عکس زگیل تناسلی

گالری عکس زگیل تناسلی در زنان و مردان (تصاویر واضح و واقعی)

زگیل تناسلی یکی از شایع ترین بیماری‌های مقاربتی است که در ناحیه تناسلی زنان و مردان مشاهده می‌شود، اما تنها بیماری مقاربتی نیست! تشخیص دقیق و به موقع این بیماری اهمیت بسیار زیادی دارد. این بیماری تقریبا با ظاهر مشابه در افراد مختلف مشاهده می شود، و ممکن است در اندازه و رنگ متفاوت باشد. یک راه ساده برای تشخیص این بیماری مشاهده عکس زگیل تناسلی است.

در ادامه گالری کاملی از عکس های واضح زگیل تناسلی زنان و مردان، زگیل مقعد، دهان، صورت، کشاله ران و درمان با لیزر و کرایو را مشاهده خواهید کرد. 

زگیل تناسلی چیست با عکس

زگیل تناسلی چیست با عکس

زگیل تناسلی ( Genital Warts) شایع ترین بیماری مقاربتی حال حاضر است که در اثر برقراری رابطه جنسی به هر نوعی و فقط در طی تماس پوست با پوست منتقل می‌شود.

عامل این بیماری نوعی ویروس DNA دار به نام ویروس پاپیلومای انسانی است که سبب میشود، زائده هایی برجسته؛ خشن و توپر روی پوست ناحیه تناسلی زنان و مردان و مقعد و گاهی دهان مشاهده شود.

این زائده ها ممکن است داخل مقعد و ناحیه تناسلی ایجاد شود و یا انقدر ریز باشد که با چشم قابل مشاهده نباشد، بنابراین اگر با مشاهده عکس های زیر به وجود این بیماری شک کردید، در اولین فرصت با پزشک خود تماس بگیرید.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

بیماری زگیل تناسلی در زنان شایعتر از مردان است. در واقع انتقال این بیماری از مردان به زنان، سریع تر وراحت تر از انتقال آن از زنان به مردان است. همچنین عوارض این بیماری برای زنان خطرناک تر است. درگیری با انواعی از ویروس hpv می تواند منجر به سرطان دهانه رحم که رایج ترین سرطان در زنان است، شود. به همین جهت زنان بعد از درمان زگیل ها، باید مرتباً تحت نظر پزشک باشند؛ تا دهانه رحم را با آزمایش پاپ اسمیر از نظر سلولهای پیش سرطانی مورد بررسی قرار گیرد.

در زنان زائده های زگیل تناسلی بر روی ناحیه فرج، لب های واژن، دهانه رحم، مقعد، داخل واژن و مجرای ادرار مشاهده می‌شود. ممکن است این زائده ها قابل مشاهده نباشد، بنابراین هر سوزش، درد، التهاب و خونریزی بی دلیل را جدی گرفته و جهت معاینه و بررسی با پزشک مشورت کنید.

تصویر زگیل تناسلی زنان
عکس زگیل تناسلی واژن
تصویر زگیل واژن
تصویر زگیل واژن
عکس زگیل واژن
عکس زگیل زنان
عکس زگیل تناسلی زنان

برای درمان زگیل تناسلی به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ کدام متخصص زگیل تناسلی را درمان میکند؟ برای اطلاعات بیشتر صفحه دکتر زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

عکس واضح از زگیل تناسلی مردان

زگیل تناسلی در مردان، زائده های برجسته و غیرسرطانی است که در نواحی بر روی آلت، پوست اطراف آلت، بیضه ها و پنیس مشاهده می‌شود. این زائده ها شبیه به گل کلم و در لمس خشن و سفت هستند. 

این زائده برای مردان نیز می تواند خطر آفرین باشد و عوارضی مثل سرطان را به همراه داشته باشد. بنابراین مردانی که سابقه ابتلا به این بیماری را دارند، باید تحت نظر پزشک باشند.

عکس زگیل تناسلی مردان
عکس زگیل تناسلی مردان
زگیل تناسلی آلت
زگیل تناسلی آلت
عکس زگیل تناسلی
عکس زگیل تناسلی در مردان بیضه
عکس زگیل بیضه- عکس زگیل تناسلی در مردان

عکس زگیل مقعدی 

در صورت برقراری رابطه جنسی مقعدی این ویروس به این ناحیه هم منتقل شده و احتمال دارد، زگیل در اطراف مقعد و یا داخل مقعد ایجاد شود. در صورت اجابت مزاج همراه با درد یا خونریزی باید برای معاینه مراجعه کنید. برای درمان زگیل مقعد بهترین روش درمان لیزر است. 

عکس زگیل مقعدی
عکس زگیل مقعدی

عکس قبل و بعد لیزر زگیل تناسلی

بهترین راه قطعی و فوری برای درمان زگیل تناسلی لیزر است. لیزر در یک جلسه و در کمتر از نیم ساعت زائده های زگیل تناسلی را از بین می برد. لیزر با کمترین میزان عود و انتقال بیماری بهترین روش درمان این عارضه شناخته می‌شود. 

همان طور که در عکس نیز مشخص است، لیزر بدون اینکه ردی از زگیل باقی بگذارد به طور کامل و عمقی پوست را پاکسازی می نماید.

بیشتر بخوانید : درمان زگیل تناسلی با لیزر + عوارض و مراقبتها

عکس قبل و بعد لیزر زگیل تناسلی

عکس قبل و بعد کرایو زگیل تناسلی

کرایوتراپی یا سرما درمانی یکی دیگر از روشهای درمان زگیل است که به صورت سرپایی انجام می‌شود. برای انجام کرایو گاز خصوصی بر روی زائده ها اسپری می‌شود. جهت اثر بخشی باید کرایو بین 2 تا 4 جلسه تکرار شود، همچنین کرایو برای زگیل‌های بزرگ تر یا زائده هایی که در نواحی حساس هستند، مناسب نیست. یکی از معایب کرایو این است که ممکن است جای زائده ها روی پوست بماند.

 در عکس زیر می توانید مراحل ترمیم زگیل با کرایو را مشاهده کنید.

عکس قبل و بعد کرایو زگیل تناسلی

عکس زگیل تناسلی دهانی

در صورت برقراری رابطه دهانی یعنی تماس دهان و زبان با ناحیه تناسلی آلوده، احتمال ایجاد زگیل تناسلی در دهان وجود دارد. زگیل دهان می تواند بر روی لب ها، زبان، لثه ها، و داخل دهان مشاهده شود.

عکس زگیل دهان
عکس زگیل تناسلی دهانی
زگیل تناسلی دهان

عکس زگیل صورت

ویروس پاپیلومای انسانی یا همان hpv بیشتر از 100 نوع مختلف داشته و نزدیک به 40 نوع از آن عامل ایجاد زگیل در نواحی تناسلی و مابقی عامل ایجاد زگیل در دیگر نواحی بدن هستند. بنابراین ویروسی که باعث زگیل صورت می‌شود، نیز ویروس پاپیلومای انسانی است، اما این ویروس از طریق رابطه جنسی منتقل نمی‌شود و باعث ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی نخواهد شد. در صورت مشاهده زائده مشکوک روی پوست صورت برای درمان با پزشک مشورت کنید. 

عکس زگیل صورت
عکس زگیل صورت

عکس زگیل تناسلی در کشاله ران

یکی دیگر از نواحی که احتمال ایجاد زگیل در آن بسیار زیاد است، کشاله ران است. در عکس زیر می توانید تصویری از زگیل در این ناحیه را مشاهده کنید.

عکس زگیل تناسلی کشاله ران

عکس زگیل تناسلی خفیف

اگر تعداد زگیل های کم و یا اندازه آنها کوچک باشد، خفیف نام می‌گیرد، اما از کنار این زگیل ها نیز نباید به سادگی عبور کرد. زیرا بی توجهی به درمان این زائده موجب گسترش و افزایش تعداد آنها خواهد شد. برای زائده های کوچک تر معمولا مصرف پماد تجویز میشود.

زگیل تناسلی خفیف

سوالات متداول عکس زگیل تناسلی

شکل ظاهری زگیل تناسلی چگونه است؟

زگیل ها مانند زائده های خشن، به رنگ پوست یا خاکستری مایل به سفید روی پوست هستند . زگیل های تناسلی اغلب ظاهری مشابه گل کلم دارند، اما برخی صاف هستند.

ضایعات گوشتی یا خاکستری در اطراف واژن، مقعد یا بالای ران، خارش یا خونریزی از واژن یا مقعد و تغییرات در جریان ادرار.

زگیل تناسلی چقدر طول می کشد؟

حدود 80٪ از افراد مبتلا به HPV عفونت را به طور خود به خود در عرض 18 تا 24 ماه از بین می‌برند . درمان بسته به تعداد، اندازه و محل زگیل متفاوت است. درمان می تواند باعث بی رنگی دائمی، خارش، درد و جای زخم شود.

7 دیدگاه دربارهٔ «گالری عکس زگیل تناسلی در زنان و مردان (تصاویر واضح و واقعی)»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *