دکتر متخصص فیستول

󠁛󠁛󠁝{بهترین جراح فیستول󠁛󠁛󠁝} 󠁛و کلینیک دکتر متخصص فیستول در تهران

عده زیادی از بیماران اطلاعات صحیح و کاملی در رابطه بیماری فیستول ندارند و یا آن را جوش یا آبسه ای می دانند که خود به خود درمان میشود. همچنین عده ای دیگر نمی دانند برای رفع مشکل خود باید به چه پزشک یا متخصصی مراجعه کنند؟ ما در ادامه به شما خواهیم گفت بهترین متخصص یا دکتر جراح فیستول کیست؟

فیستولمقعدی بیماری به شدت دردناک و آزار دهنده ای است. احساس درد شدید در اطراف مقعد، ترشحات عفونی، خونریزی و از همه مهمتر بوی نامطبوع ناشی از ترشحات، باعث شده تا بیمار حس بدی نسبت به خودش داشته باشد. اما نیازی به نگرانی نیست. خوشبختانه بیماری فیستول را می توان برای همیشه درمان کرد.

بهترین راه قطعی برای رهایی از این بیماری لیزر درمانی است. با لیزر را می توانید سرپایی، بدون درد یا خونریزی و در کمتر از نیم ساعت فیستول را درمان نمایید.

بیشتر بخوانید : درمان فیستول مقعدی با لیزر

ویزیت آنلاین در واتساپ

برای مشاوره آنلاین یا رزرو نوبت ویزیت با این شماره در واتساپ پیام دهید.

عکس بیماری فیستول

بیماری فیستول چیست؟

بیماری فیستول یک مسیر و سوراخ غیرطبیعی تونل مانند است که بین انتهای روده بزرگ (رکتوم) و اطراف مقعد ایجاد می‌شود. از آنجایی که مقعد مملو از آلودگی است، ایجاد این تونل باعث می‌شود تا عفونت ها، آلودگی ها و یا حتی مواد زائد از این تونل‌ها به سطح پوست نفوذ کنند و علت بوی بدی که دائما احساس می‌کنیم همین ترشحات است.

بیشتر بخوانید : فیستول چیست؟ علت، علائم و روشهای تشخیص

مشاوره تلفنی بهترین جراح فیستول در تهران

جهت مشاوره درمان فیستول و رزرو نوبت ویزیت با این شماره تلفن تماس بگیرید.

علت ایجاد فیستول

فیستول در ابتدا بصورت جوش یا آبسه عفونی می باشد. چرک یا عفونتی که برای مدتی طولانی در روده وجود دارد، به مرور راه خود را به سمت پوست باز می کند و باعث ایجاد این تونل میشود.

بیماریهای التهابی روده، آبسه های درمان نشده، بیماری مقاربتی از مهمترین علت های این بیماری به شمار می روند.

بر طبق آمار، بیشتر از 50% موارد آبسه، در طی مدتی کوتاه به فیستول تبدیل می شوند.

علائم

 • تب
 • درد شدید
 • قرمزی و التهاب اطراف زخم
 • مشاهده یک برآمدگی شبیه به سوراخ عمیق
 • ترشحات عفونی یا خون و آبسه های متعدد

متاسفانه فیستول با دارو، پماد و سایر روشها قابل درمان نیست. تنها راه برای رهایی از این بیماری جراحی است. البته جراحی را می توان به روش سنتی و یا لیزر درمانی انجام دهید. اگر تفاوت این دو روش را نمی دانید، پیشنهاد می کنیم، صفحه مقایسه جراحی سنتی و لیزر فیستول مقعدی را مطالعه کنید.

از مزیت های لیزر میتوانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • لیزر در کمتر از نیم ساعت انجام میشود.
 • سرپایی است و نیازی به بستری در بیمارستان ندارد.
 • بدون درد یا خونریزی است.
 • نسبت به جراحی سنتی دوره نقاهت کوتاه تری دارد.
 • درمان قطعی است و بدون ایجاد عوارضی مانند عفونت
 • از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
 • خطر ابتلا به اختیاری در کنترل مدفوع وجود ندارد.
 • نیاز به تزریق داروهای مضر بیهوشی نیست.

برای درمان فیستول به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

قبل از هر چیز باید بگوییم، علائم بیماری فیستول را هرچند خفیف، جدی بگیرید و سریعاً برای درمان اقدام کنید. زیرا هر چقدر بیماری دیرتر درمان شود، عفونت آن گسترش یافته و حتی تعداد مسیر های فیستول هم بیشتر میشود. اگر فیستول درمان نشود چه عوارضی دارد؟

پزشک عمومی

اگر چند روز از شروع علائم بیماری گذشته و این احتمال را می دهید که دچار فیستول هستید، می توانید برای تشخیص قطعی از پزشک عمومی، متخصص داخلی یا متخصص گوارش کمک بگیرید. این پزشکان نمی توانند با دارو بیماری شما درمان کنند. پس اگر تشخیص فیستول بدهند، بیمار را به متخصص جراحی ارجاع می دهند.

متخصص جراح عمومی

برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، به جای اینکه به چند دکتر مراجعه کنید تا در آخر متخصص جراح را به شما پیشنهاد دهند. می توانید از ابتدا از جراح عمومی کمک بگیرید. جراحی می تواند به معاینه، تشخیص و درمان بیماری بپردازد و شما را از عوارض جراحی سنتی آگاه کند.

دکتر جراح کلورکتال (پروکتولوژ) یکی از متخصصانی است که میتوانید برای تشخیص و درمان فیستول به آن مراجعه کنید. این متخصص به درمان اختلالات مقعد و راست روده می پردازد.

جراح کلورکتال

متخصص جراح عمومی، با تکیه بر انواع روش‌های جراحی میتواند بهترین گزینه را برای درمان به شما پیشنهاد دهد. از آنجایی که این متخصص بهتر از متخصص دیگری بر روشهای جراحی تسلط دارد، میتواند با کمترین عوارض بهترین درمان را به شما پیشنهاد دهد.

مقایسه پزشکان برای تشخیص فیستول

در جدول زیر به تفکیک پزشکان و تخصصان آنها در تشخیص، معاینه و درمان بیماری اشاره کردیم:

                تخصص                 تشخیص و معاینه                 درمان
                 عمومی                ✓                     ✕
                داخلی                   ✓                    ✕
                  گوارش                   ✓                   ✕
                  جراح                   ✓                     ✓
                  پوست                   ✕
                     ✕

بهترین جراح فیستول چه ویژگی هایی دارد؟

اولین قدم برای درمان این بیماری انتخاب یک پزشک حاذق است. این انتخاب شما ارتباطی مستقیم با نتیجه ی درمان دارد. در مواردی مشاهده شده، فیستول با روشهای غیر اصولی جراحی شده که در نتیجه ی آن بیمار با شکایت از بی اختیاری در کنترل مدفوع، عفونت و یا عود مجدد فیستول به ما مراجعه کرده است.

بر اساس تجربه، به شما پیشنهاد می کنیم، هنگام انتخاب متخصص فیستول نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • پزشکی را انتخاب کنید که در درجه اول تخصص و در درجه دوم تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد. یعنی حتما قبلا به دفعات این بیماری را درمان کرده و نتیجه ی مثبت گرفته است.
 • اگر این امکان برای شما وجود دارد، از بیمارانی که قبلا توسط این پزشک درمان شده اند، تحقیق کنید.
 • مطمئن شوید که پزشک بهترین درمان را برای شما انتخاب کرده و به دانش روز در زمینه درمان بیماری ها مسلط است. کار با تجهیزات تخصصی لیزر به این سادگی ها نیست و به تبحر خاصی نیاز دارد.
 • پزشکی را برای درمان انتخاب کنید، که زمان کافی برای رسیدگی به شما را داشته باشد، اگر قرار باشد، درمان به چند ماه آینده موکول شود، عفونت فیستول در طی این مدت پیشرفت کرده و درمان پیچیده تر خواهد شد. معمولاً بیمارستان ها برای چند ماه آینده وقت جراحی را تعیین می کنند که این موضوع به شدت به ضرر بیمار خواهد بود.
 • بهتر است درمان لیزری را انتخاب کنید، زیرا برای جراحی سنتی باید چند روز در بیمارستان بستری شوید و درمان با این روش همراه با ریسک بی اختیاری در کنترل مدفوع و عفونت شدید است.

چرا کلینیک درمان تهران را پیشنهاد می کنیم؟

درمان تهران یکی از بهترین کلینیک های لیزر در ایران است که به صورت تخصصی در زمینه درمان بیماریهای نشیمنگاهی مانند فیستول، بواسیر، کیست مویی و شقاق با لیزر فعالیت دارد.
پزشک این کلینیک با بیش از 20 سال سابقه در درمان بیماریهای نشیمنگاهی، توانسته هزاران جراحی موفق را در کارنامه کاری خود، به ثبت برساند. از مزایای درمان بیماری فیستول در این مرکز می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • این مرکز مشاوران حرفه ای داشته که می تواند پاسخ گوی تمامی سوالات شما باشند.
 • این کلینیک از کادری مجرب و کارآزموده تشکیل شده است.
 • مراجعه به این مرکز تخصصی می تواند در زمینه معاینه، تشخیص و درمان بیماری به شما کمک کند.
 • نوبت دهی سریع یکی از مزیت های این کلینیک محسوب میشود.
 • استفاده از تجهیزات روز دنیا برای درمان لیزری از مزیت های ویژه ای مرکز است.
 • این کلینیک بیش از 10 ها مورد جراحی با لیزر را طی هر روز با موفقیت انجام میدهد.
 • هزینه درمان فیستول در این مرکز مناسب و مطابق با تعرفه های تعیین شده وزارت بهداشت است.

بیشتر بخوانید : هزینه درمان فیستول با لیزر

دریافت نوبت ویزیت

جهت مشاوره، تعیین وقت ویزیت لیزر فیستول و هزینه ی آن به این شماره واتساپ پیام دهید.

سوالات متداول

برای درمان فیستول با لیزر به کدام دکتر مراجعه کنیم؟

برای درمان فیستول با لیزر می توانید از متخصص جراح عمومی کمک بگیرید. مرکز درمان تهران آماده خدمت رسانی به بیماران و ارائه خدمات لیزر درمانی است. برای رزرو نویت ویزیت با شماره تماس 2186084961 در ارتباط باشید.

چطور می تونیم برای لیزر فیستول نوبت بگیریم؟

برای رزرو نویت ویزیت یا لیزر بیماران می توانند با شماره تماس 2186084961 یا شماره واتساپ ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ در ارتباط باشند.

آیا دکتر تشخیص و درمان را در یک روز انجام می دهند؟

بله، در مواردی به خصوص بیمارانی که از شهرستان مراجعه می کنند، پزشک در همان روز عمل لیزر را انجام میدهند.( هنگام تماس تلفنی این موضوع را عنوان کنید.) در بیشتر موارد دکتر حداکثر برای یک هفته بعد نوبت لیزر می دهند.

روش آنلاین برای گرفتن نوبت ویزیت چیست؟

برای کرفتن توبت ویزیت به صورت آنلاین کافی است به شماره ۰۹۱۹۸۷۷۰۲۸۴ در واتساپ پیام دهید.

52 دیدگاه دربارهٔ «󠁛󠁛󠁝{بهترین جراح فیستول󠁛󠁛󠁝} 󠁛و کلینیک دکتر متخصص فیستول در تهران»

 1. سلام دکتر من تا الان دو مرتبه جراحی فیستول انجام دادم و عود کرده. آیا راهی هست که دیگه عود نکنه. ممنون

  1. سلام. برای پیشگیری از عود مجدد بیماری توصیه میکنم، جراحی با لیزر انجام بدین. لیزر به طور کامل عفونت را از بین می برد و احتمال عود مجدد بیماری وجود ندارد.

 2. سلام جناب دکتر
  من چندین سال هست که فیستول داشتم، ولی الان خیلی شدید عفونت کرده، عجله دارم که سریع جراحی کنم. آیا می تونید سریع به من نوبت لیزر بدین؟

 3. سلام دکتر آیا به نظرتون ترشحات بد بوی مقعد همان فیستول است. یک سوراخ ریز هم در کنار مقعد ایجاد شده است.

 4. من مدتی پیش عمل لیزری فیستول انجام دادم. دکتر ، و کادر کارکشته این مرکز از بهترین گزینه های درمان فیستول در ایران هستند.

 5. سلام دکتر.
  من فیستول شدید دارم که از قسمت حساس عضله اسفنکتر عبور کرده. اگر با لیزر جراحیش کنم، ممکن هست که باعث بی اختیاری بشه؟

 6. سلام آقای دکتر
  من خیلی وقته فیستول دارم، الان دیگه بوی بد گرفته و اذیتم میکنه؟آیا میشه یک هفته ای فیستول عمل کرد، من کارمند هستم و نمیتونم زیاد مرخصی بگیرم

  1. سلام. وقتی فیستول بوی بد میده یعنی فیستول عفونت کرده و باید خیلی سریع برطرف بشه.
   بله لیزر سرپایی و بدون درد یا خونریزی هست. بعد از انجام لیزر هم نیازی به بستری در بیمارستان و یا طی کردن دوران نقاهت نیست.

 7. پرنیان توکلی

  سلام آقای دکتر برای فیستول پیش جراح رفتم فرستادنم آزمایشگاه ،سوزن زدن به محل فیستولها فیستولهای من داخل مقعد هستند دو مجرای فیستولی دارم،خواستم بپرسم این آزمایشها برای چی بود از دکتر نپرسیدم چون سرشون شلوغ بود

 8. سلام. جناب دکتر برای درمان سورش مقعد بخاطر فیستول چه توصیه ای دارید؟ باید حتما لیزر انجام بشه؟

  1. مشاور کلینیک

   سلام. بله فیستول فقط با روشهای جراحی مثل لیزر درمان میشه ولی چون لیزر مشکلات و عوارض جراحی را ندارد، غالباً پزشکان لیزر توصیه می کنن.

 9. سلام. آقای دکتر میخواستم صمیمانه ازتون تشکر کنم، کارتون عالیه حرف نداره. من مدت ها از فیستول اذیت میشدم ولی الان با یکبار لیزر همه دردهام از بین رفت.

 10. سلام آقای دکتر من فیستول دارم و عفونت شدید کرده. هر روز میرم دکتر های مختلف میگن باید جراحیش کنم. آیا میتونم لیزر کنم؟

 11. سلام جناب دکتر. من فیستول پیشرفته دارم و عفونت شذید هم کرده. آیا میتونم لیزر انجام بدم؟ آیا واتساپ دارید عکس آزمایشاتم براتون ارسال کنم؟ باتشکر

 12. سلام و عرض خسته نباشید. آقای دکتر بهترین جراح فیستول هستند. من بعد از سه سال درد و عفونت با نیم ساعت لیزر کامل مشکلم برطرف شد. ممنون از شما و پرسنل خوبتون

 13. سلام خسته نباشین. میخواستم بدونم روز عمل فیستول با لیزر، آیا نیاز هست که سر خود فیستول از بیرون حتما باز باشه یا هنگام عمل خودتون قادر هستین که بازش کنین. چون متاسفانه خیلی کوچیک اما خوشبختانه کوتاه هست.

 14. من سه ماه قبل، پیش آقای دکتر عمل فیستول با لیزر انجام دادم. خیلی راضی هستم.اصلا درد و خونریزی نداشت و الان هم کامل مشکلم حل شد. خیلی ازتون ممنونم

  1. مشاور کلینیک

   سلام. مرکز درمان تهران کلینیک تخصصی درمان بیماری های نشیمنگاهی است که بیشتر از 20 سال سابقه فعالیت موفق آمیز را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.

 15. سلام آقای دکتر. من 18 سالمه و به علت درد شدید ناحیه مقعد به دکتر مراجعه کردم که تشخیص فیستول دادن. ولی گفتن فعلا عفونت نداره و جراحی نمیخواهد. البته با دکتر عمومی صحبت کردم. نظر شما در این مورد چی هست

  1. مشاور کلینیک

   سلام. فیستول باید جراحی بشه چه عفونت داشته باشد چه نداشته باشد. پیشتعاد میکنم برای بررسی وضعیت حضورا تشریف بیارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *