درمان زگیل تناسلی با واجبی

درمان زگیل تناسلی با واجبی!؟ + تاثیرات و نحوه درمان

آیا درمان زگیل تناسلی با واجبی ممکن است؟ اگر از مبتلایان به این بیماری باشید حتماً در اینترنت گشتی زده و بحث” درمان زگیل تناسلی با واجبی” به چشمتان خورده است! همانطور که حتماً اطلاع دارید زگیل تناسلی بیماری عفونی شایع و از جنس بیماری‌های مقاربتی است،از طرفی واجبی ماده ضدعفونی کننده است که خاصیت موبری هم دارد،آیا می‌توان برای درمان زگیل تناسلی از واجبی استفاده کرد؟ تاثیر واجبی بر زگیل تناسلی در زنان و مردان چیست؟در ادامه به همه سوالات شما در رابطه با درمان زگیل تناسلی با واجبی پاسخ خواهیم داد. به طور کلی روش های درمان خانگی زگیل تناسلی و مواردی مثل استفاده از واجبی برای از بین بردن زائده ها هیچ پایه و اساس علمی ای نداشته و بر عکس ممکن است موجب بدتر شدن شرایط موجود هم شود.

درمان زگیل تناسلی با واجبی

مواد تشکیل دهنده واجبی، آهک زرنیخ و صمغ عربی است. واجبی از طریق یک واکنش شیمیایی موها را از ریشه سوزانده و از بین می‌برد و در واقع کاربرد اصلی آن موبر است. برخلاف تصور عموم و ادعای برخی افراد واجبی به هیچ وجه برای درمان زگیل تناسلی مناسب نیست زیرا هیچ مدرک علمی برای این ادعا به اثبات نرسیده است. استفاده از واجبی برای درمان زگیل تناسلی نه تنها به درمان آن کمک نکرده، بلکه می‌تواند عوارض جانبی شدیدتری را در پی داشته باشد و شرایط را وخیم‌تر کند بنابراین به هیچ عنوان و با هیچ روشی از واجبی برای درمان زگیل تناسلی استفاده نکنید!

همانطور که حتما اطلاع دارید زگیل تناسلی نوعی عفونت پوستی است که در اثر ابتلا به ویروس hpv ایجاد می‌شود،استفاده از نوره نمی‌تواند هیچ تاثیری در از بین بردن خود زائده‌های زگیل تناسلی، زگیل مقعد و یا حذف عفونت از بدن داشته باشد.

متاسفانه استفاده از واجبی برای درمان زگیل تناسلی یک باور غلط است و هیچ پایه علمی و تحقیقاتی ندارد، بسیار مشاهده شده بیمارانی که پس از استفاده از نوره یا واجبی به ما مراجعه می‌کنند و از عفونت شدید و التهاب رنج می‌برند. بهترین راهکار این است که به محض مشاهده زگیل‌های تناسلی به دکتر متخصص زگیل تناسلی مراجعه کنید تا متناسب با ناحیه و اندازه زگیل‌ها درمان مناسب تجویز گردد.

عوارض و تاثیر واجبی بر زگیل تناسلی

استفاده از واجبی برای درمان زگیل تناسلی ممکن است عوارض جانبی مختلف را به دنبال داشته باشد و تجربه ثابت کرده استفاده از این ماده برای زگیل می‌تواند منجر به مشکلات پوستی متعدد گردد،که از جمله آنها می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم:

  • تحریک و التهاب پوست
  • زخم های پوستی
  • خونریزی
  • درد
  • عفونت

اما افزون بر مشکلات پوستی استفاده از این ماده می‌تواند یک تاثیر بسیار بدی بر زگیل تناسلی داشته باشد و آن این است که واجبی باعث انتقال ویروس به دیگر قسمت‌های پوست خواهد شد. بنابراین استفاده از این ماده منجر به گسترش عفونت در بخش‌های سالم پوست می‌شود.

 نوره یا واجبی چیست؟

نوره یا همان واجبی پودر موبی است،که در شرایط پوستی سالم می‌تواند خواص درمانی و ضدعفونی کنندگی داشته باشد. در گذشته هم مردان و هم زنان از نوره برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌کردند. گفته می شود ،استفاده از واجبی با خاصیت لایه برداری و سفید کنندگی می تواند پوست بدن را روشن‌تر کند. اما در بهترین حالت استفاده از نوره می‌تواند موهای زائد را سوزانده و از بین ببرد ولی مسلماً هیچ تاثیری در از بین بردن زائده‌های زگیل نخواهد داشت حتی ممکن است منجر به تحریک این زائده‌ها شده و مشکلات دیگری را در پی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *