دکتر واریس

دکتر متخصص واریس پا، دست، صورت در تهران

اگر به دنبال پزشکی هستید که در درمان واریس تجربه و مهارت کافی را داشته باشد. همراه ما باشید. در این مقاله به معرفی دکتر واریس می پردازیم:

از بیماری واریس به عنوان شایع ترین بیماری عروقی یاد میشود. این بیماری ممکن است در هر جنسیت و سنی رخ دهد. اما در میان قشری خاص مثل زنان و افراد مسن شایع تر است. 

این بیماری در برخی افراد مشکل زیبایی ایجاد می کند و این خود مسئله ای آزار دهنده است. اما در بیشتر موارد علت مراجعه بیماران به پزشک، درد، ناراحتی و عوارض جدی این بیماری است. احتمال ایجاد عوارض خطرناکی مثل لخته خون یا زخم های پوستی نیز پس از ابتلا به این بیماری وجود دارد، پس نباید به سادگی از کنار واریس عبور کرد!

درمان واریس با لیزر روش نوین، سرپایی و بدون عوارض برای درمان این بیماری است که به شما کمک می کند، تنها در طی نیم ساعت از این بیماری رها یابید.


بیشتر بخوانید : لیزر واریس پا، صورت، رگ و عروق- هزینه و مراقبت ها

نگاهی به بیماری واریس …..

دکتر واریس پا

واریس متورم شدن یا گشاد شدن سیاهرگ ها است و می تواند در هر بخشی از بدن رخ دهد؛ اما بیشتر در ساق پاها مشاهده میشود. در اثر این بیماری سیاهرگ ها به حدی متورم میشوند که از زیر پوست، به راحتی قابل مشاهده و لمس هستند.

علت واریس آسیب و نارسایی دریچه‌ های وریدی است. وقتی رگ ها نتوانند به درستی خون را منتقل کنند، خون در رگ تجمع کرده و باعث گشاد شدن آن میشود. افزایش سن، بارداری، اضافه وزن و ایستادن های طولانی مدت خطر ابتلا به این بیماری را افزایش میدهند.

معمولاً بیماران با شکایت از ورم پاها، مشاهده رگ های متورم و برآمده زیر پوست، درد، مشاهده رگ های بنفش یا آبی رنگ، خارش پوست و تغییر رنگ پوست به پزشک مراجعه می کنند.

بیشتر بخوانید : واریس چیست؟ علت، علائم، انواع + عکس

برای درمان و تشخیص واریس به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

پزشک واریس باید در زمینه شناخت و جراحی عروق و سیستم لنفاوی متخصص باشد. گزینه های پیشنهادی برای درمان این بیماری به ترتیب اولویت به شرح زیر است:

جراح عروق

پزشک جراح عروق پس از گذراندن دوره تخصص جراحی عمومی، دوره تخصص عروق را می گذراند. کار پزشک متخصص جراحی عروق، درمان اختلالات سیستم عروقی، لنفاوی، سرخرگها و سیاهرگها است. به این ترتیب جراحان عروق بهترین گزینه ی دکتر برای درمان واریس هستند، چرا که به صورت ویژه در زمینه ی تشخیص و درمان بیماریهای عروقی با روش های تهاجمی و غیر تهاجمی آگاهی دارند. 

پزشک جراح عروق می تواند بیماری واریس را هم از طریق جراحی به روش سنتی و هم از طریق لیزر درمانی برطرف کند.

از طرفی این پزشک به خوبی پیچیدگی های بیماریهای عروقی را درک کرده و بهتری راه حل برای درمان بیماری را ارائه میدهند. به همین جهت هم خیلی سریع علائم واریس های پیچیده تر که نیاز به مراقبت ویژه دارند را شناسایی می کنند.

جراحان عروق تخصصی ویژه در زمینه درمان با روش های غیر تهاجمی و موثر تر مثل درمان لیزری دارند. پزشک مرکز درمان تهران متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی عروق است.

تماس بگیرید.

میتوانید برای مشاوره و یا دریافت نوبت ویزیت از مرکز درمان تهران (جراح عروق) همین حالا با این شماره تماس بگیرید.

سایر پزشکانی که می توانید برای تشخیص و درمان واریس به آنها مراجعه کنید:

 • متخصص و جراح پوست : این دکتر در زمینه درمان بیماری های پوست، مو و ناخن و نیز جراحی متخصص است. کار جراح پوست، درمان بیماریهایی مثل سرطان پوست، پیری، واریس و امثال این ها با جراحی است. با این حال این پزشک بیشتر برای درمان واریس های سطحی توصیه میشود تا واریس شدید. متخصص پوست اغلب با تابش نور پالسی شدید روی سطح پوست کار درمان را انجام میدهد، که البته این روش چندان هم مورد تایید نبوده و تاثیری در درمان واریس های شدید و یا حتی سطحی نخواهد داشت.
 • متخصصان عروق (فیلولوژیست) : این پزشک متخصص بیماری های عروقی است و مسلماً می تواند در تشخیص صحیح علائم و بیماری به شما کمک ویژه ای کند. اما اگر قصد جراحی واریس به هر روشی را دارید، در مورد تجربه پزشک متخصص عروق در این زمینه مطمئن شوید.
 • رادیولوژیست مداخله ای : رادیولوژیست مداخله ای تخصصی در زمینه ی تشخیص و درمان بیماریها با دستگاه‌های تصویربرداری (سونوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی و فلوروسکوپی) است. این پزشک می تواند با تکنیک‌ها و مهارت‌های خاص خود یکی از گزینه های پزشک واریس باشد.

دکتر واریس پا چه ویژگی هایی باید داشته باشد:

جراحی واریس نیاز به تبحر و تجربه کافی دارد. زیرا اگر بیماری به درستی برطرف نشود، می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد و یا حتی مجدداً عود کند. برای انتخاب یک دکتر واریس پا، دست، صورت و …. نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • در اولین قدم از تجربه و تخصص پزشک خود اطمینان حاصل کنید. تا بتوانید با خیال راحت به پزشک اعتماد کنید. برای این منظور، بیمارانی که قبلا به این پزشک مراجعه کرده اند، بهترین گزینه هستند.
 • البته که پزشک همیشه بهترین اطلاعات را در اختیار شما می گذارد. با این حال قبل از اقدام به درمان در مورد روش درمانی که پزشک پیشنهاد داده، تحقیق کنید. و در مورد نکاتی مثل هزینه های درمان، بستری در بیمارستان و دوره نقاهت پس از درمان از پزشک خود بپرسید.
 • مطمئن شوید پزشک از بهترین دستگاه های لیزر برای درمان استفاده می کند و به اندازه کافی در کار با آنها تبحر دارد.
 •  در صورتی که به عوارض بیماری مثل لخته شدن خون و یا زخم های پوستی دچار هستید، نباید وقت را تلف کنید. جراحی در کلینیک معتبر بهتر از بیمارستان است، زیرا فرآیند درمان خیلی سریع تر انجام می شود.
 • جراحی سنتی توسط هر پزشکی هر چند متبحر انجام شود؛ بدون عوارض نخواهد بود. زیرا پوست و عضله ی آن شکاف داده شده پس احتمال عفونت و در شرایط ایده آل، درد و خونریزی ناگریز است.

آماده شدن برای ملاقات با پزشک

برای تشخیص بیماری پزشک باید ناحیه واریسی شده مثل پاها را معاینه کند. پس از تشخیص اگر به پزشک عمومی و پزشک پوست مراجعه کرده باشید، شما را به متخصص عروق یا متخصص جراحی عروق ارجاع می دهد. پس می توانید برای صرفه جویی در هزینه ها و زمان از ابتدا به متخصص جراح مراجعه کنید.

قبل از مراجعه به پزشک، مد نظر قرار دادن نکات زیر میتواند به شما در تسریع فرآیند درمان کند :

قبل از مراجعه به پزشک انجام دهید:

لیستی از این موارد تهیه کنید:

 •  علائمی که به تازگی ایجاد شده و ممکن است با این بیماری در ارتباط باشند، را یادداشت کنید.
 • اطلاعات شخصی خود را کامل کنید، به طور مثال می توانید در مورد داشتن سابقه خانوادگی رگهای واریسی یا رگ های عنکبوتی تحقیق کنید.
 • به یاد داشتن تمامی داروها، ویتامین ها یا مکمل هایی که مصرف می کنید به همراه دوز آنها ضروری است.

سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسید:

 • علت علائم من چیست؟
 • آیا دلایل احتمالی دیگری برای واریس من وجود دارد؟
 • به چه آزمایشات دیگری نیاز دارم؟
 • چه درمانی را برای من پیشنهاد می کنید؟ و تا چه حد این درمان موثر است؟
 • چگونه می توانم به همراه سایر شرایط سلامتی دیگری که دارم واریس را به بهترین وجه کنترل کنم؟
 • آیا لازم است فعالیت خاصی را محدود کنم؟
 • چه روش قطعی برای درمان وجود دارد؟

سوالاتی که ممکن است، پزشک بپرسد:

 • چه مدت زمانی از شروع علائم گذشته است؟
 • درد دارید؟ میزان این درد چه مقدار است؟
 •  چه فعالیت هایی درد شما را تشدید می کند یا بهبود می بخشد؟

 قبل از ملاقات پزشک می توانید مراقبت از خود را شروع کنید. سعی کنید به مدت طولانی در یک حالت نایستید و ننشینید، هنگام نشستن پاهای خود را بلند کنید و از کفش های نامناسب و جوراب های تنگ پرهیز کنید.

چرا مرکز درمان تهران را برای درمان انتخاب کنیم:

مرکز درمان تهران از با سابقه ترین مراکزی است که به صورت تخصصی در زمینه درمان بیماریهای واریس، بواسیر، کیست مویی، شقاق و فیستول با لیزر فعالیت دارد. از مزایای درمان بیماری در این مرکز می توانیم به این موارد اشاره کنیم؟

 • این کلینیک از دستگاه های مجهز لیزر که مورد تایید وزارت بهداشت است، برای درمان بیماری واریس استفاده می کند. 
 • آقای دکتر پزشک این کلینیک، متخصص جراحی است و بیشتر از 20 سال سابقه در زمینه درمان این بیماری دارد.
 • کلینیک ما در سریع ترین زمان ممکن به مراجعین خدمات ارائه میدهد. 
 • شما می توانید قبل از انجام لیزر در مرکز درمان تهران ، با متخصصان ما در واتساپ یا به صورت تلفنی مشورت کنید.
 • رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از عفونت ها و بیماریهای مثل کرونا در مرکز درمان تهران از دیگر مزیت های آن محسوب میشود.
 • این کلینیک علاوه بر پزشکی متخصص و مجرب، از کادری حرفه ای و دوره دیده تشکیل شده است.
 • مشاوره های پس از درمان در این کلینیک به صورت رایگان انجام می شوند.
 • در این کلینیک هرروز بیشتر از 10 ها مورد، جراحی لیزری مشابه انجام میشود که می تواند ضمانتی بر تجربه بالای پزشک این مرکز باشد.

دریافت مشاوره از مرکز درمان تهران

برای مشاوره رایگان تشخیص و درمان بیماری واریس می توانید به این شماره واتس آپ پیام دهید.

4 دیدگاه دربارهٔ «دکتر متخصص واریس پا، دست، صورت در تهران»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *