داروی واریس

قرص یا داروی واریس، کابرد و مدت زمان مصرف و عوارض

واریس شایع ترین بیماری نارسایی مزمن وریدی است. این بیماری متورم شدن یا پیچ خوردگی سیاهرگ های بدن است. در واقع عواملی مانند سن، ژنتیک، بارداری و …. بر استحکام دیواره عروق و دریچه درون رگ ها  اثر گذاشته و باعث می شود، خون به درستی در این سیاهرگ ها جریان نداشته باشد، در نتیجه خون به دیواره ها فشار وارد کرده باعث تورم آن میشود.

از نشانه های واریس می توانیم به درد، مشاهده سیاهرگ های بنفش متورم در زیر پوست، خشکی پوست، تورم پا ها و … اشاره کنیم . با ادامه این شرایط ممکن است پوست زخم شده و یا حتی واریس دچار خونریزی گردد.

هیچ دارویی برای درمان قطعی واریس وجود نداشته و داروهایی که در حال حاضر استفاده میشوند، تنها برخی از علائم این بیماری را تسکین می دهند.

ولی مصرف قرص و دارو یکی دیگر از راه هایی است که برای درمان موقت انواع واریس پیشنهاد میشود. در ادامه به بررسی بهترین گزینه های داروی درمان واریس و میزان اثر بخشی آنها می پردازیم:

بیشتر بخوانید : لیزر واریس پا، صورت، رگ و عروق- هزینه و مراقبت ها

مشاوره رایگان

مشاوران ما در مرکز درمان تهران آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با واریس و نحوه درمان آن با لیزر هستند.

قرص واریس

برای درمان این بیماری روشهای مختلف با میزان اثربخشی های متفاوتی وجود دارد. یکی از روش های درمان مصرف دارو در مدت طولانی است. در ادامه به بررسی قرص یا داروی واریس، نحوه مصرف و عوارض آنها می پردازیم:


تا کنون هیچ دارویی برای درمان قطعی واریس ساخته نشده است. لیزر واریس بهترین راه قطعی و بدون درد برای درمان این بیماری است. که سرپایی و بدون عوارض انجام میشود.

قرص ونوویتال دینه

قرص واریس ونوویتال دینه

قرص ونوویتال دینه از عصاره شاه بلوط هندی تولید میشود. کارایی این دارو در افزایش قابلیت ارتجاعی رگ ها است. در ضمن مصرف این دارو در بهبود تورم و التهاب سیاهرگ ها نیز موثر است.

 این دارو به صورت پماد نیز قابل خریداری می باشد. پماد ونوویتال از عصاره خشک دانه های شاه بلوط هندی تولید میشود و کاربرد آن تسکین درد، خارش، احساس سنگینی در پاها و عضله ی آن است. دیگر کاربرد این دارو برطرف کردن کبودی ها است.

روش مصرف:

 • این دارو را باید 2 بار در روز، یک بار صبح و یک بار عصر همراه با غذا مصرف نمود. اما باید همراه با آن یک لیوان آب بنوشید.
 • مدت زمان مصرف قرص ونوویتال : این پماد را دو بار در روز یک بار صبح و یک بار عصر بر روی موضع واریس مالش دهید.
 • مصرف همزمان قرص و پماد ونوویتال نیز توصیه میشود.

عوارض مصرف:

مصرف این قرص برای واریس اگر مطابق با دستور پزشک واریس باشد. عوارض چندانی را به دنبال نخواهد داشت. اما در مواردی مشاهده شده بیماران پس از مصرف این دارو دچار عوارض گوارشی نظیر اسهال و استفراغ شده اند. برای جلوگیری از این عوارض توصیه میشود، دارو را با معده پر مصرف کنید.

هشدار : 

کاربرد و مصرف این دارو برای بیماران کلیوی مزمن و کودکان زیر 12 سال ممنوع است!

قرص فیتوون 

مصرف این دارو می تواند علائم نارسایی وریدی را کاهش دهد. همچنین مصرف آن در بهبود علائم این بیماری مثل احساس سنگینی در پاها، گرفتگی عضلات و خارش موثر است. این قرص نیز از عصاره دانه گیاه شاه بلوط هندی تولید شده است. این دارو در درمان التهاب عضلات ناشی از جراحت جراحی یا موارد دیگر نیز کاربرد دارد.

روش مصرف:

 این دارو را نیز میتوان 2 بار در روز همراه با غذا مصرف نمود.

عوارض مصرف : 

از مصرف این دارو عوارض جانبی خاصی گزارش نشده است.

قرص ونوگل، بهترین داروی واریس

قرص ونوگل، بهترین داروی واریس

ماده اصلی در تشکیل این داروی واریس همان عصاره شاه بلوط هندی است. این عصاره در افزایش استحکام دیواره عروق و نیز جلوگیری از التهاب و تورم آن موثر است. از کاربردهای مصرف این دارو می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • درمان واریس سطحی 
 • درمان فلبیت
 • کاهش درد و سنگینی پاها

روش مصرف :

این دارو نیز باید 2 بار در روز همراه با غذا ( صبح و عصر ) مصرف شود.

عوارض قرص ونوگل :

عوارض این دارو به ندرت ایجاد می شوند و ممکن است شامل مشکلات گوارشی مثل تهوع و خارش پوست باشد.

هشدار :

مصرف این دارو برای مادران باردار و شیرده، بیماران کلیوی و افراد که از بیماریهای مربوط به انعقاد خون رنج می برند، باید با مجوز پزشک مربوطه باشد.

بیشتر بخوانید : درمان خانگی واریس با 7 روش موثر

قرص دافلون

قرص دافلون یکی دیگر از داروهای کاربردی در درمان این بیماری است که به برطرف کردن علائم بیماری و نیز جلوگیری از پیشرفت آن کمک می کند. از این دارو در درمان واریس و نیز  دیگر مشکلات وریدی مثل درمان  هموروئید استفاده می کنند.

این دارو از طریق انقباض عروق موجب افزایش گردش خون در آنها می گردد. 

روش مصرف :

در مورد دستور مصرف این دارو با پزشک مشورت نمایید.

عوارض مصرف:

عوارض این بیماری نادر هستند اما در مواردی ممکن است باعث تهوع، ناراحتی معده، اسهال و استفراغ گردد. البته سردرد و کهیر و مشکل در بلع نیز از سایر عوارض این دارو به شمار می روند.

هشدار :

مصرف این دارو در افرادی مبتلا به بیماری کلیوی مزمن، اسهال، سارکوئیدوز، بالا بودن سطح کلسیم در خون، سنگ کلیه، بیماری آدیسون، مقدار زیاد پتاسیم در خون، بیماری تامسون ممنوع است.

 قرص و پماد واریس کلسیم دوبسیلات

این قرص از طریق افزایش استحکام دیواره مویرگی ها به درمان این بیماری کمک می کند. این دارو را می توانید به شکل پماد یا قرص از داروخانه تهیه نمایید.

یکی از تاثیرات مثبت این دارو کنترل سیستم لنفاوی بدن است به گونه ای که می تواند تورم بافت های بدن را حتی تا 2 ماه بعد از مصرف نیز کنترل نماید. از موارد کاربرد این دارو می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • ترومبوفلبیت سطحی (التهاب در سیاهرگ که با لخته شدن خون درون آن ارتباط دارد.)
 • مشکلات وریدی
 • درمان بواسیر

هشدار :

مصرف این دارو ممکن است برای زنان باردار و شیرده عوارضی به همراه داشته باشد.

اسپری واریس

اسپری واریس

امروزه داروی ضد واریس به وفور در بازار موجود است. اغلب داروهایی که در شبکه های ماهواره ای و تحت عنوان اسپری واریس تبلیغ می شوند، دارای مجوز نیستند. شما تنها زمانی مجاز به مصرف این داروها هستید که پزشک آن را تایید کند.

در غیر این صورت ممکن است عوارض مصرف چنین داروهایی از تاثیرات آنها در درمان واریس بیشتر باشد.

امروزه روش های موثر تری  از مصرف اسپری وجود دارد که با صرف کمترین هزینه و زمان می توانید به درمان قطعی این بیماری برسید. این روش همان درمان رادیو فرکانسی یا لیزر است.

درمان قطعی واریس با پماد ؟؟؟

استفاده همزمان از این داروها و جوراب واریس می تواند سرعت بهبودی را تا حد زیادی افزایش دهد با این حال، هرگز از یک پماد یا قرص درمان واریس انتظار برطرف کردن کامل این بیماری را نداشته باشید.

این داروها تنها در برطرف کردن علائم بیماری مثل درد، تورم و التهاب موثر هستند و می توانند تا حدودی پیشرفت بیماری را مهار کنند.  اما تاثیری در برطرف کردن علت اصلی این عارضه که همان آسیب دیدگی دیواره سیاهرگ و دریچه های آن است ندارند. در ضمن قبل از مصرف این داروها حتما با پزشک مشورت کنید، زیرا در مواردی عوارض این دارو ها از تاثیر مثبت آنها بیشتر است.

برای برطرف کردن این عارضه باید جریان خون را در آن متوقف نمود و در واقع سیاهرگ آسیب دیده را از بین برد. بهترین راه که در کمتر از نیم ساعت انجام میشود و بدون درد یا خونریزی بیماری را برطرف می کند، درمان آن با لیزر است. این درمان هیچ عوارضی نداشته و برای همیشه بیماری را درمان می کند. 

26 دیدگاه دربارهٔ «قرص یا داروی واریس، کابرد و مدت زمان مصرف و عوارض»

 1. سلام آقای دکتر
  من واریس خفیف دارم و دکتر عمومی داروی هیدروکسی کل تجویز کردن. آیا این دارو موثر هست>

 2. سلام. آیا میتونیم این قرص و داروها رو بدون نسخه از داروحانه بخریم و استفاده کنیم؟ آیا عوارض ندارن؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. خیر عوارض ندارند اما بهتر هست قبل از مصرف هر دارویی با پزشک مشورت کنید تا دوز مناسب دارو تجویز بشه در ضمن در مصرف آن زیاده روی نکنید.

 3. سلام افای دکتر پسرم در پای راستش واریس به شکل دانه ای دارد وپسرم بیماری هموفیلی نوع A زیر یک درصد است قرص ونوویتال مصرف می کند عوارض این قرص چیست ویا بخاطر بیماری زمینه ای که دارد چه داروی بهتر است ضمنا پسرم بیست وچهارسال دارد🙏

  1. مشاور کلینیک

   سلام. باید با پزشک خودشون مشورت کنید. در ضمن بدون مشورت با پزشک مصرف داروی تجویزی را قطع نکنید.

 4. سلام. جناب دکتر خسته نباشید.
  من واریس شدید دارم که حسابی هم دردناک شده. دکتر گفت داروی ونوویتال دینه مصرف کنم. به نظرتون با این دارو خوب میشم؟ دردم از بین میره؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بستگی به اندازه واریس داره. شما هر مقدار که براتون دارو تجویز شده تا آخر مصرف کنید.

 5. بهزاد عباچی خیابانی

  سلام خسته نباشید مادر بنده واریس دارن خیلی وقت هستش الان تو پاهاشون دچار خارش شدید شدن میگن از واریس هستش چی مصرف کنه خوبه اگر پولاد چه پمادی وقرص چه قرصی ممنون

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بدون معاینه نمیشه دارو تجویز کرد. دارو بستگی به شدت بیماری داره. شاید خارش مربوط به واریس نباشه. در ضمن از مصرف خودسرانه داروهای واریس به خصوص برای افرادی که سن بالاتری دارند، پرهیز کنید.

 6. سلام واریس من به شدت دردناک شده . مجبورم هر چند وقت یکبار برم پیش دکتر تا یک اسپری برام بزنه اونم فقط چند روز درد تسکین میده باید چیکار کنم؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. اگر به دنبال راه قطعی برای درمان واریس هستید، لیزر درمانی بهتون پیشنهاد میدم. لیزر فوری و سرپایی این بیماری به طور کامل درمان میکنه.

 7. سلام. من خیلی درد داشتم رفتم و بهم گفتن قرص دافلون استفاده کنم، به نظرتون خوبه چند وقت طول میکشه خوب بشه؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله این قرص در برخی موارد ممکن هست به تسکین علائم شما کمک کند. دارو مصرف کنید اگر مشکل تون برطرف نشد، برای لیزر واریس تشریف بیارید.

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله خوبه مصرف کنید. در صورت برطرف نشدن مشکل تون بعد از مصرف دارو میتونید برای لیزر اقدام کنید. لیزر واریس روشی قطعی فوری با تاثیربخشی بالا است. د

 8. سلام آقای دکتر،ممنون از توضیحاتتون،من واریس دارم البته دردناک نیست تورم هم نداره ولی ظاهر بدی داره میخوام لیزر انجام بدم آیا بایک جلسه درمان میشه؟واینکه هزینه یک جلسه چقدر میشه؟ممنونم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. تعداد جلسات بستگی به نوع واندازه واریس داره. هزینه هم به همین ترتیب/ پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر و رزرو نویت ویزیت جهت تعیین هزینه با این شماره تلفن تماس بگیرید : 2186084961

 9. سلام.ضمن تشکر از شما دکتر محترم میخاستم بدونم اگه داروی دافلون و فیتوون باهم مصرف بشن ضرر دارن یا نه؟
  مثلا هر کدومو یه وعده در روز
  و اینکه شبها هم کرم ونو گل برای واریس پاهام میزنم و صبح ها هم نیم ساعت با پنبه اغشته به سرکه سیب میزارم بمونه
  🙏تشکر اقای دکتر

 10. سلام من واریس شدید دارم کارم نانوایی هست هردو تا پام واریس شدید دارم قرص واریس با وارفارین مصرف میکنم شما اگه میشه کمک کنید چیکارکنیم

  1. سلام. برای تحویز قطعی نیاز هست که معاینه بشین اما اگر شدید شده این روشها موثر نبوده و نیاز به لیزر درمانی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *