عکس شقاق مقعدی

گالری {عکس شقاق مقعدی} خفیف و بیرون زده،  تصویر شکل ظاهری زخم فیشر

مشاهده عکس شقاق مقعدی راحت ترین راه برای شناسایی بیماری و داشتن اطلاعات دقیق در رابطه با آن است. بیماری زخم مقعدی یا فیشر عارضه دردناکی است که در اثر ایجاد یک زخم یا ترک عمیق در مقعد ایجاد می‌شو‌د. بسته به میزان پیشرفت این عارضه درمان های متعددی پیشنهاد می‌شود. این درمان ها از درمان خانگی، پماد شقاق تا تزریق بوتاکس و از جراحی تا لیزر شقاق متفاوت است.

مطالعه ادامه مطلب به شما کمک خواهد کرد بامفهوم شقاق چیست با عکس آشنا شوید، در ادامه این مطلب می توانید گالری کاملی از شکل ظاهری شقاق بیرون زده، خفیف و عکس فیشر قبل و بعد از عمل با جراحی و لیزر را مشاهده کنید.

ویزیت رایگان در واتساپ

برای مشاوره آنلاین و یا رزرو نوبت ویزیت به این شماره در واتساپ پیام دهید.

شقاق چیست با عکس

شقاقیا زخم مقعد، به ایجاد ترک یا شکاف عمیق در عضله‌ی مقعدی گفته می‌شود. که در اثر اعمال فشار شدید در عضله ی مقعد ایجاد می‌شود.

علت بیماری تحت فشار قرار گرفتن عضله در اثر عوامل متعددی همچون زایمان، بارداری، یبوست و … است. از دیگر نشانه‌های این عارضه می‌توانیم به خونریزی، خارش، سوزش، التهاب اطراف مقعد اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید : شقاق چیست؟

شقاق چیست با عکس
شقاق چیست با عکس
عکس شقاق مقعدی
عکس فیشر

همان طور که در عکس ها نیز مشخص است، این بیماری می تواند با شدت ها و ظاهرهای متفاوتی ظاهر شود. بسته مدت زمانی که از شروع بیماری گذشته عمل و طول زخم ها متفاوت است.

درد در تمامی انواع این بیماری احساس می‌شود و علت این امر هم ظاهر شدن زخم فیشر در موضعی حساس و مملو از پایانه‌های عصبی است. این درد معمولاً به حدی شدید است که بیمار اجازه معاینه دستی را به پزشک نمی دهد.همچنین با توجه به عکس شقاق مقعدی می‌توان دریافت کرد. التهاب و عفونت در این بیماری بسیار شایع است. اگر عمق زخم افزایش یابد. ممکن است بیماری دچار خونریزی شود. خون خارج شده از زخم فیشر به رنگ قرمز روشن است.

عکس شقاق بیرون زده

هرگاه در ناحیه مقعد زخم مشاهده کردید و یا احساس ، سوزش و یا خارش غیر طبیعی داشتید، فورا برای درمان شقاق اقدام کنید. زیرا اگر مدت طولانی این بیماری درمن نشود، به حدی عمیق شده که لبه های آن بیرون می‌زند و در این صورت شقاق بیرون زده نام میگیرد. در ادامه عکس شقاق بیرون زده را مشاهده می‌کنید :

عکس شقاق بیرون زده
عکس شقاق بیرون زده
تصویر شقاق بیرون زده
عکس فیشر بیرون زده

عکس شقاق بعد از لیزر

یکی از بهترین راه‌های موثر درمان این بیماری، با کمترین خطر و عود مجدد لیزر است. لیزر شقاق سرپایی، در مطب پزشک و بدون نیاز به بیهوشی انجام شده و بیمار نیز بلافاصله مرخص خواهد شد. این درمان در حین عمل درد و خونریزی ایجاد نمیکند و برعکس درد بیمار بر اثر شقاق بلافاصله بعد از عمل تسکین می‌یابدو بعد از انجام جراحی با لیزر هم احتمال عود مجدد بیماری و عوارض احتمالی بسیار کمتر خواهد بود.

همان طور که در عکس های زیر میبیند، جای زخم و اثری از شقاق باقی نمی ماند.

تصویر عمل شقاق با لیزر
عکس مقعد بعد از عمل شقاق با لیزر/ بدون آسیب جای زخم و بخیه

لیزر چگونه انجام میشود؟ چه عوارض و مراقب هایی نیاز دارد؟ برای درمان شقاق به چه با لیزر متخصصی مراجعه کنیم؟ هزینه درمان لیزری چقدر است؟ برای اطلاعات بیشتر بر روی دکمه ها زیر کلیک کنید:

عکس شقاق بعد از عمل

عمل جراحی شقاق یکی دیگر از روشهای درمان این بیماری است، عمل جراحی در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. بعد از جراحی بیمار باید حداقل یک شب را در بیمارستان بستری شود. همچنین بعد از عمل ریسک آسیب به اعصاب عضله، بی اختیاری و عفونت وجود دارد. به علاوه جای عمل و بخیه ها در بیشتر موارد می ماند. در عکس های زیر می توانید عکس شقاق بعد از عمل را مشاهده کنید :

عکس شقاق بعد از عمل

عکس شقاق خفیف

این بیماری بسته به مدت زمانی که از شروع علائم گذشته و طول و عمق زخم به دو نوع خفیف (حاد) و مزمن تقسیم بندی می‌شود. در نوع خفیف یا حاد عمق زخم کمتر و شدت علائم بیشتر است. در صورتی که پس از 8 هفته از شروع علائم اولیه بگذرد، بیماری وارد فاز مزمن می‌شود. همان طور که در عکس فیشر مقعدی نیز مشاهده می‌‍کنید. عمق زخم به عضله اسفنکتر رسیده و می‌تواند درد شدیدی را به همراه داشته باشد. در ادامه می توانید عکس شقاق خفیف را مشاهده کنید :

عکس شقاق خفیف
عکس شقاق خفیف
تصویر شقاق حاد (خفیف) و مزمن

آیا من شقاق دارم؟

کارشناسان ما با بررسی علائم و عکس شقاق به تشخیص و درمان این بیماری کمک میکنند.

عکس شقاق (فیشر) و بواسیر

بیماری فیشر و بواسیر هر دو از بیماریهای مقعدی به شمار می روند. فیشر به ترک عمیق و دردناک ناحیه مقعدی گفته میشود. در حالی که بواسیر رگ های متورم شده داخل مقعد و یا خارج از آن است که می تواند به شکل زائده ای گوشتی از مقعد خارج شود. تشابه علائم این بیماری ها مثل درد، خونریزی و یا سوزش در برخی از موارد موجب شده بیماران دچار گمراهی شوند. لازم به ذکر است که درمان بواسیر و شقاق با لیزر امکان پذیر است. در ادامه تصویر شقاق و بواسیر را مشاهده می‌کنید.

عکس شقاق و بواسیر

38 دیدگاه دربارهٔ «گالری {عکس شقاق مقعدی} خفیف و بیرون زده،  تصویر شکل ظاهری زخم فیشر»

 1. سلام . من حس میکنم شقاق دارم. زخمی مشاهده نمیکنم اما مقعدم خیلی درد و سوزش داره. چه راهی پیشنهاد می دین.

 2. سلام آقای دکتر، من یبوست شدید دارم. الان مدتی هست که یک زخم عمیق در کنار مقعدم ایجاد شده، چطور میتونم مطمئن بشم که این زخم همون شقاق هست؟ ممنون از راهنمایی تون

 3. سلام دکتر من معمولاً مشکلات اجابت مزاج دارم و مدام یبوست میگیرم. چند وقت پیش درد شدید گرفتم و خونریزی هم داشتم. وقتی بررسی کردم یه زخم کوچیک دیدم. الان مطمئن نیستم که اون شقاق هست یا نه ؟ با چه کاری انجام بدم؟

 4. سلام. من چندین ماه پیش هم اسهال داشتم. بعد از مدتی متوجه درد و سوزش شدید مقعد شدم. یه برجستگی هم نزدیک مقعدم ایجاد شده که زخم نیست. آیا این همون شقاق هست؟

 5. سلام. آیا زخم شقاق خطرناک هست و میتونه عفونت کنه؟ اگر قرمز شده باشه یعنی عفونت کرده؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. خطرناک نیست اما در ناحیه ای حساس واقع شده و احتمال عفونت آن وجود دارد. بله وقتی قرمز شده یعنی عفونت کرده است.

 6. سلام تقریبا کمتر از یک ماهه که یک برآمدگی کوچک مثل جوش در ناحیه بیرونی مقعد من دراومده.این برآمدگی بواسیره؟؟

 7. سلام وقت بخیر ممنون از راهنماییها تون ، بنده دو ماه پیش تورمی سیاه در بیرون مقعد داشتم که برطرف شده حالاهم هنگام اجابت مزاج در خارجی ترین نقطه مقعد سوزش زیادی دارم و وقتی با دست اطراف مقعد را فشار میدهم ظاهرا مدفوع به قسمت زخمی مقعد برخورد نمیکند و با سوزش کمتر و قابل تحمل دفع میشود. گاهی هم البته بندرت اجابت مزاج موجب زخم و مختصری خونریزی میشود. آیا برای سرطان میشه مشکوک شد یا خیر؟ متشکرم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید زخم مقعد درمان کنید تا مشکل تون رفع بشه.
   اما در مورد سرطان نمیشه به این شکل تشخیص داد. باید معاینه و بررسی های دقیق انجام شود.

 8. سلام. آیا فیشر میتونه باعث خونریزی بشه؟ من مقعدم زخم شد ه و کمی درد و خونریزی قطره ای دارم.

 9. سلام من چند روز کرونا گرفتم و بعدش اسهال شدم . بعد از گذشت چند روز که مقعدم درد میکرد متوجه شدم که یک زخم روی مقعدم زده. الان باید چیکار کنم . 10 روز گذشته و زخمم خوب نمیشه.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. احتمالا این زخم شقاق هست. اگر در این مدت بهبود نیافته باید جراحی انجام بدین.

 10. سید محمد جواد سیدی

  سلام دکتر من بواسیر بیرونی دارم لطفا راهنمایی وکمک کنید.چون دردش داره غیر قابل تحمل داره میشه

  1. مشاور کلینیک

   سلام. درد علت های مختلفی داره و همیشه ناشی از شقاق نیست . پس پیشنهاد میکنم، برای معاینه و بررسی حضورا تشریف بیارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *