنی شروع شده و در چه سنی رخ می‌دهد؟ با ما همراه باشید در ادامه به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

بواسیر یا همان هموروئید،بیماری یا عارضه‌ای به شدت رایج است،که در سال‌های اخیر به سبب تغییر سبک زندگی افراد جامعه و کم تحرکی نرخ ابتلا به آن به شدت رو به رشد است. این بیماری  هم در مردان و زنان مشاهده میشود و در هر سنی امکان ابتلا به آن وجود دارد اما آمارها و تجربیات نشان داده است زنان بیشتر از مردان افراد مسن بیشتر از جوانان به هموروئید مبتلا می‌شوند. بنابراین خطر ابتلا به بواسیر در دختران مجرد و نوجوانان نیز وجود دارد.

یکی از مهمترین عواملی که این روزها علت بواسیر در دختران مجرد شناخته می‌شود، اعتیاد به برقراری رابطه مقعدی است. این نوع رابطه به شدت برای مقعد مضر است و می‌تواند عامل ایجاد انواع بیماری‌ها و یا حتی بیماری‌های مقاربتی مثل زگیل تناسلی باشد.

بواسیر یا هموروئید در دختر مجرد

بیماری بواسیرمتورم شدن گشاد شدن یا اتساع دیواره سیاهرگ‌های مقعد است. هموروئیدها شبکه از سیاهرگ‌ها هستند که در اثر اعمال فشار متورم شده و شبیه به زائده گوشتی مشاهده می‌شود. اگر سیاهرگ‌های داخل مقعدی متورم شوند، این بیماری از نوع هموروئید داخلی است،و در صورتی که سیاهرگ‌های خارج از مقعد متورم شوند، هموروئید خارجی است. انواع این بیماری علائم و درمان مشابهی دارند اما شناسایی دقیق آنها بسیار اهمیت دارد بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک ها کلیک کنید.

علت بواسیر در دختر مجرد

علت بواسیر در دختر مجرد

همانطور که اشاره کردیم هر شرایط و مشکلی که باعث تحت فشار قرار گرفتن عروق مقعدی شود، می‌تواند علت بواسیر در دختر مجرد باشد. از مهمترین علل هموروئید در دختران مجرد می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم؛

یبوست مهم‌ترین علت بواسیر در دختر مجرد

یبوست یا همان دفع مدفوع به سختی باعث می‌شود،بیمار برای دفع مدفوع فشار زیادی را بر وریدهای مقعد و راست شده اعمال کند،بنابراین در نتیجه این شرایط هموروئید ایجاد می‌شود. با مصرف خوراکی‌هایی که حاوی فیبر هستند مثل انواع میوه‌ها و سبزیجات تازه و غلات می‌توان از یبوست جلوگیری کرد.

در صورتی که یبوست بعد از گذشت دو هفته با تغییر رژیم غذایی درمان نشد لازم است با پزشک در مورد علت بیماری و روش‌های درمان آن مشورت کنید.

رابطه مقعدی

یکی دیگر از علل رایج ابتلا به این بیماری برقراری رابطه جنسی مقعدی است. خوب است بدانید مقعد و راستوده ناحیه به شدت حساس هستند و نباید از مقعد را به عنوان عضو جنسی برقراری رابطه مقعدی می‌تواند عروق این ناحیه را تحت فشار قرار دهد و در نتیجه آن بیماری هموروئید ایجاد شود. با حذف رابطه مقعدی می‌توان از این بیماری جلوگیری کرد.

بی تحرکی

یکی دیگر از دلایل این بیماری بی تحرکی است نشستن زیاد می تواند فشار زیادی را بر عروق ناحیه وارد کرده و عامل ایجاد این بیماری باشد. اگر به سبب شغل خود مجبور هستید مدت طولانی از روز را بنشینید حداقل هر یک ساعت یکبار از جای خود بلند شده و چند قدم حرکت کنید و یا در ساعت استراحت و و یا صرف ناهار و شام بایستید.

اضافه وزن

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند سبب فشار و کشش عروق مقعدی شود بی‌شک اضافه وزن است. وزن اضافه می‌تواند باعث ایجاد هموروئید و یا دیگر بیماری‌ها شود بنابراین در اولین فرصت برای کاهش وزن خود اقدام کنید.

از دیگر عواملی که میتوانند سبب ایجاد هموروئید شود می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم.

 • اسهال مزمن و مکرر
 • سابقه خانوادگی ابتلا به بواسیر
 • سرفه یا عطسه مزمن
 • جابجایی اشیا سنگین
 • شرایط پزشکی یا بیماری‌هایی مثل بیماری التهابی روده
 • اضطراب و استرس
 • تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی 
 • مصرف برخی داروها مثل داروهای ضد افسردگی
 • ضعف عضلات کف لگن
 • افتادگی رکتوم یا رکتوسل 

درمان بواسیر در دختر مجرد

اولین خط درمان بواسیر تغییر در رژیم غذایی و مصرف دارو یا پماد است، اما متاسفانه در اکثر بیماران هموروئید با مصرف دارو و پماد درمان نمی‌شود. زیرا پمادها و داروهای موجود در تسکین درد، سوزش و خارش بیماری اثربخش هستند و تاثیری در درمان قطعی عارضه ندارند.

برای درمان قطعی این بیماری روش‌های جراحی اثربخش هستند. روش‌های متعددی برای جراحی بواسیر وجود دارد، به طور مثال برای درمان این بیماری با جراحی از روش‌های جراحی بواسیر با لیزر،هموروئید کتومی،اسکلروتراپی و رابر بند استفاده می‌شود. اما در حال حاضر بهترین روش موثر و سریع برای درمان این بیماری لیزر است برای اطلاعات بیشتر صفحهدرمان بواسیر با لیزر را مطالعه کنید.

علائم بواسیر در نوجوانان

این بیماری در نوجوانان به ندرت رخ می‌دهد اما شرایط زندگی و روحی فرد تاثیر بسیار زیادی در ایجاد این بیماری دارد. نوجوانانی که تحرک کمتری دارند و یا از استرس و اضطراب شدید رنج می‌برند و یا دچار اضافه وزن هستند، بیشتر در معرض این بیماری قرار میگیرند. یکی دیگر از عوامل ابتلا به این رژیم غذایی فاقد فیبر است.

 از علائم بواسیر در نوجوانان می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم؛

 • درد مقعد
 • سوزش و خارش مقعد
 • خونریزی
 • احساس مداوم نیاز به دفع مدفوع
 • التهاب و قرمزی و یا بیرون زدن زائده اضافه از مقعد

منبع : https://www.momjunction.com/articles/hemorrhoids-in-teens_00355805/

بیشتر بخوانید : برای اطلاعات بیشتر صفحهدرمان خانگی بواسیر و داروی بواسیر را مطالعه کنید.

بواسیر در چه سنی رخ می‌دهد؟

بواسیر در چه سنی رخ می‌دهد؟

بواسیر می‌تواند در هر سنی رخ دهد. همه افراد از نوزادی تا کهنسالی در معرض خطر این بیماری هستند. سبک زندگی و جسمی فرد مهمترین عواملی هستند که در ایجاد این بیماری نقش دارند.

 اما تجربه نشان داده افرادی که بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند در محدوده سنی ۴۰ تا ۶۵ سال قرار دارند. در واقع با بالا رفتن سن شانس ابتلا به بواسیر هم افزایش می‌یابد. زیرا با بالا رفتن سن اغلب افراد تحرک کمتری دارند و بیشتر به یبوست دچار می‌شوند. همچنین افزایش وزن در سنین بالا بیشتر است. از طرف دیگر افزایش سن و ورود به دوران سالمندی موجب تضعیف قدرت عضلات و کشش آنها می‌شود،و طبیعی است که خطر ابتلا به هموروئید هم افزایش می‌یابد.

سوالات متداول بواسیر در دختر مجرد

آیا ابتلا به هموروئید در 18 سالگی طبیعی است؟

افراد در هر سنی ممکن است به هموروئید مبتلا شوند . دکتر کیمبرو می‌گوید: «در حالی که هموروئیدها در سنین 45 تا 65 سالگی شایع‌تر هستند، دیدن آن در بزرگسالان جوان‌تر نیز غیرعادی نیست.

آیا استرس باعث هموروئید می شود؟

استرس مستقیماً باعث ایجاد یا بدتر شدن هموروئیدهای قبلی نمی شود . با این حال، استرس می تواند معده شما را ناراحت کند، باعث گرفتگی عضلات، اسهال یا یبوست شود. اسهال یا یبوست شدید می تواند منجر به هموروئید شود. هنگامی که استرس دارید، مغز شما سیگنال هایی را به معده می فرستد و در نتیجه واکنش هایی ایجاد می کند.

چه عادات بدی باعث هموروئید می شود؟

وزنه‌برداری و سایر فعالیت‌هایی که باعث فشار بیش از حد می‌شوند، فشار بیشتری بر وریدهای راست روده وارد می‌کنند. انجام کارهای سنگین در خارج از باشگاه نیز می تواند بواسیر را تشدید کند. اگر مرتباً اجسام سنگین را در باشگاه یا محل کار بلند می‌کنید، تکنیک‌های صحیح بلند کردن را تمرین کنید و فشار روی کمر و پشت خود را کاهش دهید.

6 دیدگاه دربارهٔ «علت بواسیر در دختر مجرد و نوجوانان+بواسیر در چه سنی رخ می‌دهد؟»

 1. سلام و عرض خسته نباشید.
  ااقای دکتر من فقط 18 سالمه و رابطه هم نداشتم اما یبوست شدید دارم آیا ممکن هست بواسیر داشته باشم چون تا الان 2 بار خونریزی داشتم و درد مقعد .با تشکر

 2. سلام. بعد از چند بار رابطه مقعدی بواسیر ایجاد میشه؟ رابطه مقعدی عوارض دیگه ای هم داره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *