دکتر جراح شقاق

بهترین دکتر جراح شقاق در تهران + کلینیک تخصصی برای فیشر مقعد

یکی از سوالات اغلب بیماران مبتلا به شقاق این است که چه زمانی برای درمان مراجعه کنیم و برای درمان شقاق به چه دکتری مراجعه کنیم؟ در ادامه این بحث به معرفی متخصص و دکتر شقاق مقعدی و آمادگی هایی که باید قبل از مراجعه به پزشک داشته باشید، می پردازیم:

شاید شقاق یا فیشر در ظاهر یک زخم سطحی به نظر برسد، اما بیمارانی که آن را تجربه کرده اند، خوب می دانند که این بیماری به شدت دردناک و آزاردهنده بوده و اگر هرچه سریع تر برای درمان فیشر اقدام نکنند، عمق آن افزایش یافته و بیمار خونریزی شدیدی را تجربه می کند.

شقاق یا فیشر یک زخم، ترک یا بریدگی عمیق در مقعد است، که عمق آن می تواند تا مخاط مقعد و پوست اطراف آن باشد و در صورت ادامه یافتن، ممکن است عمق آن به عضله مقعدی نیز برسد.

علت

 • وارد کردن فشار به مقعد حین دفع
 • زایمان یا بارداری
 • یبوست و اسهال طولانی مدت و درمان نشده
 • رابطه جنسی مقعدی
 • فعالیت کم
 • تنگی دریچه مقعد

علائم

 • درد
 • خونریزی
 • خارش و سوزش
 • التهاب و تورم اطراف مقعد
 • عفونت
 • مشاهده یک زخم یا ترک عمیق و ملتهب در مقعد (در این صفحه تصویر زخم شقاق را مشاهده کنید.)

بهترین دکتر شقاق، متخصص جراح عمومی است که علاوه بر تسلط و دانش، تجربه کافی در زمینه جراحی ناحیه مقعد را داشته و می تواند علاوه بر درمان قطعی، عوارض بعد از جراحی شقاق را به حداقل کاهش دهد.

ویزیت آنلاین در واتساپ

جهت مشاوره درمان شقاق و یا رزرو نوبت ویزیت تماس بگیرید.

چه زمانی به دکتر شقاق مراجعه کنیم؟

به محض تجربه علائم این بیماری باید با پزشک مشورت کنید. اگر هنگام دفع مدفوع و یا بعد از آن دچار درد مقعد می شوید و یا اگر از مقعد شما خون دفع میشود. (خون در مدفوع یا خونریزی مقعدی و …) لازم است هرچه سریع تر با پزشک مشورت کنید.

اگر شقاق به موقع درمان نشود، بیمار دچار عوارضی مثل درد و خونریزی شدید و کم خونی میشود.

در ضمن به یاد داشته باشید درمان این بیماری در مراحل اولیه راحت تر است، هر چقدر درمان بیماری را به تاخیر بیندازید، علائم بیماری پیشرفت کرده و درمان پیچیده تر خواهد شد.

فشار و اسپاسم شدید و تنگی دریچه مقعد موجب می‌شود، این زخم به این راحتی ها ترمیم نشود، برای درمان بخشی از عضله قطع شده و یا در آن برش ایجاد شود. در گذشته این جراحی در اتاق عمل با استفاده از چاقوی جراحی انجام می شد، اما در حال حاضر لیزر، جایگزین چاقو شده و بدون این اینکه بیمار دردی را احساس کند و یا حتی دچار خونریزی شود، سرپایی زخم را ترمیم می‌نماید.

در حال حاضر بهترین راهی که برای درمان شقاق وجود دارد، لیزر درمانی است. لیزر را میتوانید در یک جلسه سرپایی، بدون درد یا خونریزی انجام دهید.

بیشتر بخوانید : درمان شقاق با لیزر

تعیین وقت ویزیت

برای تعیین وقت مشاوره و ویزیت تماس بگیرید.

برای درمان شقاق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

جهت تشخیص و مشاوره و درمان شقاق میتوانید از پزشکان زیر کمک بگیرید:

متخصص جراحی عمومی / بهترین دکتر شقاق

علت شقاق فشار و اسپاسم شدید در عضله مقعد است. بنابراین اگر بعد از 2 هفته روشهای خانگی یا دارویی نتوانستند این بیماری را رفع کنند. برای درمان قطعی انجام، جراحی الزامی است، و برای عمل جراحی شقاق باید از متخصص جراح کمک بگیرید.

جراح عمومی یکی از تخصص های جراحی است که بر اندام های مختلف بدن تمرکز دارد، و به همین جهت عمومی نامیده می شود که دربردارنده تمامی اعضای بدن است. بنابراین بهترین گزینه دکتر برای درمان شقاق مقعدی، متخصص جراح است.

اگر درمان شقاق توسط متخصص جراح عمومی انجام شود، مسلما روند درمان به بهترین شکل ممکن پیش رفته و طول دوره نقاهت و عوارض بعد از جراحی نیز به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.

مشورت با متخصص جراح

 مشاوره رایگان در واتساپ با متخصص جراحی عمومی

پزشک عمومی

شقاق مقعد در ناحیه ی نشیمنگاهی ایجاد می‌شود و معمولاً زخم آن به سادگی و با معاینه جسمی قابل تشخیص است. برای تشخیص؛ بیمار میتوانید از پزشک عمومی یا گوارش کمک بگیرید. اغلب پزشکان عمومی مصرف داروی شقاق برای ترمیم این زخم را پیشنهاد می دهند. و در صورت عدم بهبودی بیمار به متخصص ارجاع خواهند داد.

برای آشنایی با همه روشهای جراحی شقاق بر روی لینک کلیک کنید.


متخصص کولورکتال

یکی دیگر از گزینه‌های پزشک که می‌تواند به شما در درمان این بیماری کمک ویژه ای نماید، متخصص کلورکتال است به شرطی که تجربه درمان این بیماری را داشته باشد. این متخصص بیماری های مرتبط با دستگاه گوارش مثل روده بزرگ، راست روده و مقعد را درمان می‌کند.

بهترین جراح شقاق چه ویژگی هایی دارد؟

یک پزشک جراح خوب باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • مسلم است که یک پزشک باید در کار خود متخصص و با تجربه باشد. برای اطمینان می توانید از دیگر بیماران که به این پزشک مراجعه کرده اند، پرسش جو کنید. بررسی سوابق پزشک و نظرات دیگر بیماران نیز می تواند به شما در این مورد کمک کند. 
 • تسلط بر دانش پزشکی روز دنیا و استفاده از بهترین تجهیزات باعث میشود تا پزشک بهترین و سریعترین درمان را به شما معرفی نماید. 
 • برخورداری از تعرفه مناسب برای درمان 
 • زمان مناسب برای رسیدگی به بیمار را داشته باشد. شقاق بیماری است که باید هرچه سریع تر درمان شود. تعلل در درمان می تواند باعث پیشرفت بیماری شما شود.

بیشتر بخوانید : هزینه درمان شقاق با لیزر چقدر است؟

معرفی کلینیک لیزر شقاق در تهران

مرکز درمان تهران یکی از مراکزی است که به صورت تخصصی در زمینه درمان بیماریهای نشیمنگاهی مثل بواسیر، شقاق، کیست موئی و فیستول با لیزر در تهران فعالیت دارد. این مرکز بیشتر از 10 سال سابقه داشته و تجربه موفق درمان هزاران بیماران را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.

 این مجموعه از بهترین تجهیزات لیزر برای درمان شقاق استفاده می نماید و از پرسنلی مجرب و دوره دیده تشکیل شده است. پزشک این کلینیک متخصص جراح، دارای بورد تخصصی و استاد دانشگاه هستند. به علاوه این کلینیک از بهترین روش درمان، یعنی لیزر برای شقاق استفاده می کند.

مزایای درمان شقاق در مرکز درمان تهران

 • استفاده از بهترین تجهیزات مدرن در درمان شقاق
 • بهره مندی از تجربه مثبت هزاران بیماری که قبلا به همین روش درمان شده اند.
 • دارا بودن پرسنلی مجرب و دوره دیده
 • رعایت بهداشت و استریلیزه بدون مطب
 • فراهم بودن مشاوره با پزشک قبل و بعد از درمان
 • رعایت اصولی درمان و بهترین تکینیکهای درمان این بیماری

برای اطلاعات بیشتر صفحه عمل شقاق با لیزر را مطالعه کنید.

 آمادگی های قبل از مراجعه به دکتر شقاق

کارهایی که باید انجام دهید:

 • یادآوری اطلاعات شخصی مثل عادات و سبک زندگی و تغییرات که اخیرا در وضعیت سلامتی شما به وجود آمده است.
 • به یاد داشتن نام دارو و مکمل هایی که مصرف می کنید، به همراه دوز آنها
 • در صورت امکان با یکی از اعضای خانواده و یا دوستان به پزشک مراجعه کنید.

سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسید:

 • علت بیماری من چیست؟
 • آیا به انجام آزمایشات خاصی نیاز دارم؟
 • شرایط من موقتی است یا دائمی؟
 • بهترین گزینه ی درمان برای من چیست؟
 • چه کارهایی علائم را من را تشدید کرده و یا بهبود میبخشد؟
 • چه رژیم غذایی را به من پیشنهاد می کنید؟

کارهایی که قبل از مراجعه به پزشک باید انجام دهید:

اغلب این وضعیت در نتیجه ی یبوست مزمن ایجاد شده و یا یبوست آن را تشدید کرده است. بنابراین حداقل کاری که قبل از مراجعه به پزشک می توانید انجام دهید، کنترل یبوست است، برای این منظور لازم است که رژیم غذایی سالم و سرشار از فیبر داشته باشید. 

فیبر نوعی ماده ی غذایی است که در بدن هضم نمیشود و در انواع سبزیجات، میوه ها و غلات یافت میشود. در ضمن انجام ورزش و نوشیدن 8 لیوان آب در طول روز می تواند به شما در کنترل این وضعیت کمک کند. 

سوالات متداول دکتر شقاق

آیا دکتر پوست می تواند شقاق را درمان کند؟

دکتر پوست می تواند این بیماری را تشخیص دهد، برای درمان نیز مصرف پماد را تجویز می کند اما جراحی انجام نمیدهد. در صورتی که بعد از 2 هفته با مصرف پماد شقاق رفع نشد، یعنی باید جراحی انجام شود و باید با متخصص جراح مشورت کنید.

چه روش هایی برای رزرو نوبت ویزیت وجود دارد؟

برای رزرو نوبت ویزیت می توانید به با شماره تلفن ( 02186084961 ) در تماس باشید و یا از طریق واتساپ ( ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ ) برای گرفتن نوبت ویزیت اقدام کنید.

برای درمان شقاق با لیزر به چه متخصصی مراجعه کنم؟

برای لیزر درمانی می توانید از متخصص جراح عمومی کمک بگیرید.

51 دیدگاه دربارهٔ «بهترین دکتر جراح شقاق در تهران + کلینیک تخصصی برای فیشر مقعد»

 1. سلام دکتر، من یک سال هست که شقاق دارم. الان درد و سوزش مقعد خیلی شدید شده، میخواستم بدونم چه دارویی برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنید.

 2. آقای دکتر واقعا کارشون حرف نداره. شقاقی که سال ها برای من کابوس شده بود، با کمک ایشون از بین رفت.

  1. سلام. بی حسی با سوزن بسیار نازک و فقط به موضع درگیر تزریق میشود. بی حسی نخاعی در این مورد کاربرد ندارد.

 3. سلام آقای دکتر من تازگی متوجه خونریزی مقعدی شدم، رفتم دکتر و تشخیص شقاق دادن. لطفا راهنمایی کنید که چطر می تونم این بیماری درمان کنم؟ ممنون

  1. سلام. در مراحل اولیه به بیماران رعایت رژیم غذایی و استفاده از پماد تجویز میشود. اگر زخم در طی 2 هفته با این روشها برطرف نشد، لازم است که جراحی لیزری یا سنتی انجام شود.

 4. سلام. من تا الان دو مرتبه عمل شقاق انجام دادم و باز هم عود کرده، آیا میتونم این بار با لیزر عمل انجام بدم؟

  1. سلام. اصلا نگران نباشید. بی حسی توسط یک سوزن نازک تزریق میشود و بیمار در طی لیزر درمانی درد و خونریزی احساس نخواهد کرد.

 5. سلام خدمت آقای دکتر، من حدود هشت ماه پیش بخاطر درد شدید و خونریزی رفتم دکتر، ایشون تشخیص شقاق دادن و برای درمان هم تزریق بوتاکس تجویز کردن. اون موقع درد من خوب شد و تقریباً مشکلی نداشتم الان باز دردم شدید شده و علائم من برگشته. دکتر گفتن با لیزر انجام بدم تشخیص شما چی هست؟ ممنون از راهنمایی تون

  1. سلام. بوتاکس درمان قطعی این بیماری نیست! و فقط در بهترین حالت می توان درد بیمار را کاهش دهد. برای درمان قطعی باید جراحی لیزری انجام شود.

 6. سلام اقای دکتر. من چند ماهی هست که شقاق دارم. رفتم دکتر و ایشون مصرف دو پماد رکتول و دیلتیژل را تجویز کردند، من 5 هفته این پماد مصرف کردم و علائم من بهتر شده بود. اما الان مجدد این علائم برگشته شما چه دارویی تجویز می کنید؟
  ممنونم

  1. سلام. شقاق با مصرف پماد درمان نمیشود، برای رفع دائمی این بیماری انجام جراحی به روش سنتی و لیزر درمانی الزامی است.

 7. سلام آقای دکتر. من خیلی از شما ممنونم شما تونستید مشکل مادر من که سالها از شقاق رنج می برد، درمان کنید. تا آخر عمر مدیون تون هستم.

 8. سلام. من تهران زندگی نمیکنم و برام رفت و آمد مشکل هست. میخواستم بدونم میشه یک جلسه حضوری برای تشخیص و درمان بیام؟ ممنون

 9. سلام من احساس درد و سوزش شدیدی در مقعد داردپم. می خواستم بدونم آیا این همون شقاق هست یا خیر ؟

 10. باسلام
  اقای دکتر من از سال ۹۲ تا کنون چند مرتبه درد شدید در مقعد با خون ریزی کم دارم در سال ۸۲ به من شیاف- ملین دادند چند مرتبه دیگه هم این جور شدم دور مقعد حالت تورم داره ومدفوع با درد وسوزش همراه است چهار شنبه همین هفته پیش دکتر قمری رفتم تشخیص دادند شقاق وبواسیر دارید ولی امکان عمل با لیزر نیست خواستم ببینم نظر شما چیه ممنون میشم از مقعد در روزهای اول عکس گرفتن فکر میکنم الان کمی بهتر شده ولی درد وسوزش رو هنوز دارم بعضی وقتها این درد ساعتها بعد اجابت مزاج وجود داره بعضی اوقات خیلی کمتره

 11. سلام. آقای دکتر
  من ساکن اصفهات هستم. آیا در اونجا دکتری میشناسین که لیزر انجام بدن؟ با تشکر

  1. مشاور کلینیک

   سلام. خیر متاسفانه. اما می تونید یک روز به تهران سفر کنید تا میزبان شما باشیم. لیزر در یک جلسه سرپایی و بدون درد یا خونریزی انج.ام میشود

 12. سلام. آقای دکتر. من یک زخم ریز روی مقعدم دارم که مدت زیادی هست و خیلی دردناکه آیا این همون شقاق هست یا ممکن چیز دیگه ای باشه؟

 13. سلام. من مشکلم رو با پزشک عمومی در میون گذاشتم. گفتن برم مطب شون جراحی کوکچی هست و خودشون انجام میدن. به نظرتون پزشک عمومی میتونن این جراحی انجام بدن و اینکه عوارض داره یا نه؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. خیر. پزشک عمومی صلاحیت انجام این جراحی ندارن. این کار میتونه باعبث آسیب مقعد و عوارض بعدی بشه. این جراحی باید توسط متخصص جراح عمومی انجام شود.

 14. سلام. آقای دکتر من میخوام از شهرستان بیام برای عمل، چه زمانی باید برای نوبت بیام تهران؟

 15. سلام
  حدود 3 هفته است که دچار درد معقدی شدم که با یک دفع یبوست بوجود اومد. هیچ تغییری در رژیم غذایی روزانه من بوجود نیامده ولی دلیل این یبوست رو نمیدونم. مدتی درد و خارش داشتم و مدتیه که خیلی بهتر شده ولی رفع نشده. می خواستم ببینم با لیزر میشه درمان کرد و اینکه لیزر عوارضی هم داره؟ ممنونم.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید اول مشخص بشه علت درد چیه. شاید اصلا نیازی به جراحی یا لیزر نباشه. جهت معاینه و بررسی حضورا تشریف بیارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *