هزینه درمان شقاق با لیزر و عمل جراحی فیشر مقعدی

هزینه درمان شقاق با لیزر (قیمت جدید 1403 ) مقایسه هزینه با عمل

اگر شما هم جزء بیمارانی هستید که شقاق در آنها مدام عود میکند و یا خونریزی و درد امان اشان را بریده!، وقت آن رسیده که سریعاً برای جراحی سنتی یا لیزر آماده شوید. یکی از اصلی‌ترین مباحث در تصمیم گیری برای انتخاب روش درمان، هزینه درمان شقاق با لیزر و هزینه عمل شقاق است. در ادامه مطلب به بررسی کامل هزینه لیزر و عمل پرداختیم و در انتها نیز آنها را با هم مقایسه کرده ایم.

شقاق چیست؟ زخم یا ترک عمیقی در دیواره خارجی مقعد است. این زخم در اثر فشار و اسپاسم شدید داخل عضله ایجاد میشود. فیشر می تواند با درد، التهاب و قرمزی و یا حتی خونریزی و عفونت همراه شود. شاید در هفته های اول که بیماری شروع شده بتوانید با آن دارو و درمان خانگی با آن مدارا کنید، اما وقتی سورش و درد و التهاب وجود دارد،یعنی زخم شقاق عمیق تر شده و تنها راه رهایی از آن، انجام یکی از روشهای جراحی است.

هزینه درمان شقاق با لیزر برای هرشخص بسته به وضعیت بیماری، بین 4 تا 10 میلیون تومان متفاوت است. این هزینه بسته به تعداد، نوع شقاق، میزان پیشرفت آن و نوع لیزر تعیین می‌شود.

هزینه درمان شقاق چقدر است؟

جراحی شقاق در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. برای انجام این جراحی بسته به وضعیت بیمار روشهای مختلفی وجود دارد، که در صفحه جراحی شقاق مفصلاً به آنها پرداخته ایم. این جراحی ممکن است با درد شدید همراه باشد و یا بی اختیاری موقت و دائم ایجاد کند. مشکل بسیاری از بیماران بعد از انجام این جراحی رفع نمیشود، و یا دچار عود خواهند شد، پس ناچارا باید مجدداً تحت جراحی یا لیزر قرار گیرند.

هزینه جراحی شقاق نیز بسته به فاکتور های مختلفی تعیین می‌شود. به طور مثال فاکتورهایی مثل نوع بیمارستانی که قرار است جراحی را در آن انجام دهید، نوع بیماری فیشر، دستمزد جراح متخصص شقاق، تعداد روزهایی که قرار است در بیمارستان بستری شوید، شهری که جراحی در آن انجام میشود و … همگی در تعیین قیمت اثرگذار هستند. هزینه این جراحی حداقل 2 برابر لیزر تخمین زده می‌شود.

بیشتر بخوانید : بهترین دکتر جراح شقاق در تهران

هزینه عمل شقاق با لیزر

هزینه عمل شقاق با لیزر در مرکز درمان تهران کاملا منصفانه و مورد تایید ﻧﻈﺎم ﺗﻌﺮﻓﻪ ﮔﺬاري ﺧﺪﻣﺎت ﺗﺸﺨﯿﺼﯽ و درﻣﺎﻧﯽ ﮐﺸﻮرمان اﯾﺮان است. اما امکان تعیین دقیق مقدار آن، بدون مراجعه حضوری یا تلفنی وجود ندارد!  زیرا هزینه درمان لیزری بسته به عوامل زیر متفاوت است:

 • نوع شقاق (حاد یا مزمن)
 • نوع لیزری (کم توان یا پرتوان) که برای درمان استفاده می‌شود.
 • عمق و شدت شقاق
 • تعداد زخم ها
 • نرخ دریافتی پزشک و کلینیک

لیزر شقاق اثربخش‌ترین روش درمان این بیماری است که ضمن تابش اشعه لیزر درد آزار دهنده ی این بیماری رفع خواهد شد. لیزر بدون اینکه درد یا خونریزی ایجاد کند و همراه با بیحسی و سرپایی انجام می‌شود. در ضمن بعد از انجام لیزر هم اضطراب و نگرانی در مورد عوارض جراحی های معمول مثل عفونت و یا به جای ماندن اسکار و زخم یا گوشت اضافه نیست!

بهترین روش قطعی و موثر برای درمان فیشر، لیزر است. لیزر درمانی با مناسب ترین قیمت و تنها در طی چند دقیقه بیماری شما را برای همیشه رفع می کند.

بیشتر بخوانید : لیزر شقاق مقعدی

 بنابراین اگر می خواهید دقیقا این مبلغ را بدانید می توانید حضوری یا تلفنی با کلینیک ما در ارتباط باشید. در ضمن در صفحه درمان شقاق با لیزر با طور اختصاصی به بررسی نحوه درمان و چگونگی انجام لیزر پرداخته شده است.

قیمت درمان شقاق با لیزر در مرکز درمان تهران

برای اطلاع از هزینه درمان شقاق و مشاوره یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری و درمان آن از طریق شماره تماس زیر با ما در ارتباط باشید.

مقایسه هزینه لیزر شقاق با عمل جراحی

هزینه درمان شقاق با لیزر

آنچه که در مورد این دو روش مسلم است، پیروز بودن لیزر در مقایسه با جراحی سنتی است. چرا که لیزر از همه جهات از اثربخشی درمان گرفته تا حذف کامل درد و خونریزی از جراحی سنتی بهتر است. البته به صرفه بودن قیمت لیزر نیز از این قاعده مستثنا نیست.

در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا هزینه های پرداختی لیزر از عمل سنتی کمتر است:

 • حذف هزینه های بستری : مرکز درمان تهران مجهز به بهترین دستگاه های لیزر است. لیزر فیشر در این مطب سرپایی و در کمتر از نیم ساعت انجام میشود. در حالی که برای انجام جراحی در بهترین حالت باید یک روز قبل و یک روز بعد از درمان را در بیمارستان سپری کنید.
 •  حذف هزینه های بیهوشی : با توجه به اینکه داروهای بیهوشی وارداتی است و مبلغ سنگینی بابت آن تقبل میشود. پس خیلی طبیعی است که هزینه های عمل جراحی را تا حد چشمگیری افزایش دهد. برای انجام لیزر نیازی به دریافت داروی بیهوشی نیست (بی حسی تزریق میشود.) بنابراین نه تنها مبالغ پرداختی کاهش می یابد، بلکه نیازی به تحمل عوارض داروی بیهوشی هم نیست.
 • حذف روشهای درمان های متعدد :  تجربه نشان داده میزان اثربخشی جراحی های سنتی کمتر از لیزر است. بنابراین ممکن است حتی در صورتی که جراحی انجام دهید بیماری شما مجددا عود کرده و یا عفونت کند. پس بیمار مجبور میشود مجددا جراحی انجام داده و یا از سایر روش ها برای درمان استفاده کند. و این یعنی دو برابر شدن مبالغ!
 •  حذف مدت زمان از کار افتادگی : وقتی عمل جراحی انجام می شود، ناچاراً باید یک سری آزمایشات و تست ها انجام دهید و حداقل دو سه روزی را مهمان بیمارستان خواهید بود. پس از مرخص شدن از بیمارستان نیز باید یک الی دو هفته ای را در منزل به سر ببرید. همین این موارد هزینه ای به طبع سنگین تر از عمل جراحی را بر دوش شما قرار میدهد. ولی در مقابل لیزر سرپایی و در کمتر از یک ساعت انجام شده و بعد از آن نیز می توانید به محل کار خود بازگردید.

مزیت های لیزر تنها به کاهش هزینه های پرداختی ختم نمیشود. بلکه با انجام لیزر از درد و خونریزی جراحی و عوارض بعدی آن نظیر عفونت؛ بی اختیاری در کنترل مدفوع و … نیز در امان خواهید بود.

آیا بیمه هزینه لیزر شقاق را پرداخت می کند؟

واقعیت این است که پاسخ این سوال را باید از شرکت بیمه ای خود بپرسید. در حالت کلی بیمه ها هزینه جراحی های سرپایی و بدون بیهوشی که کمتر از 6 ساعت به طول بیانجامد را پرداخت نمی کنند. البته معمولاً بیمه های تکمیلی این مبلغ را تقبل می کنند. 

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با شرکت بیمه ای خود و نیز کلینیک ما از طریق شبکه های اجتماعی، شماره تماس ها و یا مراجعه حضوری در ارتباط باشید.


سوالات متداول

ایا مرکز درمان تهران با بیمه های تکمیلی طرف قرارداد هست؟

بله بیشتر بیمه های تکمیلی طرف قرار داد هستن و هزینه را پرداخت می کنند. برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس 2186084961 در ارتباط باشید.

هزینه لیزر شقاق بیشتر است یا جراحی

با انجام جراحی هزینه های مربوط به بیمارستان و بستری و بیهوشی حذف میشوند، بنابراین هزینه های لیزر بسیار کمتر خواهد بود.

آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه لیزر شقاق را پرداخت می کند؟

خیر

چه روشی برای اطلاع از هزینه دقیق لیزر شقاق هست؟

برای تعیین دقیق هزینه بیماران می توانند از شقاق عکس گرفته و در واتساپ ( ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ ) ارسال کنند. تا بعد از بررسی هزینه دقیق اعلام شود.

38 دیدگاه دربارهٔ «هزینه درمان شقاق با لیزر (قیمت جدید 1403 ) مقایسه هزینه با عمل»

  1. مسلماً هزینه درمان شقاق در بیمارستان خصوصی و یا حتی دولتی بیشتر از انجام لیزر است. ضمن آنکه ممکن است، نتیجه ی درمان در بیمارستان مثبت نباشد و مجبور باشید مجدداً درمان را تکرار کنید.

  1. سلام.در صورت امکان برای بیماران شهرستانی در همان روز لیزر انجام میشود. برای سایر بیماران نیز نوبت لیزر برای 3 روز الی یک هفته بعد تعیین میشود.

 1. سلام و درود
  بعد از لیزر درمانی شقاق چقدر طول میکشه که بیمار بحالت نرمال در بیاد. و اینکه راحت مدفوع کنه و آیا درد بعد از بی حسی موضعی خواهد داشت

 2. سلام اقای دکتر بنده چند سالی هست شقاق داخلی و بیرونی دارم میخام بدونم عمل لیزر شامل شقاق داخلی هم میشه یا نه و تضیمینی هست که بعداز عمل لیزر دوباره شقاق نگیرم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. شقاق فقط نوع داخلی دارد و در لبه ی مقعد ایجاد میشه. اما بواسیر نوع داخلی دارد. شاید به بواسیر مبتلا باشید. تضمینی نیست اما اگر نکات پیشکیری رعایت کنید به احتمال 95% بیماری عود نمی کند.

 3. سحر* فرزانه

  سلام وقت بخیر.
  هزینه درمان شقاق با لیزر چقدر هست؟ برای لیزر باید برم کلینیک یا بیمارستان ها هم انجام میدن؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بستگی به نوع شقاق داره. لیزر در کلینیک، سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام میشه.

 4. سلام. آیا در بیمارستان ها هم لیزر انجام میدن؟ و اینگه هزینه عمل شقاق در بیمارستان خصوصی چقدر میشه؟

 5. سلام. میخواستم از آقای دکتر تشکر کنم من مدت1 هفته اس که عمل شقاق انجام دادم و خیلی راضی هستم. اصلا درد نداشتم

 6. سلام. من شقاق مزمن دارم حدود سه ماهه شقاق دارم و خیلی دردناک شده. اگر ممکن هست یک پمادموثر به من معرفی کنید. ممنون

  1. مشاور کلینیک

   سلام. پماد ام جی. ولی شقاق مزمن با پماد درمان نمیشه. برای درمان این بیماری جراحی بهترین گزینه است.

 7. سلام من ۸ ساله داخل مقعدم زخمه از چند قسمت پارگی داره عفونتم جمع میشه روی زخما خواستم بدونم داخل مقعدم میشه لیزر کرد اخه بیرون نیست که بشه عملش کرد حدود پارگیا حدود یه سانت رو به داخل مقعدم ایجاد شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *